İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir soru: onlinenic ile awbs entegrasyonu

marquis_ce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onlinenic ile entegre halde çalıştıgını ögrendim. Bu konu nasıl oluyor kabaca anlatabilecek var mı?

onlinenic hesabım altındaki domainleri ilgili musteri hesaplarına tanıtıyorum sanırım. Musteri kendi loogin panelinden kredi kartıyla ödeme yaptıgı zaman ne oluyor o kısmı merak ediyorum. Benim firmamın sanal pos hesabına mı ödemiş oluyor parayı yoksa benim onlinenic hesabıma mı gidiyor o para.

Onlinenic 7$'a satıyor ama ben diyelim 14$ 'a satıyorum bu durumda
1. alanadının fiyatını ben belirleyebiliyormuyum? (sanırım evet bunun cevabı)
2. müşteri 14$ ödeyince bu para nereye gidiyor?

Umarım 7si direk onlinenic'e gidiyordur ve alanadı kaydı yada uzatması otomatik olarak gerçekleşiyordur ve gerisi benim banka hesabıma yatıyordur.

Eger boyleyse yok artık dicem :)

Şimdiden teşekkürler

ByBoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba öncelikle umarım ihtiyacınızı karışılar

öncelikle system setup kısmına girin oradan

Module Setup > Domain Registrars > Onlinenic kısımın karısındakı ifadeyi Active yapın daha sonra system setup kısmından Domain Reg System Setup > Registrar Setup > Onlinenic Setup da edit kısmına girin Username ve Password kısmını kendi bayi bilgilerinize göre düzenleyin en son olarak ns leri kendi nslerinizi girin ve save yapın bu işlemlerden sonra System Setup > TLD Config kısmına gelin ve Registrar alanında Onlinenic seçeneğini işaretleyiniz ve son aşama System Setup > TLD Pricing Setup kısmından domain ücretlerinizi düzenleyiniz

ayar kısmı bu kadar ödeme olayı ise öncelikle verilen siparişin ödemesi direk sizin hesabınıza yatar eğer sizin Onlinenic de krediniz varsa verilen siparişin ödemesini onayladığınız andan itibaren siparişin karşısında çalıştır yazısına tıkladığınızda domain register edilecek ve sizin hesabınızdan otomatik olarak domain ödemesi kesilecektir bunun bilgisi müşteriye gitmeyecektir. Müşteriniz domainini awbs üzerinden kontrol edecektir. eğer takıldığınız bir konu olursa mail adresim msn adresimdir ekleyin yardımcı olmaya çalışırım

marquis_ce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cvp için çok teşekkürler mükemmel anlatmışsın tam aradığım cevaplardı.

Birde cpanel ile entegrasyonu hakkında bilgi verebilirmisin? Cpanel ile entegre çalıştıgını biliyorum. Hosting reseller hesabım hwmcpanel kullanıyor musterilerim de cpanelden login olup işlerini hallediyolrar (mail açma/kapama/istatistik vs)

Şimdi awbs musterilerime ne gibi bir kolaylık saglıyacak. Tek bir awbs şifresi ile işlem yapabilcekler mi? Yoksa sadece hosting ödemesi mi?

ByBoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba işe yaradığına sevindim ama şunu asla unutmayın awbs bir sihirli bir cin değil her işi onun yapmasını beklemeyin ( mail açma/kapama/istatistik vs ). cpanel mevzusunda çok bilgim yok entegrasyonu bildiğim kadarı ile anlatırım fakat cpanel ile alakalı php.ini bilgilerini bilmiyorum sadece awbs den yapmakla bitmiyor sunucudan php.ini ayarlarınıda yapmanız gerekiyor. awbs nin amacı online domain register ayarlana bilirse online hosting kurulumu online domain yönetimi sunucu satışı ve işinizle alakasız her türlü ürünleri satmanız. Yani siparişden sonra hostingini yine hosting panelinden manual olarak yönetecektir ama en güzel yönü aktif olunca şifreleri müşteriye direk mail olarak yollaması

marquis_ce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlinenic de krediniz varsa verilen siparişin ödemesini onayladığınız andan itibaren siparişin karşısında çalıştır yazısına tıkladığınızda domain register edilecek ve sizin hesabınızdan otomatik olarak domain ödemesi kesilecektir

Peki bu işlem otomatik yapılamıyor mu yani müşteri gelirde son gün ödemesini yaparsa ve ben bunu 2 gün görmessem ne olacak. Direk online olarak bu işi yaptıramıyormuyuz müşteriye. (tabiki onlinenic hesabımda yeterli para bulundugunu varsayıyorum)

ByBoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu işlem otomatik yapılamıyor mu yani müşteri gelirde son gün ödemesini yaparsa ve ben bunu 2 gün görmessem ne olacak. Direk online olarak bu işi yaptıramıyormuyuz müşteriye. (tabiki onlinenic hesabımda yeterli para bulundugunu varsayıyorum)

bir domainin süresi dolduğunda ve son gününü geçtiğinde domain yenilenmesse hakkınızı kaybettiniz diye birşey yok bir domaini süresi dolduktan sonra ortalama 45 gün içerisinde bir sıkıntı cıkmadan yenileyebiliyorsunuz henüz awbs için öyle bir sistem geliştirilmedi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5