İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Üyeden Şikayetçiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar, Alttaki link'teki üyeden şikayetçiyim.

http://forum.iyinet.com/uyeler/34256-darius.html

Şikayet sebebimi detaylıca anlatmak isterim alttaki konudanda anliyacaginiz üzere " http://forum.iyinet.com/wordpress/257064-wordpress-firma-ilan-sitesi-istiyorum.html " bir müşterimin tasarım işini aldim ve önce tasarımı bitirdim sonrasındada ödemeyi yapti ve temayi teslim ettim %100 müşterim memnundur en ufak bi sıkıntısında bile bugün yardımcı oluyorum hatta fb mesajlarımızıda göstereyim.

VyO7RV.png

Müşterimin istedigi tasarımı tamamiyle ve eksiksiz biçimde hallettim ek oalrak müşterim bile memnun ve hiçbir şikayeti yok buna rağmen bu arkadaş'a ne oluyor ise durduk yere gelip bana bulaşiyor yok müşteri memnun olmasa şikayetçi olsa anlarim ama 2 kişi anlaşmiş iş bitmiş ise daha ne oluyor ki beni sürekli rahatsiz ediyor sürekli özelden mesaj atip atip duruyor lütfen bu kişi ile ilgili olarak gerekli cezalandırmayi yapmanızı istiyorum

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kişiyi konuya etiketledim, birde onun yorumunu görelim.

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kişiyi konuya etiketledim, birde onun yorumunu görelim.

teşekkür ederim tekrar mesaj atmiş cevaplamaktan bıktım ücretsiz olarak temayi indirmişim müşteriye vermişim hasbinallah :D nasil yaptigimi merak ediyorsa yazayim tüm müşterilerim için öncellikle istedigi temayi html olarak ayarlariz sonrasında wp e enteğre edip istedigi gibi ayarlariz sadece bu işlem 3 günümüzü almakta en son'a son dokunuşlarımızı yapar hakettigimiz ücreti alir bitiririz bunuda bizle çalişan müşterilerimiz bilir

http://web-uzmani.net/hakkimizda/referanslarimiz

biz bu referans listesini kafamızdan sallamadik bugüne kadar yaptigimiz tüm hizmetlerimizin belgesi buradadır.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Selamlar,
@Mr.Darkness

Öncelikle size de zahmet verdik kusura kalmayın böyle bir konu için. Arkadaşın verdiği bu link'e yapacağınız ufak bir ziyaret ile diyaloğu görebilirsiniz.

Tekrar edecek olursak eğer;
Alıcı arkadaş'a bir kaç nacizane tavsiye de bulundum. Örneğin biliyorsunuz yer sağlayıcısı belgesi olmadan bir çok e şirket kurulup bir kaç gün sonra ortadan kayboluyorlar. Bende arkadaş ile bu tecrübemi paylaşarak yardımda bulunmayı hedef aldım.

Bir ikincisi sizde bilirsiniz ki firma rehberinde olduğu ve her sitede olduğu gibi seo çalışmaları önemlidir. Hepimiz biliyoruz ki sitenin erişilebilirliği önemli olduğu gibi site şablonu da bir o kadar önemlidir. Satın alacak olan arkadaş'ın bu konularda hakimiyetinin yerinde olmaması düşüncesi ile emlak teması yerine gidip profesyönel kendilerine uygun şablon, tasarım yapabileceği bir firma ile anlaşıp hayalindeki internet firmasını geleceğe rahat ve güvenle taşıyabileceğini belirttim.

Zaten bunun üzerine arkadaş belirli başlıktan anlaşılacağı üzere hor görme, aşağılayıcı betimlemelerde bulundu. Sana ne oluyor gibilerinden tabirleri de ağzına alınca ufak bir mesaj bildirimi yaptım kendisine. Arkadaşın problem teşkil edebileceği herhangi bir kural'ı çiğnediğimi sanmıyorum. Aksine mesaj kutu hâlen silinmemiş bir şekilde duruyor moderatörlüğünüzün yetkileri içerisinde ise girip okuyabilir ve kararınızı verebilirsiniz. Ki zaten bu konuları size açmama gerek yok çünkü yetkili olan asıl sizsiniz :) Arkadaşın her kışkırtıcı mesajlarına düzgün ve kurallar çerçevesinde cevap vermiş biri olarak bunu bir sorgulama alanı olarak görmediğimi belirtmek isterim. Kendimi de savunmuyorum. Dediğim gibi her şey ortadadır gözlemleyerek karar verebilirsiniz.

Nacizane iki isteğim olacak bu konumda sizden;
Öncelikle şu satış işlemini gerçekleştirdiği arkadaşın aynı ip üzerinden olup olmadığını kontrol etmenizi,
Bana attığı özel mesajlarda ve belirtilen linkteki konularda küçümseyici ve kışkırtıcı yazılarından dolayı benden forum üyemiz olan bu arkadaştan şikayetçi olduğumu belirtmek isterim.

Forum Kuralları 1.bendi;
1-) İyinet webmaster forumlarından konu açarak, mesaj yazarak ve ya özel mesaj ile bir üye başka bir üyeye hakaret etme hakkına sahip değildir. Ceza = 3 gün uzaklaştırma

Teşekkürler,
İyi Çalışmalar.
Not : Bilişim firmasında aktif rol aldığım için geciken cevap adına özrü borç bilirim.

ynR

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyden önce sizin yaptıgınız şu yanliştir.

" iş alınmış, müşteri istedigi tasarımı göstermiş, tasarım tamamiyle bitirmiş, ödemesi yapilmiş, tema kurulup teslim edilmiş, "

aradan günler, haftalar geçiyor ve siz o konuya comak sokuyorsunuz kusura bakmayın ama sizin amaçınız beni küçük düşürmektir. YS belgemiz yok ise iş mi yapamacagiz ben web tasarımcısıyım ys belgesine ihtiyaçım yoktur.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
@S4cuRıTy EneMy
Halen daha yanıtlanacak yazılar yazıyorsunuz. Farkında mısınız değil misiniz bilmiyorum ama süreci şikayet sürecine taşıdınız. Bu süreçten sonrasını yukarıda etiketlenmiş yetkililer üstlenecek ve yorumu onlar yapacaklar.

Cevabıma gelecek olursak eğer;
Belirli bir firma bünyesindeyim. Sınırlı bir zaman dilimim var ve bu dilim içerisinde buradan iyinet kullanıcılarına yardım etmeye çalışıyorum. Konunun bu durumda eski veya yeni olması önemli değil. Ben yeni mesajları arattırdığımda karşıma çıkıyor ise ve tecrübemden faydalanacak insanlar var ise her türlü yardımımı elimden geldiğince yapmaya esirgememeye çalışırım.

İş'in alınıp bitmesi bu durumda sorun değil. Ben iş yaptığınız kişi/kişilere ys belgesiz alışveriş yapması durumunda canının yanabileceğini belirtiyorum. Emlak temasını rehber olarak satmanızı katmıyorum bile.

Comak sokmak gibi argo terimlerinizi kendinize saklayınız ve lütfen Türkçe'ye uygun yazınız. Kimseyi küçük düşürme gibi bir düşüncem olmamakla beraber YS belgenizin olup olmadığını bile bilmediğimi söylemek isterim. Yazdıklarım tavsiye niteliği taşır. Eğer ki ys belgeniz yok ise forum kurallarına bir kez daha uymadığınızı belirtmek isterim. Web tasarımcı iseniz size kimse birşey diyecek olduğunu sanmıyorum ama YS belgesiz satış yasaktır.

Yasak olduğunu bildiren konu;
Burada

Buradan sonra lütfen başlık altına yazmayın. Yetkililerin işini onlara bırakın lütfen.

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba,

Beni kırmayıp yanıtladığınız için ikinize de teşekkür ederim. Bazı incelemeler ve bir kişiden de bilgi alabilmek için konuyu geçici süre kilitliyorum. Hem aranızdaki hararet biraz yatışmış olsun. Yanıt beklediğim kişi tarafıma dönüş yaptığı zaman konu hakkında buradan tekrardan etiketlenerek her iki kişiye de bilgi vereceğim Allah izin verirse, konu hakkında yorum yapmak isteyenler lütfen bir süreliğine beklemelerini rica ederim.

Benim şu anki şahsi düşüncelerim;

1- Her kişi, her konuya bilgisi dahilinde ya da değil kırıcı ve hakaret içeren sözler olmadan yorum yapabilir.
2- Yapılan iş hosting hizmetleri ile alakalı olmadığı için benden yana bir mahsur gözükmüyor.
3- Konu ile ilgili farklı bir araştırma yapacağım, araştırma içerisini bitirince buradan paylaşacağım.
4- Birbiriniz ile özelden iletişime geçmemenizi bu konunun daha fazla hararetlenmemesi için şahsi olarak ben ikinizden de rica ederim.

Saygılar.
İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5