İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birden fazla sitemap.xml dosyası?

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar,

Evde eşimin ilgi alanı olması itibariyle de boş vakitlerimi değerlendirmek için deyim yerindeyse orasını burasını kurcalaya kurcalaya bir site yaptım :) Sitemi google indexledi ve botlarını soktu ancak bu tabi şimdilik sadece anasayfa. Sitemin içeriğinin idenxlenmesi için GSiteCrawler ile sitemap hazırladım. Yaklaşık olarak 4 gün sürdü ve sonunda bana 5 adet .xml dosyası verdi.

sitemap-index
sitemap
sitemap2
sitemap3
sitemap4

Şimdi bu .xml dosyalarından hangisini ftp de anadizine atıcam? Google Webmaster Tools da şöyle bir not gördüm "10 mb dan büyük sitemap dosyalarınızı kabul etmez" şeklinde. Dosyalarımın boyutları 10 mb dan küçük ancak google da sitemap.xml dizininin yerini göstermek için tek seferde işlem yapmam gerekiyor. Elimde 4 dosya var tek işlem? Dosyaları birleştirecek miyim yoksa herhangi birini ftp ye atsam olur mu? Yardım ederseniz sevinirim.

(Not: Dosyaları ya boyutlarına göre böldü program yahut da birkaç kez kesinti oldu o yüzden bölündü bilemiyorum.)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yeni başladığınızı düşünerek yazıyorum. herhalde siteniz binlerce sayfadan oluşmuyordur? büyük ihtimalle programda bir hata oluşmuştur. google tek .xml eklememe izin veriyor demişsiniz herhalde toolsdan bahsediyorsunuz orada birden fazla xml ekleyebiliyorsunuz. zaten eklemeseniz bile sitenizin anasayfasına xmllerinizin linklerini koyarsanız robotlar takip edip bulacaktır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Listelediginiz tum sitemaplari ftp ile atin.
Google a sitemap_index i bildirmeniz yeterli olacaktir.
sitemap_index icinde tum sitemap dosyalarinin listesi var.
Google sitemap_index e bakarak tum sitemap leri okur.

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim. Şimdi hemen denicem.

Bu arada pembekedi evet çok yeniyim daha hiçbirşey bilmiyorum dediğim gibi deneme, yanılma, araştırma şeklinde ilerliyorum ancak sitem içerik olarak biraz yüklü sanırım o yüzden bu dosyalarda fazla oldu. Tekrar teşekkürler kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi