İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Soru ?

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar Sunucu İçerisinde Kullanılan Portların Kim Tarafından Kullanıldığını Nasıl Görebilirim?
Yani Örneğin; 5522 Portunu Hangi Hesap Sahibinin Kullandığına Nasıl Bakabilirim?

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
20'yi Aşkın Görüntüleme. "0" Cevap...
Sağolun Ya :)
Bilmiyorum Yazmaya mı Utanıyorsunuz? Yoksa Anlatmaya mı Üşeniyorsunuz?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım cevap yazılmaması okuyanların bu konuda bilgisi olmadığını gösteriyor zaten, burası bir paylaşım platformu olduğuna göre çoğu üyenin bildiği konularda bilgisini paylaşmaktan çekinmeyeceğini düşünüyorum ve deneyimlerimde bunu gösteriyor, umarım sorunun cevabını kısa sürede bulursun.

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili katılsana,
iptable adında bir modül var. Sanırım istediğini bu modülle yapabilirsin. Komut satırında "man iptable" yazarsan; sana nasıl kullanılacağını anlatır. Yada internette iptable olarak araştırma yaparsan hedefine daha kolay ulaşabilirsin. Fazlasını bilip, sana daha fazla yardımcı olmak isterdim fakat ne yazıkki ben de ancak bu kadarını biliyorum.
Kolay gelsin, saygılar, sevgiler.

tubahost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Port Okuma

Arkadaşlar Sunucu İçerisinde Kullanılan Portların Kim Tarafından Kullanıldığını Nasıl Görebilirim?
Yani Örneğin; 5522 Portunu Hangi Hesap Sahibinin Kullandığına Nasıl Bakabilirim?

Merhaba

Ancak yeni okuduk , size şöyle yardımcı olabiliriz ...

Windows sunucularda şöyle bir komut işinizi görür ayrıca bir dosyayada yazar , o dosyadan çok net görebilirsin.

C:\WINDOWS>netstat -an |find /i "listening" > c:\openports.txt

Linux'ta ise şu komut işine yarabilir.

#netstat -tap

Kolay Gelsin

Tuba Bilişim Ltd Şti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi