İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir ilk - 250 bin lik botnetçi suçunu kabul etmiş

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
26 yaşındaki John Schiefer 250 bin lik botnet ile kullanıcıların Paypal bilgilerini çalmış. Suçunu kabul eden John Schiefer sözde güvenli şekilde online olarak şifre saklayan PStore adlı sistemi de kullandığını söylemiş.
Bu büyüklükte ve ciddi çapta bir ilk olan bu örnek tutuklama ve yargı süreci başlamış.
John Schiefer 60 yıl hapis ve $1.75 milyon dolar ceza için yargılanıyormuş.

http://www.eweek.com/article2/0,1895,2215469,00.asp

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyi olmuş!
Rakamlara bakarsanız durumun ne kadar ciddi olduğunu anlıyorsunuz..

aktechno

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki harbi çukulatalarından yemiştir. :) İntihar etmesi yakındır.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi şekilde dünyanın en iyi avukatı getirilir ceza azaltılır para cezası yeni işe giriceği şirket tarafından ödenir iyi halden erken bırakılır paşalar gibi hayatının sonuna kadar bir şirket üst kademede iş bulur diye düşünüyorum..

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi şekilde dünyanın en iyi avukatı getirilir ceza azaltılır para cezası yeni işe giriceği şirket tarafından ödenir iyi halden erken bırakılır paşalar gibi hayatının sonuna kadar bir şirket üst kademede iş bulur diye düşünüyorum..

Fikrine katılmamak elde değil :)

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O ülke kanunlarını çok iyi bilmemekle birlikte muhtemelen "uzlaşma" uygulanarak, az bir ceza ile kurtaracak. Ayrıca avukatı olmasa suçunu kabul edeceğini hiç sanmam...

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vardır bir bildigi 250 bin botnet nedemek kiralasan ömrünün sonuna kadar yeter parası :D

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- ceza indirimi olabilir
- aktif iş teklifi umud etmiştir
- baktı ki ispiyonlanacak dur len ben itiraf edeyim demiştir
- dili sürçmüştür :D

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada farklı bir görüş;

bu bir senaryodur bu kişi büyük bir şirkete işe aldırılır ve arkası beklenir :D

DooMsDaY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
250K.... ouww... bari botneti ne yapmış onu öğrenseydik :D

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10

Büyük firmalar napsın botnet çiyi. Siz heker ile botnet olayını karıştırdınız sanırım. Botnet yapan kişinin yaptığı iş programlara zipli dosyalara knight tarzı oyunların patch leri oluyor bu tip şeylere exe dosyası yerleştirip kullanıcıların pc lerine trojen yayan ardındanda bunu kullanan kişi. Sağlam bir heker için binlerce insanın bilgisayarında olmak bişi ifade etmez zaten işi biliyorsa kendi pc si buna yetecektir. Büyük firmalar işte bu tip insanların peşinde koşuyor kendi güvenlik açıklarını kapattırabilmek için. Bir botnetçi ne kadar güvenlik açığı kapatabilirki. Türkiyedede bu tip onlarca botnetçi var hergün yediğimiz saldırılar cabası. Bunların arasında ifadesi alınanda var, noldu sonuç aynı tas aynı hamam kendi çöplüğünde kendi çöpleriyle oynamaya devam ediyor ve insanlara kan kusturmaya.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Çok karamsarsın abi ya..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi