İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Sayfada 2 farklı Google Adsense Kodu Sorunu

qwerty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ana sayfamda biri üstte 468x60, diğeri sol barda 120x240, iki google adsense kodu var. Ancak sayfa yüklenirken çoğunlukla sadece birinde reklam çıkıyor diğeri sürekli boş kalıyor (genel hizmet reklamı bile yok).

Nadiren de olsa her ikisinde birden reklam çıktığı da oluyor.

Ana sayfamda sürekli olarak her iki kodu birden reklamlı (ya da bir tanesini bomboş olmayacak şekilde genel hizmet reklamlı) nasıl çıkartabilirim.

Sayfa içeriği yeterli, sanırım sorun buradan kaynaklanmıyor.

Ana sayfamdaki 2 farklı boyuttaki reklam kodunun, google kurallarına aykırı olmadığını biliyorum.

Bir çok sitede gördüğüm kadarıyla 1 sayfada 2 google reklamı sürekli çıkıyor.

Siz ce ne yapmalıyım ? Fikri olan var mı?

Mesaj yazacak arkadaşlara şimdiden katkılarından dolayı teşekkür ederim.

H

hengame

Misafir
bildiğim kadarıyla reklam veren firma saysı 8 10 tane (mesela web hosting) ise 2 adsense kodu varsa sitede reklamlar gösterir eğer reklam veren kişi sayısı az ise 1. kodda reklam gösterilir 2. kod da boş çıkar benim bildiğim bu eğer yanlıda bilior olabilirz tam doğrusunu bilen vardır!

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bende de bazen tek sayfada 2 ads denk geliyor. Bazen her ikisinde de reklam çıkıyor, bazen birinde. Bu durumda genel hizmet reklamı çıkması benim dezavantajım. Genel hizmet reklamı çıkmaması için alternatif url özelliğini kullanabilirsin. Böylece genel hizmet reklamı yerine senin belirlediğin başka bir reklam çıkabilir.

Kod:
google_ad_client = "pub-xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx";
google_alternate_ad_url = "http://site.com/banner.html";

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
alternatif reklamınız varsa veya ayrı bi siteniz, Alexis arkadaşın dediği bigi o banner/sayfa işte her neyse onu koyun.. o sayfaya da adsense reklamı koyun :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5