İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

birkaç harfle arama

A

Anonymous

Misafir
selam arkadaşlar
programımdaki firma isimlerini aramak istiyorum ama ba ya basınca mesela ba 'yla başlayanlar gelsin,yani birkaç harf yazınca istediğim kaydı bulsun?bunu nasıl yaparım?illaki combobox mı kullanmam lazım?

A

Anonymous

Misafir
veri tabanı sorgulama ile ilgili soruyorsun galiba.. daha detaylı sorabilir misin.

A

Anonymous

Misafir
selam
bir edit düşünüyorum.combobox gibi açılır bir kutu halinde olsun.b yazınca byle başlayan ilk kayda,sonra e yazınca mesela be yle başlayan ilk kayda konumlansın ve ber yazınca mesela beril ticaret kutucuğa gelsin.filter sanırım benim istediğim.böylece beril ticaretin bilgilerini görüyüm.locate le arama yaptığımda tüm ismi yazmam gerekiyordu,tüm isim yerine yakın bir şeyler yazsamda bu kullanıcı için kullnışlı değil.kullanıcı süz ü görmek istiyor.

A

Anonymous

Misafir
Table1.Filter = "FIRMA = '"+ ComboBox1.Text +"*'";
sanırım aradığın böyle bişey..
Tabi önceden Table1 in Filtered özelliğini true yapmalısın..

A

Anonymous

Misafir
Table1.Filter = "FIRMA = '"+ ComboBox1.Text +"*'";

yukarıdaki işlem locate ile aynı işi yapar. senin aradığın :

table1.Filter = "FIRMA >= '"+ ComboBox1.Text

şeklinde olacak.

text içine B giridiğinde B ve sonrası, BE girdiğinde BE ve sonrası gelecektir.

event içinde combobox1 'in onchange kısımına bu ifadeyi yaz.
filtered:=True olmasını unutma..

Kolay gelsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5