İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir siteyi kapattırmak istiyorum

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar, hakkımda ilgili hakeret içeren bir siteyi kapattırmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim? Nerelere ne şekilde müracaat etmem gerekiyor?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlgili sitenin sizinle ilgili bölümlerinin ekran görüntülerini alın (tarih ile birlikte)
Bir dilekçe hazırlayın dilekçede ilgili konunun linkini verin ve konuyu anlaşılır şekilde özetleyip cumhuriyet savcısına dilekçe ve ekran görüntüleri vb.. delilleri verin (savcı öncelikle size bazı sorular sorar genelde olay hakkında bilgi sahibi olabilmek için) ardından dilekçenizin bilişim polisine iletilmesi için talimat verecektir size bir dosya numarası verilecek o numara ile dosyanızı takip edebilirsiniz.

A

a.ışık

Misafir
hostcusuna iletişim kurmayı denediniz mi?? suspend ederler belki hesabını kökten gider site! :D

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Bak oda iyi . tehdit et savcılığa vericeğiz sizi.. Hosting sunucusunu iyice tehdit edercesine rapor mesajları yolla. Kesin kapatır :D Böyle arada madde fıkra bend olayına gir. TCK'dan alıntılar yap... İyice allanıp budaklandır. Bulandır ve Sıva..

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapmadıkları bir suçtan dolayı lekelemek istemem, fakat adıma yapılan saldırıdan dolayı delillerle birlikte dava açacağım. Bu arada verilmesi gereken dilekçenin bir formatı varmı?

Teşekkürler arkadaşlar.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Gerekli Metaryelleri Toplayınız ( PrintScreen,IP,Log)
Sonra Cumhuriyet Başsavcılığına Başvurunuz..

TMK Madde 26.- Adının kullanılması çekişmeli olan kişi, hakkının tespitini dava edebilir.
Adı haksız olarak kullanılan kişi buna son verilmesini; haksız kullanan kusurlu ise ayrıca maddî zararının giderilmesini ve uğradığı haksızlığın niteliği gerektiriyorsa manevî tazminat ödenmesini isteyebilir.

chacha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapmadıkları bir suçtan dolayı lekelemek istemem, fakat adıma yapılan saldırıdan dolayı delillerle birlikte dava açacağım. Bu arada verilmesi gereken dilekçenin bir formatı varmı?

Teşekkürler arkadaşlar.

Dilekçe örneği bu sitede mevcut takıldığın bir konu olursa yardımcı olabilirim. Bir Hukuk bürosunda çalışıyorum. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5