İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir site açıyor öteki açmıyor.. :s

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bugün öğlen saatlerinde sunucuya saldırı oldu onu atlattık derken.. siteleri kontrol ettiğimde..

sitelerden bazıları çalışıyor bazıları çalışmıyor.. dc ye mail attım ilgileniyoruz dediler yanıt bekliyorum ama böyle elim kolum bağlı oturmakta istemiyorum..

bunun nedeni ne olabilir acaba...

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açmıyor Derken Giriş İzinleri ile İlgili Bir Problem mi Yoksa Veritabanlı olanlarla ilgili Bir problem mi ?? Biraz Açık Olsan Keşke :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
hemen hemen hepsi veritabanı kullanıyor php mysql...

makinadaki bir site çok rahatlıkla çalışır iken başka bir site açılmıyor... siteye hiç griiş yok... :s

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
aynı IP uzerınde degıllerdır sanırım...

girilmeyen sıtelere ping de atılmıyorsa Elindeki IP lerden baskasına gecır WHM den bir kac saate kalmaz düzelir ;)

bana iki uc gun once oldu aynısı o IP hala ping yemiyo ama yeni verdigim IP ıle 2 saat cıvarında sorun cozuldu sıteler canavr :D gibi suan...

kolay gele

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
The web server is under a DDOS (denial of service) attack. We have blocked certain IP's which were creating persistant connections .We are also closely monitoring the server.We appreciate your patience ,while we work on this issue.

az önce dc den yanıt geldi... şu ddos çekenlerin maksadını ve ne yapmaya çalıştığını bir türlü anlayabilmiş değilim.. bir ay önce bir site açtım dun 5 bin tekil hite ulaştı... gelirden çok insanların faydalanabileceği bir site olsun istedim ama hangi siteden destek beklesem yok ben destek olmam yok iki gün sonra kapatır gidersin vs vs vs bir sürü saçma sapan şey... Bana böyle yapılırsa ben nasıl ayakta durayımda hizmet vereyim anlamış değilim

of ALLAH ım sen bana sabır ihsan eyle..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bunlar olagan seyler arkadas takmayacaksın devam edeceksın ;) dediğim gibi IP değiştirip kapanan IP uzerındekı sıtelerı oraya al ıstersen bunların ıcerısınde name server olan varsa onuda değiştirmen gerekir (oyle sanıyorum ben oyle yaptım) bır ıkı saate kalmaz acılır sıteler
kolay gelsın

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sağol selim61 yardımın için.. dc den yanıt bekliyorum.. olmadı dediğini yapcam...

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucu guvenliginiz icin , ddos 'a maruz kalan ip'nize lisanssız koymuslar , koymasalardi surekli time oud alirdiniz erisemezdiniz sunucunuza , kullandiginiz donanim hakkinda pek bir fikrim yok lakin saglam bir makinaniniz varsa dual opteron vs gibi , ip crontacklarinizi yukseltin derim ama yeterli 1 donaninimiz yoksa onu yapmayin.

iyi calismalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi