İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

biri bana gprs'i anlatabilirmi

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cep telefonundan Notebook ile internet bağlantısı kurmak istiyorum. servise sordum bu olayı. " çok pahalı olur boşverin " dedi salladı. sanane sen mi ödeyeceksin pahalı mahalı :D diyecektim neyse dedim.

Nokia 6600 cep telefonum ve turkcell - avea hatlarım var.
data kablosu vs..hiç birşeyim yok. cepten maillerime filan bakabiliyorum (pop3 ) internete de girebiliyorum..yani gprs açık ( sanırım )

Notebook ile nasıl bağlanabilirim biri bana anlatabilirmi bu olayı lütfen
kablo filan gerekiyormu?bluetooth tavar hem notebookta hem cep telefonunda. onunla da bağlanabilirmiyim acaba?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Data kablosu ile bağlanabileceğin gibi Bluetooth dongle alarak onunla da bağlanabilirsin.

Çoğu Laptoplarda Bluetooth var yoksa bile 30-40 YTL civarinda bir dongle alarak Laptopunuza kurun, kurulum aşamasında internet bağlantısıda oluşacaktır. O noktaya geldiğinizde yine yardımcı olmaya çalışırım.

Maillerinize vs bakmak için pahalı sayılmaz. Internet gezintilerinde biraz pahalı gelebilir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şu an notebooktan bağlanmıyorum. başka ofisteyim. bu ara çok mobilim.
notebooktan bağlanınca yine bu mesajın altına yazacağım. o zaman adım adım anlatırsanız çok sevinirim.

bluetooth var evet. hatta bir icon var sağ köşede " bluetooh bağlantısı " diye ama nasıl olacağını bilmiyorum ( açıkçası tam bakmadım bile )

bu arada " data kablosu " dediğiniz şey nasıl birşey:) 1-2 kablo verdiler notebook ile beraber ama onlar mı acaba bilmiyorum
yoksa satın almak mı lazım cep telefonu shop larından

kusura bakmayın ben biraz " hardware" özürlüyümde. bu konulardan hiç anlamıyorum

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2hafta önce hastanede yattım 10gün , en az 10gün yatacağımı duyduğum için malum laptop getirttim web işlerimize hastaneden yapalım diye tabi internette gerekti araştırdım filan telsim gprs i önerdiler , telefonu modem olarak kullanıyorsunuz telsim hattınızı takıyorsunuz gprs ayarlarını yapıyorsunuz 750kontör yüklüyorsunuz bir anda çekiliyor kontör nakit olarak 1ay bağlanıyorsunuz telsim gprs ile (ben yapamadım o ayrı)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tlefon markasına göre değişiyo ama www.mpx.gen.tr da böyle bişiyler görmüştüm sanırsam..

uzun süredir girmiyorum durum ne onuda bilmiyorum..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkcell gprs için verdiğim bağlantıyı kullanarak TurkcellConnect Programını indirin ve kurun. Bluetooth bağlantınızda hazırsa internete bağlanmanız mümkün olacak.

TurkcellConnect

C

chemeng

Misafir
favorites' Alıntı:
Cep telefonundan Notebook ile internet bağlantısı kurmak istiyorum. servise sordum bu olayı. " çok pahalı olur boşverin " dedi salladı. sanane sen mi ödeyeceksin pahalı mahalı :D diyecektim neyse dedim.

Nokia 6600 cep telefonum ve turkcell - avea hatlarım var.
data kablosu vs..hiç birşeyim yok. cepten maillerime filan bakabiliyorum (pop3 ) internete de girebiliyorum..yani gprs açık ( sanırım )

Notebook ile nasıl bağlanabilirim biri bana anlatabilirmi bu olayı lütfen
kablo filan gerekiyormu?bluetooth tavar hem notebookta hem cep telefonunda. onunla da bağlanabilirmiyim acaba?

telsim kontörlü hat ile sınırsız gprs aylık 750 kontör (63 YTL)
telsim faturalı hat ile sınırsız aylık 50 YTL

6600 için bir data kablosu alman lazım.

notebook'u yeni aldıysan ve telsim tarafından belirlenen liste içindeyse 3 yada 6 aylık sınırsız ve ücretsiz gprs alabilirsin.

ayrıntılı bilgi için en yakın telsim cepshop'a gidebilirsin...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
zbahadir sağolsun adım adım anlattı vakit ayırdı msn de. büyük bir sabırla.çok teşekkür ederim
herşeyi yaptım ama sanırım benim gibi " hardware özürlü "biri için bu normal. çünkü çalıştıramadım :D
boş bir zamanda tekrar bir el atalım zbahadir size zahmet vermezsem eğer.

teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5