İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir sitenin Google'da kayıtlı sayfalarının hangilerinin en popüler olduğunu nasıl ...

duygumutlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sitenin Google'da kayıtlı sayfalarının hangilerinin en popüler olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Örneğin; www.memurlar.net adresine ulaşmak için Google'da memur, memurlar, ... vs yazdığımızda memurlar.net hep ilk sırada çıkıyor.

Yani www.memurlar.net sayfasının en popüler kelimeleri hangileri veya en popüler sayfaları hangileri nasıl öğrenebiliriz?

T

trgy

Misafir
Şeytan diyor geç şunları :) ne keywords ve ne desc. geçildiğinde de geri alması çok zor olur memurlar.net in eski yerlerini.

En popüler kelimeleri hakkında ise aşağıdaki link sana ufak bir bilgi verebilir.

http://www.alexa.com/siteinfo/memurlar.net

search analytics kısmına bas verdiğim linkte.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Google'ın bir servisi vardı bununla ilgili. Format atmadan önce yer imlerine eklemiştim. Aradım fakat bulamadım. Bilen arkadaşlar çıkacaktır.

duygumutlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En popüler kelimeleri hakkında ise aşağıdaki link sana ufak bir bilgi verebilir.

http://www.alexa.com/siteinfo/memurlar.net

search analytics kısmına bas verdiğim linkte.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Alexa nın verdiğiniz sayfasını biliyorum ancak orada en fazla 10 kelimelik bir açıklama var.

Benim kastettiğim memurlar.net (örnek site olsun diye vermiştim) gibi bir sitenin sadece 10 kelimesini değil, memurlar.net adresinin en popüler en az 100 kelimesini öğrenmek istiyorum.

T

trgy

Misafir
Onu öğrenebilmeniz için kullandıkları sayaca bakmanız gerekir. Sayaçlar bu işe yarıyor zaten.

Öteki türlü ulaşmanız imkansız gibi birşey. :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
memurlar.net markalaşmış bir domain, bugün iyi.net üstüne bir forum kursanız ve her aramada forum.iyinet.com dan önce çıksa da ben gidipte iyi.net adresine girmem.

duygumutlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar burada konu memurlar.net veya iyi.net konusu değil.
Burada önemli olan bir siteyi nasıl inceleyebilirim.

- Bir sitenin Google'da kayıtlı sayfalarının hangilerinin en popüler olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

- Örneğin; www.[B]seoteknikleri[/B].com (bildiğiniz için yazıyorum) adresine ulaşmak için Google'da seo, seo teknikleri, seo makaleleri yazdığımızda seoteknikleri.com hep ilk sırada çıkıyor.

- Yani www.seoteknikleri.com sayfasının en popüler kelimelerini
http://www.alexa.com/siteinfo/seoteknikleri.com
adresindeki Search Analytics butonuna tıkladığımızda orada Google üzerinden kişiler hangi kelimeleri arayarak sizin sitenize ulaştığını görebiliyoruz.

- Ancak burada sadece 10 a yakın arama datasına ulaşıyoruz.

- Yani bunun gibi sadece 10 tane data değil de, 50 - 100 tane data (sonuç) veren bir sistem var mı acaba? Ücretli veya Ücretsiz?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
http://trends.google.com/websites?q=memurlar.net

Yada google adwords'de böyle bir seçenek var 250 kadar kelimeyi adwords aracılığı ile görebilirsin ancak bunlar kesin veriler olamaz.

Yani sorunuzu size hatırlatmak istiyorum;
Hangi kelimelerde bu siteye ziyaretçi giriyor?
E hangi siteden giriyor? Google, o halde google' a ait analiz raporlarını nerede bulabilirsin? Google ürünlerinde, ya adwords ya google analytics bu değerleri size karşılar. O halde bu ürünler haricinde bu sonuçlara ulaşamazsınız, yinede kesin olarak size hangi kelimeden ne kadar ziyaretçi geldiğini söyleyecek bir sistem yok. En azından size yok, rekabet edeceğiniz kelimeyi bilmiyorsanız sizin amacınız sadece "hit" olmalı. Web sayfanızın demekki bir hedef kitlesi yada amacı yok, siz hite göre amaç edineceksiniz. İşte zaten burada google ve diğer arama motorları sizi en başa gönderiyor ve diyorki özgün, başkalarından farkı olan, hit amaçlı değil insana hizmet amaçlı siteler yapın diyor.

cagdasizm

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
<kd> trgy foruma bir kategori oluştursan haber, oyun inceleme, dizi - film fragmanları, müzik falan böyle alakasız konular olsa hitleri alt üst edersin farkındasın değil mi? :D google'da iyinetin itibarı gerçekten çok üst seviyede </kd>

T

trgy

Misafir
<kd> trgy foruma bir kategori oluştursan haber, oyun inceleme, dizi - film fragmanları, müzik falan böyle alakasız konular olsa hitleri alt üst edersin farkındasın değil mi? :D google'da iyinetin itibarı gerçekten çok üst seviyede </kd>

geyikhane kısmını ondan açtım indexlenmesi için. :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi