İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir miktar para buldum, ne yapayım?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yeni ahçeli gecekonduma taşındım büyük bir etkinlikle biliyorsunuz.
Bahçe temiliği yaparken, bahçede bir miktar para buldum.
Sizce ne yapmalıyım?

- Cebe atayım
- Bırakayım bahçede kalsın
- Ev sahibine vereyim
- Önceki kiracıyı bulup vereyim
- Hayır kurumuna bağışlayayım
- İyinet'te birine elden vereyim

not: bulunan para 5 yeni kuruştur.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Çerçeveletip duvara asmalısın. Bir dahaki etkinliğe geldiğimizde kendi gözlerimizle görelim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
onu bulduğun yere geri bırak, kesin lanetli o para

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bırak bahçede kalsın....
Ev de bahçede zaten... Bahçede sayılır yine

Çerçeveletip duvara asmalısın. Bir dahaki etkinliğe geldiğimizde kendi gözlerimizle görelim.
Çerçeveletmek daha pahalı; diğer etkinlik devam ediyor. Bahçe otu çöpü ayıklama etkinliği. Bahçe senelerdir işlenmediği için biraz böcek var. Acaba tavuk filan mı alsam da böcekleri yese? Her gün eve misafir geliyor 3-5 tanesi.

onu bulduğun yere geri bırak, kesin lanetli o para
Yemedik parayı. Duruyor bahçede bir yerde.

O parayı alan birdaha para bulamadıııııı :hönk:
Aldım ama bahçede bir yerdedir heralde. Toprağa karışmışsa zor bulunur.

Ne zaman geliyorsunuz? Barbekü alacağım :) Zenginler gibi barbekü yapacağım... Malzemeleri kapın gelin, evde yeterince kürdan var, yetmedi bahçedeki ağaç kıymıklarından kürdan yaparım ben size...

Jerome_Allen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim o geçen dut yemeğe geldiğimde düşürmüşüm saydım 5 kuruş eksik çıkıyor.. benim..

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bence 1'er kuruşluk paralar hâlinde bozdur. Kendini çok paralı bir zengin gibi hissedebilirsin bu sayede sen de ;)

Ekleme: Ek bir öneri: Paranın helalin olup olmadığın merak ediyorsan da şöyle yap: Bırak gitsin, geri dönerse senindir...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bahçe senelerdir işlenmediği için biraz böcek var. Acaba tavuk filan mı alsam da böcekleri yese? Her gün eve misafir geliyor 3-5 tanesi.

Böcekler büyükse dobermann köpek al. Böceklerin üstesinden geliyorlar. Bizim eski öğrenci evinde vardı, hepsini tek tek yakalıyordu. Ama yemiyor o ayrı bir konu.

Böcekler küçükse bir ilaçlamada kaybolurlar.

Tek tek yakalayıp doğal hayatlarına bırakmak da bir tercih yolu olabilir.

Not: böcekten kastın akrep falan değilse yani...

legolasTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi ne ypıp yapmayacagın paranını mıkatrına baglı ben olsan mıktara gore hayal kurar gerceklestırebılırsen alırdım cebe ama gerceklerstıremessen bırakıyrdım

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Böcekler büyükse dobermann köpek al. o sonraki aşama, onun biti piresiyle uğraşamam şimdi Böceklerin üstesinden geliyorlar. Bizim eski öğrenci evinde vardı, hepsini tek tek yakalıyordu. o kadar eğitimlisi zor biraz Ama yemiyor o ayrı bir konu. yakalayıp kodese mi tıkıyordu böcekleri

Böcekler küçükse bir ilaçlamada kaybolurlar. böcekler envai çeşitte; kalorifer böceğinden, karıncaya, akrebe, bir sürü bahçe böceği... 2 kere ilaçladım; yine de geliyorlar. Bahçeli ev işte, onlarla yaşamayı öğreneceğim artık

Tek tek yakalayıp doğal hayatlarına bırakmak da bir tercih yolu olabilir. Ev zaten yeterince doğal hayat, bahçe de öyle ama fazlası zarar. Süslü tavuklardan alayım ben, cicili bicili filan

Not: böcekten kastın akrep falan değilse yani... kastım envai boyut ve çeşitteki örümcek, akrep, kırkayak, iri hamaböcekleri, dev solucanlar, kertenkele, iguana, timsah, dinazor filan işte..
Bulduğum parayla bunları yiyecek bir tavuk alayım :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
yakalayıp kodese mi tıkıyordu böcekleri

Hayır yakalayıp öldürüyordu. Ama yemiyordu. Toplaması bana kalıyordu :D

kastım envai boyut ve çeşitteki örümcek, akrep, kırkayak, iri hamaböcekleri, dev solucanlar, kertenkele, iguana, timsah, dinazor filan işte..

Bizim Belek'teki beş yıldızlı oteller de aynı durumda. Çok lüks yaşıyorsun bilgi :hmmm:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bence 1'er kuruşluk paralar hâlinde bozdur. Kendini çok paralı bir zengin gibi hissedebilirsin bu sayede sen de ;)

Ekleme: Ek bir öneri: Paranın helalin olup olmadığın merak ediyorsan da şöyle yap: Bırak gitsin, geri dönerse senindir...

1'er kuruşluk bozdur bozdur harca
Eski 5 yeni kuruşlardan.
500 sene bekletip, öylece bozdurmak istiyorum :)
Sahibi henüz çıkmadı, galiba benim oldu o lanetli para; tekrar bahçede bulursam.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bence sakla sende kalsın. Biri para sordugunda "5 kuruşum yok valla" demezsin.

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Türk insanın ne kadar tok gözlü olduğunu ıspatlar, Sokağın ortasına koy yarın gel orda duruyorsa tok gözlüdür değilse sizin mahallenin çöpçüleri iyi çalışıyor demektir. öbür ihtimali düşünmüyorum bile yerde gören alırmı diye

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5