İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

birden fazla adsense hesabı açma

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aklımdaki bazı projelerimi webe atıp adsense kullanmak istiyorum ama projelerimin ilerki zamanda göstereceği değişikliklerden dolayı banlanma riskine karşı varolan hesabımı riske atmak istemiyorum

o yüzden 3-4 hesap açmam gerekiyor

ama bunları nasıl açacağım
hepsi farklı kişiler adınamı olmalı
hepsinde banka bilgileri farklı kişilerdemi olmalı
hepsinde adres farklımı olmalı

diyelimki 4 tane hesap açtım bu hesapların hepsini tek bilgisayardan idare etsem ne olur

yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
hepsi farklı kişiler adına olmalı yada hepsini aynı kişi adına ama adresleri farklı olabilir pin geldiğin bir sorun oluşturmasın yeter aynı isimde farklı kişilermiş gibi belirtmen gerekiyor. Yada google a mail atıp durum hakkında bilgi verirsen 2 hesap açmanıza izin verebiliyorlar biri şirket biri şahıs adınaymış gibi alabiliyorsunuz. Tabi biri banlanınca diğerinin kaderi ne olur bilmiyorum. Aynı pc den iki tane hesap açarsanız yada giriş yaparsanız multi sayıyorlar.

Bence hem adresi hemde ismi farklı verirsen daha iyi olur daha kısa sürede alabilirsin hesapları sorunda olmaz. Ama aynı pc den giriş yapmamaya dikkat et.

myguitar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birden fazla hesabı tek bir bilgisayardan idare ederseniz anlıyorlar diye biliyorum.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki bu farklı kişiler adına açılan hesaplardada farklı banka bilgileri olması gerekiyor o zaman
güvenlimi peki sizce bu
açıkçası başkasının banka hesabına google gerlirimin gitmesi beni biraz düşündürüyor

alternatifi varmıdır bu ödeme alınacak banka hesabıyla ilgili

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) o riske hiç girmediğim için her hangi bir bilgim yok ama annenin babanın yada abinin adına bir hesap açtırabilirsin diğer hesap için.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu işin en sağlıklısı google' nin kurallarına uymak, eğer siteniz yada kafanızdaki projelerin google kurallarına aykırı olabileceğini düşünüyorsanız eklemeyin zaten, farklı yerlerden kazanç elde etmeye çalışın o projelerle. Hiç değilse emin olmadığınız şeyler için kendinizi sıkıntıya sokmamış olursunuz, böylece hesabınızda sağlıklı birşekilde çalışır.
Ama yok illa yapacağım diyorsanızda 2. açılan hesabı banlıyorlar benim bildiğim, aynı makinadan hesap açmak bir problem olacağınıda sanmıyorum.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense ile açacağın 4 hesabın sana bir zararı olmaz ama bilmelisin ki bu bence bir karışıklığa sebep olur ve bi gün güm diye tüm hesaplar gider :) sorularına kendimce cevap veriyim;

hepsi farklı kişiler adınamı olmalı - evet hepsi farklı kişiler adına olmalı

hepsinde banka bilgileri farklı kişilerdemi olmalı - evet hepsi farklı banka bilgileri olmalı

hepsinde adres farklımı olmalı - evet hepsinde adres farklı olmalı (en kötü ihtimal daire numarasanı farklı yazarsın olur biter :) )

aynı pcden 2 hesap açma olayıda şöyle; aynı anda 2 hesap açarsanız ban yersin ama birine gireğ kapattıktan sonra neti açar kapar veya cookiles leri temizlersiniz vs o zaman 2. hesaba giriş yapabilirsiniz.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum oldukça bilgilendim

son zamanlarda değişik forumlarda banlanma haberleri çok çıktı ve bu yüzden endişeliyim
aklımdaki projelerin google tarafından nasıl karşılanacağını kestiremiyorum o yüzden kobay hesaplar kullanmak istiyorum

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
4 hesap yerine tek hesap ac banlancak durum yapma rahat rahat işlemini yap.

4 hesap için her biri için ad-soyad-adres-bankabilgisi- farklı olmak zorunda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5