İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir kaç gün önce açtıgım dolandırıcılık konusu ile ilgili

emrecelik1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu linkteki konu

Dün E-postama söyle bir mail geldi. Kafamı karıştırdı.

oncelikle kim oldugunuzu bilmedigimi soylemek istiyorum. ve basiniza gelenden uzuntu duydugumuda bildirmek istiyorum. forumda yazinizi okudum osman yaman benim. ve denizciyim. hesap numarasida bana ait. ve ustune ustelik telefon numarasida bana ait. ama olay suki telefonu 2 aydir turkiyede olmadigim icin kullanamiyorum. 4 ay oncesindende ayni sekilde bir baskasini dolandirmis dolandiran sahis ve benim hesabima yollatmis. parayi. allahtan odur ki maasimi alacakken cok para oldugunu ogrenip hemen bankaya haber vermistim. ve bana para yollayan ile benim irtibat bilgilerini banka alip 1 hafta sonra ben o kisi ile gorusmustum. aynen basiniza o sekilde bir olay gelmis olmali. 1 ay kadar bei islerimden ali koymustu bu olay. suc duyurusunda bulunmama ragmen kimin yaptigi ortaya cikmadi. neyse simdi gelelim sizin konunuza banka hesabima baktigim +185 ytl fazlaligim var siz nekadar yolladiniz bilmiyorum ama eger yollanan paranin ucretini soylerseniz veya hesap numarasini bankadan bizzat havale yapabilirim. bu arada o kisi benim telefonumu nasil kullandigini bilmiyorum. benim numaramdan baskasini nasil arar aklim ermiyor. internette boyle program varmi arastiracagim. eger benimle iletisim kurmak istersen telefon numaram 03xx xxx xx 33. eger telefon numarani verirsen ben sizi ararim. aklinizda suphe varsa buyrun beraber halledelim. ama nette ismimi o sekilde gormek hicte iyi olmadi. eger msn acik olsaydi ordan seninle kamerali olarak gorusecektim. bu arada benim tek emailim var oda bu. tekrardan gorusmek uzere emailini bekliyorum

Acaba beni dolandıran adamın numarasını nasıl kopyaladı?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yok öyle şey sıkıyor.
herşeyden önce;
neyse simdi gelelim sizin konunuza banka hesabima baktigim +185 ytl fazlaligim var siz nekadar yolladiniz bilmiyorum ama eger yollanan paranin ucretini soylerseniz veya hesap numarasini bankadan bizzat havale yapabilirim
demiş...kimin ne kadar hangi tarihte yolladığı kabak gibi çıkıyor ortaya bu kısmına ben inanmadım. Ayrıca bankaya talimat verdiğiniz takdirde gönderen hesabına para iade ediliyor, eğer hesaptan değilde şubeden eft veya havale yapıldıysada gönderen şubeye para iade ediliyor ve ödemeyi yapan kişinin girdiği bilgilere göre iletişime geçiliyor. Yani o adama herhangi bir şey belirtilmesine gerek yok...
Belliki tırsmış ben yapmadıma getiriyor işi

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bir çift bir gün tiyatrodan gelirken çantalarını çaldırırlar
Eve geldiklerinde tam polisi arayacakken telefon çalar
Arayan kapkaçcı kahramanımızdır
Özür dileyerek başlar konuşmasına ve kendilerini affetmelerini ister
Ertesi akşam çantayı kendilerine teslim edeceğini ve onları zengin bir restoranda yemeğe davet ettiğini ve polisi aramamalarını söyler
Çift sevinçle uykuya dalarlar
Ertesi akşam gelir, çiftimiz restorana gider
Gerçekten de kendi adlarına 2 kişilik yer ayırtılmıştır fakat çantayı verecek kişiler hala yoktur
Birazdan bir telefon gelir ve kapkaçcı kahramanımız biraz gecikeceğini ve çok geç olmadan çantayı teslim etmeye geleceğini söyler
Restoran kapanana kadar beklerler ancak gelen giden olmamıştır
Üzülürler biraz, belki işi çıkmıştır, sonra gelir diye kendilerini teselli ederler
Restorandan ayrılırken, tabii olarak kahraman kapkaçcımız ödeme yapmadığı için yüklüce bir miktar ödemek zorunda kalırlar
Eve gelirler
Kapıyı açtıklarında şok olurlar
Kahraman kapkaçcımız evi de boşaltmıştır
Küçük bir not dışında; "Babana bile güvenme!"

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bir çift bir gün tiyatrodan gelirken çantalarını çaldırırlar
Eve geldiklerinde tam polisi arayacakken telefon çalar
Arayan kapkaçcı kahramanımızdır
Özür dileyerek başlar konuşmasına ve kendilerini affetmelerini ister
Ertesi akşam çantayı kendilerine teslim edeceğini ve onları zengin bir restoranda yemeğe davet ettiğini ve polisi aramamalarını söyler
Çift sevinçle uykuya dalarlar
Ertesi akşam gelir, çiftimiz restorana gider
Gerçekten de kendi adlarına 2 kişilik yer ayırtılmıştır fakat çantayı verecek kişiler hala yoktur
Birazdan bir telefon gelir ve kapkaçcı kahramanımız biraz gecikeceğini ve çok geç olmadan çantayı teslim etmeye geleceğini söyler
Restoran kapanana kadar beklerler ancak gelen giden olmamıştır
Üzülürler biraz, belki işi çıkmıştır, sonra gelir diye kendilerini teselli ederler
Restorandan ayrılırken, tabii olarak kahraman kapkaçcımız ödeme yapmadığı için yüklüce bir miktar ödemek zorunda kalırlar
Eve gelirler
Kapıyı açtıklarında şok olurlar
Kahraman kapkaçcımız evi de boşaltmıştır
Küçük bir not dışında; "Babana bile güvenme!"

süpermiş :D

emrecelik1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet beyler konu çözülmüştür. Osman Yaman kesinlikle dolandırıcı değildir. Galiba banka bilgileri çalınmış. Oda bnm gibi bir magdur. Adminlerden adının silinmesini istiyorum. Bunu yapan galiba düşmanlarından biri.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
düşman mı ? :s Osman YAMAN değiğiniz kişi savaşa mı gidiyor ? ve ya gitmiş? neyse geçmiş olsun ...

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Geçmiş olsun diyelim. Umarım bir daha olmaz...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ya abicim bu adam o değilse babasının hayrına mı yollattırıyor paraları bu osman yamanın hesabına yada ne tarz bi sapık ki başkası adına işlem yapıp o kişiye kazandırıyor.

Bence belliki iyi niyetin 2. kez suistimal edilmiş bu tarz basit,çocuk işi bir iki maille sana paran geri kazandırılıp suç duyurusunda vs. bulunma diye.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkadaşlar, telefon hattının kopyalanması mümkün. Daha önce hat kopyalama işlemi yaptırdıysa (bi ara bir sim kartına 3-5 sim kartı bilgileri kopyalanma mevzuları vardı) kopyalama işlemi yapan kişi simkartının KI kodunu baska bir simkartada kopyalamış olmalı.

Benimde şuan 3 sim kartı bilgilerini taşıyan TEK bir sim kartım var. Hangisinin PIN kodunu girersem o operatore beni bagliyor. Istedigim zamanda yeni birer kopyasını oluşturabilirim.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki bilgileri kopyalayan aynı hat üzerinden telefon açabilirmi? kimin kontörleri gider birde banka bilgilerini nasıl çaldırmayı başarmış büyük yetenek ister bu iki işlem :) çalsalarda 30-60 a tamah etmezlerdi sanırım

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
1. sim kartı kopyalamak için sanırım asıl sim kart olmalı...benden habersiz benim kartımı aslı olmadan kopyalıyolarsa buna hayatta inanmam :D
2. kim kalkıpta cebinden para verip sim kopyalayacak, üstüne gidip sağda solda konu açacak, ardındanda asıl isme havale isteyecek ?

İşin doğrusu ben inanmadım, ancak doğruysa tüm bu haltları yiyen ilgili arkadaşla tanışmak isterim. benim adıma satış yapsın ben teslim ederim işlerini...nede olsa hayrına yapıyor, yemek istemiyor su istemiyor :D

neyse doğrudur diyelim :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5