İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Öneri ( ilave Üye Grubu )

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Selam Arkadaşlar
Bu sadece bir öneridir ve ne kadar dikkate alınız uygulanır bilmem ( ama uygulansa iyi olur düşüncesindeyim )

foruma üye olan ilk mesajında Hosting reklamını yapıştırıyor
ve normalin Çok daha altında bir ücret taleb ederek satış yapmaya çalışıyor
veya firma değil / vergi mükellefi değil / faliyet belgesi yok..

Sizce bunlar Satış yaparken bu işi hakkı ile yapanlara haksızlık olmuyormu.?

Vergi levhası ve faliyet belgesi olan firmalarla, firma ayağına yatan zihniyetleri ayırsak sizce hem forum sakinleri için hemde kullanıcı/müşteri adayları için aynı zamandada Bu işi hakkı ile yapan hosting firmaları için iyi olmazmı.?

Tabiki iyi olur derseniz tavsiyem aşağıdaki gibidir..

Öncelikle bir ilave üye grubunun acılması Örneğin Hostingciler misal..
ve Belirli forum başlıklarının konu açılımına kapatılarak sadece hostingciler üye grubuna konu acabilme yetkisi verilmesi..

Peki bu üye Grubundakileri nasıl tespit edicez die sorarsanız ek olarak Faliyet Belgesi ve Vergi levhası olan bir forum başığı açılması oraya faliyet belgesi ile vergi levhasını sunan hosting firmalarının nickleri/rumuzlarına yukarıda örnek verilen üye grubuna atanması olarak düşünüyorum

böylece bu yeni üye grubu belirli hosting ile ilgili kısımlarda diğer üyelerden farklı olarak konu açabilir..

tabiki bu sadece benim bir fikrim hem paylaşmak hemde bu fikrimi iyinet yönetimine karşı bir öneri olarak düşünün..

bu fikir tabiki bir çok kişinin işine gelmicek tabiki bir çok kişi agrefis cevaplar vericek ama sizce yapılacak olan bu uygulama:

iyinetin bu işi ne kadar ciddiye aldığını göstermezmi.?

ve Hosting arayanlar Artık güvenle ilgili katagorilerde dolaşmazmı.?

veya bu uygulama sayesinde Hostingci ayağına yatan kişiler değilde Esas hostingciler hakkını almazlarmı.?

fikir/önerimin ne kadar dikkate alınacağını bilemem
Ama böyle bir uygulama yapilirsa iyinet diğer forumlardaki Farkına bir fark daha katmış olur düşüncesine kapılırım :)

Saygılarımla.

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence ilk uye olan yabanci forumlarda oldugu gibi ilk iki hafta konu acamasin ve bir mesaj limiti olsun mesela 60 mesaj..60 mesaji iki hafta dolmadan doldursa bile kesinle o 2 haftayi beklesin..

bu sekilde olursa ilk uye olan konu acamaz ve kanimca bunun onune gecilmis olur..

Saygiler

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mantıklı gibi geldi.. Yada denildiği gibi belli mesaj sayısı olmayan konu açamasın

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence gayette mantikli..anca bu sekilde biraz onune gecilebilir..2 hafta hic bi konu acamicak..

Gerci biz burda tartisiyoruz ama yonetim ne dusunuyo acaba bu konuda ?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aslında güzel br fikir. 2 hafta olayı bence olmaz. Mesela diyelim adam gerçekten işini iyi yapıyor ve iyinet'i de beğeniyor ve ben burda bir konu açayım diyor ama 2 hafta beklemek zorunda. Karışıklık olur.
Mesaj sayısı az olanlar konu açamayınca da kötü olur yukardaki örnek aynısı.

Ama hostingciler hariç kimsenin konu açamaması güzel olur. Bunun için yeni mod'lar getirilir ve konu açmak isteyenler önce mod'lara başvurmak zorunda kalırlar. Bence bu fikir daha güzel. Ama tabii ki yönetimin kararı...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Aslında güzel br fikir. 2 hafta olayı bence olmaz. Mesela diyelim adam gerçekten işini iyi yapıyor ve iyinet'i de beğeniyor ve ben burda bir konu açayım diyor ama 2 hafta beklemek zorunda. Karışıklık olur.
Mesaj sayısı az olanlar konu açamayınca da kötü olur yukardaki örnek aynısı.

Ama hostingciler hariç kimsenin konu açamaması güzel olur. Bunun için yeni mod'lar getirilir ve konu açmak isteyenler önce mod'lara başvurmak zorunda kalırlar. Bence bu fikir daha güzel. Ama tabii ki yönetimin kararı...

işte Anlatmaya ÇAliştiğim Bu umarım dikkate alınır.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Atılan postun sağ alt kösesine bak :))

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sanırım konu kaynadı 2 gün oldu bir Yönetici ile cevap vermedi :D

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
biz adamlara neden vergi kaçırıyorsun diye soruyoruz
moderatorler geliyor bizi banlıyor.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Düşünce Güzelde uygulayan yok :)

yöneticiler burasını sürekli takip ettiği halde cevap verme lütfünde bulunmadılar

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
tabiki yaparım...
çünkü bu konu üzerinde çok hassasım..

samann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence konu açılırken konu içeriğini belirten birşey olsa yani tanıtım , öneri , şikayet gibi..

Ancak belli seviyenin altındakiler örneğin tanıtım içerikli konu açamasa.

Güzel olur yani.

Tanıtımı örnek verdim.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Allah nasip ederse kısa zaman içerisinde bu konuda birşeyler yapilacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5