İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Biri yardım etsin lütfen

S

sevdik

Misafir
Arkadaşlar demin nette gezerken bir adresin whoisine baktım www.avrupachat.net sitesinin comlusu benim cok eski arkadaşlarımda ve nete ilk başladıgım adrestir netlisi napıyor diye merak etttim whoiste bir mail vardı baktım o mail boşta hotmailde düşmüş maili hemen aldım üstüme www.united-domains.de sitesinden şifre istedim yolladılar hemen sitedeki üyeliği maili değiştirdim Fakat site almanca ve o kadar çok aramama ragmen sadece tel nolarını ,maili ve şifreyi değiştirebildim ayarlara giremedim

Peki benim hosting firmam ben desem bu adresi üstüme al buraya yonlendir desem nasıl yapacagız kendisi o şirkete mail atması mı gerekiyor nasıl olsa bana soracaklar uye olunan mail benimkisi ? bilgi verirseniz sevinirim bu adrese gercekten ihtiyacım var...

B

besiktaslim

Misafir
ploop 2 olucaksın galiba :)
git çok tanınmamış bi host firmasının yetkilisiyle konuş ver transfer ücretini zateen onay mailine gelir alırsınsende
yaptığınında hırsızlık olduğunu unutma yanacaksın bunun için öbür yarafta :)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
bilgi verirseniz sevinirim bu adrese gercekten ihtiyacım var...

Peki domainin gercek sahibinin, bu domaine "gerçekten ihtiyaci" olmadığı ne malum??

Yaptığın legal değil bilmiş ol..

G

Gencturk.Net

Misafir
Belki alnacaksınız burada çoğu kişi gibi ama bence olayın özeti şudur:
Dükkan sahibi akşam dükkanın kapışını açık bırakıp giderse o dükkana hirsiz girer, ancak giren hirsiz yine de hirsizdir.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
çok küfredecekler sana
iki tarafta da yanacan

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ya bi an once domaini transfer edeceksin. Veya biraz daha bekleyeceksin domaini elinden alacaklar :) Bunun disinda arkadasların söylediği gibi yaptıgın legal (yasal) değil.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)) Sanki Sizin basiniza Gelse siz yapmassiniz hangi webmaster Yapmaz..! Ben yapmam diyen webmaster'de kendini kandirmis Olur.. Bende Olsam bende Alirim dusun bir mynet vs... Gibi bir domain Olsa ve sizinde elinize boyle bir fırsat gecse eminim bundan hic beklmeden ne varsa yaparsınız.. bende olsam bende yaparim.. evet ilegal Olabilir. ama domain sahibinin takipsizliğidir.. Herkes yaptiklarindan sorumLudur bence.. Saygilarimla iyi calismalar.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ArkadaSYeri' Alıntı:
:)) Sanki Sizin basiniza Gelse siz yapmassiniz hangi webmaster Yapmaz..! Ben yapmam diyen webmaster'de kendini kandirmis Olur.. Bende Olsam bende Alirim dusun bir mynet vs... Gibi bir domain Olsa ve sizinde elinize boyle bir fırsat gecse eminim bundan hic beklmeden ne varsa yaparsınız.. bende olsam bende yaparim.. evet ilegal Olabilir. ama domain sahibinin takipsizliğidir.. Herkes yaptiklarindan sorumLudur bence.. Saygilarimla iyi calismalar.
Ben Yapmam demedim. + Biliyorsun ki domainine göre değisir.. ;)

S

sevdik

Misafir
Arkadaşlar transferi yaptım kendi host fırmama domaini aldım Birincisi hırsızlık mı yaptıgım emin değilim bende çünkü
Ben nette 5 sene once avrupachat.com sitesinde başladım site arkadaşlarımın sitesi ve kapalıdır avrupachat.net i ben uzun sure takip ediyordum o domain hiç açılmadı ve bir kızın üstündeydi 2 ay sonra da düşüyor süresi adamlar maili bile düşürmüşler domainin kayıtlı oldugu maili bu onların sucu bence de alan kişi neti bırakmıştır buyuk bir ihtimal ile O domaini ben yine uzattım yine para verdim o domainin bende manevi değeri var maddi değil belirtmek isterim o domainle eski arkadaşlarımı toplıyacagım
Belki bilmeyeniz vardır daha türk siteleri yeni çoğalmaya başladıgı an 1994 yıllında Avrupachat.com acılmıştır ve günde 5-6bin tekili olan bir siteydi TURKCHAT.COM dan önce vardı ELAZIĞ lı arkadaşlar açmış Bu sitede çok değerli arkadaşlarım vardı bu domainle inşallah bulacagım cogunu Yinede cvplar icin saolun sonucta domain bende iş bitmiştir dimi

İyi çalışmalar herkese

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Arada Arkadasimiz zaten Domain ucretini vermis Bir Bu Durumda HırsızLık Sayılmaz yaptıgı her ne kadar ilegal(yasal) Olmasada genel olarak her webmaster Bunu yapar Yapmam diyenLer icim sunu soyLim en cok sevdikleri domain icin boyle bir seyi kesin Olarak yapicaklardir.. yapmam diyen kendini kandirmis olur saygilarimla iyi calismalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5