• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Bir Sayfada Maksimum Url?

  • Konbuyu başlatan PDET
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 1
  • Görüntüleme : 913

PDET

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
30 Kasım 2005
Mesajlar
322
Reaksiyon
0
Puanları
0
213 Aydır Üye
800 civarı url'nin olduğu yeni bir web sayfam var. Yahoo yada Google bu 800 civarı linkin hepsini takip eder mi? Daha önce maksimum limitin 100 url olduğunu okumuştum. Sonuç olarak arama motoru botları bu bağlantıların hepsini kaydeder mi?
 

meteor fare

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
11 Eylül 2010
Mesajlar
370
Reaksiyon
1
Puanları
0
155 Aydır Üye
Düzeltme: Ana soruyu cevaplamamışım :) Takip eder. Ancak bazı noktalarda yorabilir eğer site içi homojen bir dağılım yoksa. Yani 20 kategori 200 linke ayrılırken, 10 kategori 500'e, 40 kategori de 100 linke ayrılırsa sorunlar olabilir.

Bu konu ile ilgili Matt Cutts(Google Spam Ekibi Başkanı)'ın blogunda bu soru cevaplanmıştı. Özet geçmek gerekirse; artık 100 link ya a 200 link diye bir sınır yok. Önemli olan bu linklerin kullanıcılara maksimum düzeyde fayda sağlaması. Eğer 200 link tıklanıyor ve 600 linkin yer aldığı konular pek ziyaret edilmiyorsa düşüş yaşarsınız. Ancak tüm linklerin homojen dağılımları varsa sorun yok.

Bing ve Yandex SEO araçlarını kullanarak hangi linklerinizin daha çok tıklandığını görebilirsiniz. Buna göre de kullanıcıya fayda sağlamayan linkleri çıkarabilirsiniz. En kısa yol budur :)

Püf nokta: Kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst