İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir siteye hit kazandırmak için ?

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar. Forumda genel olarak bu konuyla ilgili sabit konuların modası geçti. Artık devir değişti. Yeni bir site açıldığında arama motorlarına kaydettiriyoruz ama pagerank olmadığı için arama motorlarında zaten ilk 300 e giremeyerek oradan bir hit kazanamıyoruz. Pagerank arttırımı için baclink alımı dışında ne gibi öneriler verirsiniz ? Mesela ben bir ekonomi sitesi açtım. Hangi dizinlere kaydettirmeliyim (dmoz'dan çok kabul edilme ihtimali yüksek olan siteler) ?
Ya da sosyal medya nasıl kullanabiliriz ne kadar fayda sağlar ? Çok takip edilen bloglara tanıtım yazısı yazdırmak mı mantıklı olur, yoksa başka sitelere banner reklam vermek mi ?

Yani kısacası yeni açılan sitenin hitini arttırmak için ne gibi yollara başvurulmalı şu anda ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YouTube'ye site adresinizi içeren videolar yükleyin. Nickiniz, domaininizin ana kelimesi bkz: forum.iyinet.net ise "iyinet" olacak şekilde takip edilen bloglara yorum yapınız, yaptırınız. Mutlaka sitenizin bir facebook sayfası ve twitter hesabı olsun. Sosyal imleme sitelerini kullanın. Dmoz'un artık bi önemi kalmadı açıkcası. 5K olmadan reklam almayın. Yayın hayatına girdikten sonra ilk iki hafta link almayın. Bunlar benim görüşlerim tabi ki.

buark9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
aynen dmoz artık önemli değil gibi görünüyor (buradan bir haber okumuştum) backlink kesinlikle önemli banner reklamlar ve tanıtım yazıları verebilirsiniz. kendi sitemin hiti iyi ama yine de reklam verdim banner reklam faydası oluyor diye düşünüyorum hem ziyaretçi çekiyor hem de backlink oluyor. Link deişimi yapacaksanız çapraz link değişimini öneririm. bu sebeple de hem reklam verdim hem de iyinete özel reklam kampanyası yaptım. reklam almayı düşünürseniz benim açtığım konuyu incelerseniz :)

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
link değişimini kesinlikle önermiyorum çünkü sayfadan çıkış sayısıda önemli özellikle çapraz değilse kesinlikle yapmayın. Gelirli sitelerin gelirlerinin bence yarısını reklama ayırması önemli daha fazla hit daha fazla para getirir ayrıca site işinde yerinde saymak diye bişey yok unutmayın çicek sepeti gibi siteler bile reklama ihtiyac duyuyorsa bizim sitelerimiz hayli hayli duyar. Pageranksiz siteler için ilk bikaç hafta sonra reklam koyulmamasını ve autosurf sitelerinden hit sağlanmasını öneririm çünkü google siteye giren sayısına baya önem veriyor. Adsense mi pagerank ve hit mi kasma arasında bazı arkadaşlar seçim yapmak zorunda kalabilir adsense sözleşmesinden dolayı ben pg ve hit kasmayı tercih ettim. Seo çalışması bence uzmanlar tarafından yapılmalı sağolsun 2 dolara yapan arkadaşlar var gelirsiz siteler rahatlıkla internetten ilgili makaleleri bulabilir kolay zaten amatör seo yapımı ben öyle öğrendim. Facebook gibi sosyal ağları hiç kullanmadım ama kullanmayı düşünüyorum ama bunu kullanırkende yazının tamamının koyulmaması lazım yoksa insanlar siteye girme ihtiyacı hissetmiyorlar. Backlink bence olmazsa olmaz günde 5 dakika ayırın üşenmeyin bloglara yorum yazın o bile bi süre sonra hit getiriyor emin olun üstelik güzel yanı bedava gelirli siteler için yine çok ucuz fiyata yapan güvenilir arkadaşlar var forumda. Son olarakta dillere sakız olan lafı biraz aim özgün içerik ama bununda yolları var kısa özgün makalelerdense orta uzunlukta az makale yazmak daha iyidir bence ayrıca emsalsiz diye adlandırılan makale çeşitleri var detaylı bilgiyi araştırabilirsiniz önemli bir konudur hit çekmede. Niche diye bir yöntem var onuda araştırmanızı tavsiye ederim. Benim ilk etapta aklıma gelenler bunlar ayrıca herhangi bir sorunu olanlar pm de atabilir bildiğim bir konu olursa yardım ederim .

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Sitem daha 1 haftalık o yüzden sizin önerileriniz doğrultusunda link satın almak ve reklam vermek için bekleyeceğim biraz. Şu anda hiti 10 falan ama.Facebook ve twitter sayfası da oluşturdum sizlerin önerisi doğrultusunda. Ama bloglara yorum yazma olayını anlayamadım , mesela iyinet.net se iyinet adında üyelik almayı önermişsiniz benim adresim www.ekonomistim.net , ekonomistim diye üyelik alıp yorum yazsam nasıl bir getirisi olacak ? Ya da ben mi yanlış anladım, yorumumu yazdıktan sonra yorumun altına linkimi mi vereceğim www.ekonomistim.net şeklinde ? Bir de eskiden zirve100 , webservis , iyinet gibi toplistlere ekliyordum siteyi , baya faydası oluyordu ama şimdi o şekilde kaliteli siteler kalmadı herhalde.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
backlinkle ilgili makaleleri okuyun size oldukça yardımcı olur... Aradığınız cevaplar bloga yorum yapmayla ilgili backlink makalelerinde google dan yada forumdan aratabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5