İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir sonraki filtremiz...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bilgi sayaç derken analyticsi mi kastediyorsun acaba. Ben mesela bir sitede aşırı farklılık farketince Yandex botları hariç tut diye bir segment denedim. Arada fark oluyor. Bazı botlar çok agresif davranıyorlar ve analytics standart segmentlerinde bu yok.

Ekli dosyayı görüntüle 6003

Analytics ve metrika arasındaki adwords ve normal trafik verileri farkı. Analyticse normalde yansımıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 6001
Ekli dosyayı görüntüle 6002

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
site webalizer ve histats.com kastediyorum [MENTION=6538]Eif[/MENTION] ...

not1: sitede adwords kullanılmıyor
not2: WMT olmadık anahtar kelimede ziyaretçi gönderdiğini söylüyor, o da ayrı bir problem ...
not2buçuk: WMT şöyle diyor; "sana AB keywordunden X adet ziyaretçi gönderiyorum", histats.com diyor ki "google sana AB C, AB D, AB E.. keywordlerinden 3X ziyaretçi gönderiyor ama AB keywordünden hiç göndermiyor diyor", sonuçlarda da görünmüyor AB zaten. Hit düşük, kolay takip edebiliyorum, karışmıyor.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Unutmamak lazim Google sadece arama motoru degil. Bircok entegre urunu var aynen Microsoft gibi. Bu yuzden bir urunu fiyasko olsa dahi sirkete etkisi yikici olmuyor.

Meselenin temeli de bu entegre ürünler olabilir. Yani insanları adwors kullanmaya zorlamak - teşvik etmek için ortaya çıkarılmış bir takım algoritmalar olabilir. Google'ın temeli bir arama motorudur, ama politikaları arama motorunu iyileştirme üzerine kurulu değil. Filtreler daha iyi olanı üste çıkarmak için değil gibi geliyor bana.

setindir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle belirli bir kota koyuyor google.
bir zamanlar korsan sitem vardı, günde 100 tane de içerik girsem hit bep 1k civarında seyrediyordu.
zaten hitler birden fırladığı zaman en fazla 1 hafta içerisinde sandbox'a düşüyor siteler..
SEO bilindiğinin aksine, bilinmeyenlerle dolu bir dünyadır..
Burada önemli olan google'ın gözünde doğal görülüp aslında spam sitelerle orjinal siteyi beslemektir..
Bunun için çok çok değişik yöntemler bulunmaktadır..
Tabii bunu türkiye'de seo uzmanıyım diye dolaşan çoğu insan bilmez..
Bildiğini sanarlar sadece, seo'yu backlink veya etiket kasmaktan ibaret sanıyor çoğu.
Türkiye'de bilinmeyen bazı google özelliğini konuyu açan arkadaş çok güzel özetlemiş.
Bilenlerde zaten şu anda gittigidiyor vs. gibi çok çok büyük firmalara seo danışmanlığı yapmaktadır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5