İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir sitenin Google Index'i neden düşer?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
indekslenmis sayfa sayisindan mi yoksa arama sonuclarindaki pozisyonunda mi bahsediyorsun?

Bu arada siteye bakinca direkt tum sayfalarda olan birsey gozume carpti? Footer olarak ayni sayfaya su keywordler ile linkler verilmis: "Bedava Oyun Oyna - Oyun Oyna - Kral Oyun - Oyun - Oyunlar - Oyun Sitesi - Oyunloji". Bu uygulamayi ornek olarak gostermek istiyorum cunku ilk 10 saniyede dikkatimi ceken durum bu oldu ve baska ne tur spam teknikleri uygulanmis olabilir bir fikir veriyor. Bunun disinda ne tur spam SEO teknikleri kullanilmis aciklayabilir misin?

No_paniC!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu siteyi bir kaç hafta önce satın almıştım . Bahsettiğiniz spam SEO teknikleri hakkında çok bilgim yok .. www.oyunkalesi.com la aynı scripti kullanıyorum , tema da aynıydı ... Acaba benim sitemde yanlış olan birşey mi var? eğer gördüğünüz hatalı şeyler varsa , söyler misiniz? çok teşekkürler.. .

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tavsiyem oncelikle spam uygulamalarini temizlemek olacak. Birinci adim olarak site uzerindekileri temizlemeye yogunlas. Spam uygulamalari ararken ziyaretci sapkasini giyip acaba ben ziyaretci olsam bu link, metin, resim vs benim ne isime yarardi diye sormak lazim. Genel olarak spam tanimini hatirlarsak oldukca ise yarayacaktir: "Tek hedefi arama sonuclarinda yukselmek olan ve ziyaretciye arti birsey saglamayan teknikler spamdir". Bu semsiye altinda siteye bakarsan daha rahat edeceksin.

No_paniC!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim.. Footer bölümünü tamamen kaldırdım . acaba oyunkalesi.com la arasında nasıl bir fark var sizce?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Teşekkür ederim.. Footer bölümünü tamamen kaldırdım . acaba oyunkalesi.com la arasında nasıl bir fark var sizce?

Bence farki bulmak su asamada oncelikli degil. Dedigim gibi oncelikle sitede direkt duzeltebileceginiz hatalara yonelmek lazim. Cunku bunlar en az eforla ve en hizli sekilde yapilabilecek seyler. Ben daha cok senden sitede soyle bir uygulama var bu spame girer mi seklinde sorular bekliyorum. Bu konuya bu sekilde devam edersen daha cok yardimci olurum.

No_paniC!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyun acıklamalarının sonunda oyunloji.com iyi eğlenceler diler.Oyunloji.com ailesi iyi eğlenceler diler , oyunloji.com olarak iyi oyunlar dileriz. gibi ıcınde hep oyunloji.com geçen acıklamalar mevcut..Bu spam olarak algılanabilir mi acaba?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
örneğin , bu oyunun açıklamasında olduğu gibi , http://www.oyunloji.com/mucevher-patlat.html

Bu sayfadaki oyun icin benim gordugum aciklama su sekilde:

Fransa'da doğan ama Rus asıllı olan Peter Carl Fabergé ünlü bir mücevher tasarımcısıdır.Google arama motoru logo olarak Peter Carl Fabergé i doğumunun 166 yılında anmıştır.Bizde Oyunloji.com olarak ünlü mücevher tasarımcısının anısına yapılan oyunu sitemize ekledik.Bu oyunumuzda benzer mücevher elmaslarını bir araya getirerek patlatmaya çalışacaksınız..En güzel patlatma oyunları oyunloji de oynanır...

Burada metin tekrari ya da analtimi bozacak bir yapi yok. O yuzden sorun olusturmaz.

No_paniC!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım.. teşekkürler. yani metin tekrar gibi şeyler doğru değil.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Metin icinde dogalligi bozacak hersey sorun olusturabilir, ornek:

"Bu sayfada temizlik urunleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. En fazla temizlik urunu bizim sayfamizda gecmektedir cunku temizlik urunu denildiginde biz akla geliriz. Temizlik urunu satin almadan once mutlaka temizlik urunleri ile ilgili gorusleri bu sayfadan okuyun. Temizlik urunleri kullanin temiz kalin."

Yukaridaki metinde sorunun ne oldugunu gorebiliyorsan olayi kavramissin demektir :)

No_paniC!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet , anladım... verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5