İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blog Ödülleri (BÖ) Organizasyonunu Boykot Edin!

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
http://bodytr.com/forum/duyurular/blog-odulleri-icin-oy-verdiniz-mi-t229-15.html

BURADAKİLER GEÇEN SENEKİ YORUMLARDAN BENİM KURTARABİLDİKLERİMDİR. SİLECEKLERİNİ BİLSEM HEPSİNİ KURTARMAK İSTERDİM. BU ORGANİZASYON BLOG DÜNYASI İÇİN BİR UTANÇ KAYNAĞIDIR KANAATİNDEYİM. İNŞALLAH HER YERDE DE KARŞILARINDAYIM VE BİR DAHA KİMSEYİ ALDATMAMALARI, ORGANİZASYONLARINI ER GEÇ İPTAL ETMELERİ İÇİN ELİMDEN GELENİ DE YAPACAĞIM. BU HALK, BU BLOGCULAR KERİZ DEĞİL, EFENDİLER. ÇOK AYIP...

Büyük harfler için özür dilerim, arkadaşlar.

GÖRDÜĞÜM EN KÖTÜ ORGANİZASYONLARDAN BİRİSİNİZ. GEÇEN SENEKİ TÜM YORUMLARI BİLE SİLDİNİZ. HİÇBİR CİDDİ BLOGCU SİZE İLGİ GÖSTERMİYOR HEM DE DAHA 4. YILINIZDA. BUNUN SEBEPLERİNİ DE AÇIKLAYACAĞIM VE HERKES ÖĞRENECEK. YAKINDA KAMPANYA NASIL YAPILIRMIŞ GÖRÜRSÜNÜZ. BU SENE ANCA YİNE ACEMİLERİ VE ÇOCUKLARI KANDIRABİLECEKSİNİZ.

TAZE BLOGCULARIN VE BLOG ÖDÜLLERİNİN İÇYÜZÜNÜ BİLMEYEN ACEMİ BLOGCULARIN BU SENE BÖ! TUZAĞINA DÜŞMEMESİ İÇİN BİRLİK OLALIM DİYORUM.

BÜTÜN BLOGCULAR, BU ORGANİZASYONA KATILMAYIN VE KATILANLARI DA BÖ'NÜN GEÇMİŞ MARİFETLERİNİ DELİLLERİYLE GÖSTEREREK YARIŞMADAN ÇEKİN ARKADAŞLAR. BLOGCULAR, WEBMASTER'LAR OLARAK BİRLİK OLALIM.

İNSANLARI, EMEKLERİ, BLOGCULARIN GÖZ NURUNU SÖMÜREREK SPONSORLARININ GÖZÜNÜ BOYUYAN VE BLOG DÜNYASINA HİÇBİR ŞEY KATMAYAN BU ORGANİZASYONA GEÇİT YOK!

NO PASARAN!

Ekleme: Bugün Hürriyet Bumerang'ın henüz deneme aşamasında olan reklam sistemi bile sadece tek bir olguyu ya da firmayı tanıttığın bir içerik için sana, yani herhangi bir blogcuya 2 TL vermektedir.

BÖ'ye katıldığın zaman onlarca firmanın reklamını -oy toplayacağım diye- karşılıksız yapıyorsun ve bunun sonucunda da hiçbir şey elde edemiyorsun. Kazananların neye göre kazandığını bilemediğin gibi kaç oy topladığını bile öğrenemiyorsun. Şeffaf değil.

Yani adamlar anlaştıkları sponsorların reklamını bedavaya yaptırıp muhtemelen para alıyorlar (bu para alma olayını araştırarak netleştireceğim) ve senin sırtından, senin emeğinden, senin umudundan bu şekilde para kazanıyorlar.

Derece yapan bazı blogları görsen ve bir de elenen bazı bloglarla kıyaslasan ağlarsın.

Blogcular olarak bu sömürüye, bu kurnaz reklam tuzağına hayır demeliyiz.

Detaylı yazılarım olacak. Onlar 60 gün geri sayım yapsınlar, ben o 60 gün boş durmayacağım.

Siz de olayı araştırabilir ve daha önceki senelerde yaşanan, ünlü blogcuların tepkisini çeken diğer olayları görebilirsiniz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bö benim için bitmişti zaten 2 sene önce, hiç ilgili değiller, dediğin gibi aldığımız oyları göremiyoruz, kim nasıl kazanıyor bilmiyoruz. deliler gibi reklam döndürüyoruz ancak, hürriyetin olayı daha güzel bana bence

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Multi başlık. Eşine yazdıklarımı buraya da alayım tek bir mesajda:

Bugün Hürriyet Bumerang'in henüz deneme aşamasında olan reklam sistemi bile sadece tek bir olguyu ya da firmayı tanıttığın bir içerik için sana, yani herhangi bir blogcuya 2 TL vermektedir.

BÖ'ye katıldığın zaman onlarca firmanın reklamını -oy toplayacağım diye- karşılıksız yapıyorsun ve bunun sonucunda da hiçbir şey elde edemiyorsun. Kazananların neye göre kazandığını bilemediğin gibi kaç oy topladığını bile öğrenemiyorsun. Şeffaf değil.

Yani adamlar anlaştıkları sponsorların reklamını bedavaya yaptırıp muhtemelen para alıyorlar (bu para alma olayını araştırarak netleştireceğim) ve senin sırtından, senin emeğinden, senin umudundan bu şekilde para kazanıyorlar.

Derece yapan bazı blogları görsen ve bir de elenen bazı bloglarla kıyaslasan ağlarsın.

Blogcular olarak bu sömürüye, bu kurnaz reklam tuzağına hayır demeliyiz.

Detaylı yazılarım olacak. Onlar 60 gün geri sayım yapsınlar, ben o 60 gün boş durmayacağım.

Siz de olayı araştırabilir ve daha önceki senelerde yaşanan, ünlü blogcuların tepkisini çeken diğer olayları görebilirsiniz.

EK: Jüri oylaması ise belki mükemmel değildir ama bunların mevcut sisteminden daha iyidir zira en azından jüriler muteber kimseler ise ve seçimleri hakkında nesnel kriterler ve veriler dökebilirlerse bu daha saygıdeğer bir iştir. Buna daha az itiraz olur.

Ya bırakalım bunu, oyların bile sayımı şeffaf değilken biz kaliteli jürilerden bahsetmeyelim.

++++

Bu ekip, medyaya, firmalara BİZ BLOGCULAR ADINA GİDİYORLAR, SANKİ BİZİM İLGİ ODAĞIMIZ ONLARMIŞ GİBİ ve bu sayede ciddi reklam paraları elde ediyorlar muhtemelen (merak etmeyin bu konuyu araştırıp para aldıklarını kanıtlamayı umuyorum, haber vereceğim size de).

Ödül törenlerini bile lüks ve pahalı yerlerde yapıyorlar.

Kimin sırtından peki? Kimin?

Sessiz kalmayın, gücünüzü gösterin arkadaşlar. Zorunuza gitmiyor mu aldatılmak?

+++++

Örneğin burada da yenilir yutulur cinsten iddialar yok ve kaç senedir bu yazıyı yazan arkadaş hakkında tek bir işlem yapılamamış. Neden? Çünkü adam ne yazdığını biliyor ve BÖ'cüler de adamın bildiğini biliyor...

http://takunyalibidocusu.wordpress.com/2009/02/17/2009-blog-odulleri-aldatmacasi/
ve burada
http://cemologyonuncukoy1.blogspot.com/2009/02/2009-blog-odulleri.html
ve burada
http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/04/blog-dlleri.html

Bu iddiaların sahiplerinin delilleri var ortada ve adı sanı belli (Cem Akkılıç). BÖ ekibi bunlara karşı hiçbir şey yapamadı ve yapamaz çünkü zamanında Microsoft bize sponsor oldu aldatmacasıyla insanları aldattıkları ve bir şekilde işlerini görüp parayı götürdükleri anlaşılıyor.

Bu yarışmaya katılan bütün blogcuları durdurmak dayanışmamızın bir gereği olmalıdır. Bu gerçekleri her yerde yaymalıyız, sesimizi duyurabilecek miyiz, görelim!

Gösterin kendinizi, birlikten kuvvet doğar; kabullenmeyin, sessiz kalmayın, gücünüzü kullanın, gösterin!

+++
Bu ekip, medyaya, firmalara BİZ BLOGCULAR ADINA GİDİYORLAR, SANKİ BİZİM İLGİ ODAĞIMIZ ONLARMIŞ GİBİ ve bu sayede ciddi reklam paraları elde ediyorlar muhtemelen (merak etmeyin bu konuyu araştırıp para aldıklarını kanıtlamayı umuyorum, haber vereceğim size de).

Ödül törenlerini bile lüks ve pahalı yerlerde yapıyorlar.

Kimin sırtından peki? Kimin?

Sessiz kalmayın, gücünüzü gösterin arkadaşlar. Zorunuza gitmiyor mu aldatılmak?

+++++++++
Arkadaşlar, biriniz blog ödülleriyle ilgili tüm verileri toplasın, ya da ben bi blogspot açıp gereğini yapacağım.

Kaç kişi bu bloga küçük ya da büyük bir banner hazırlar, kaç kişi "KANDIRILMAYA, KURNAZLIĞA, HAYIR!" banner'larını yayınlar?

İlk defa düzenlendiklerinden bu yana hep şaibe, 2010'da bizzat kendim de yaşadım bu durumu.

Zaten yarışmalardan sonra tüm yorumları siliyorlar, bu mudur blogcu özgürlüğü?

Biz blogcular özgür yayımcılığın sesiyiz, bizim adımızı kullanarak düzenlenen sözde yarışmalarda organizatörlerin tüm yorumları silmesi ne demek?

Bizzat kendi konumla alakalı olsa resmî sitemden yayınlarım ama benim sitemde yayınlanabilecek türde bir konu değil (sitem spesifik, niş).

Ben bu organizasyonun gerçek ve çirkin yüzünü açığa çıkaran bir blog hazırlasam kaçınız banner yayınlarsınız? Ben kendi sitemde bu banner'ı yayınlarım. Siz?
+++++++++++

Arkadaşlar, bundan böyle, bahsettiğim blogspot'u açana kadar BÖ ile ilgili bulduğum tüm kayda değer linkleri burada toplayacağım ve hazırlıklarım bittiğinde, ilgili firmalarla da görüşmem bittiğinde blogspot blogumu açacağım.

Siz de kayda değer bilgi, belge ve bulguları buradan paylaşırsanız çok sevinirim.

Eski blogcular ve webmaster'lar bu yarışmanın iç yüzünü biliyor ama bilmeyen o kadar çok kişi var ki... İşte açacağım blog sayesinde bunu inşallah hep beraber yayacağız ve insanlar "hakim medya"dan başka bir güç olduğunu, webmaster'ların ve blogcuların sanal âlemde son sözü söylediğini görecekler.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Özet: Blog ödülleri blog ruhuna aykırı ve blogculuğu sömüren bir organizasyondur ve artık tüm wm'leri bu organizasyonun reklamını yapmak yerine, bu organizasyonu eleştirmeye davet ediyorum.

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ben katılmadım, katılmam da. Birkaç yıl önce kimlerin kategori birincisi olduğunu gördüğümde organizasyona karşı ciddiyetim kalmamıştı. :)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
BİRİNCİLİKLER NASIL ERAY ENDEŞ (BLOG ÖDÜLLERİ KURUCU KOORDİNATÖRÜ)'İN ARKADAŞLARINA GİTTİ?

BU SENE BLOG ÖDÜLLERİNE KATILMAYIN KAMPANYAMIN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR. ORGANİZATÖRLERİN BAŞI ERAY ENDEŞ'İN ARKADAŞLARININ GARİP BİR ŞEKİLDE YARIŞMANIN YAPILDIĞI 3 SENEDE DE BİRİNCİ GELDİĞİNİ İSPATLAYAN VE YARIŞMA ÖNCESİ ONLARIN ARKADAŞLIĞINI KANITLAYAN BELGELERİ TOPARLAMAYA DEVAM EDİYORUM. BÜTÜN TARAFSIZ VE ÖZGÜR BLOGCULARI YANIMDA VE BÖ ORGANİZASYONUNU KARŞISINDA GÖRMEK İSTERİM. KURNAZLIĞA VE SÖMÜRÜYE NO PASARAN!

Eray Endeş'e Face'den mesaj göndereiym dedim, kapalıydı. Bloguna yorum olarak yazdım, bakalım ne diyecek bu "tesadüf" için?

Yarışmayla ilgili tüm yorumları silen ve blog ruhunun anasına avradını becerip geberten bu organizasyona katılan bizden değildir.

Arkasına medya desteğini alan blog tikkilerinin çarkını kıracağım bu sene. Geçen sene benim yorumlarımı silmekle asrın hatasını yaptılar, haberleri yok.

Eray Endeş ve onun gibi bazı kişiler beraber çalışıyor ve dijital medyada tahakküm peşindeler. Ben bu oyunu bozarım! Siz olursanız yanımda...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Karluk bir şeye karşıysa, o şey yanlıştır. (nokta)

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bilgi bir şey yazıyorsa ve şaka değilse, o şey doğrudur, inanmalısınız; (noktalı virgül) yalnız neyin şaka neyin ciddi olduğunu kestirmek de her babayiğidin harcı değildir. (nokta)

Eyvallah, ağam :D Güldüğüme bakma, yeminle gözlerim doldu, senin gibi 10 kişi olsa yanımda, internete takla attırırım :ağla: Var ol!

Karluk bir şeye karşıysa, o şey yanlıştır. (nokta)

Şaka maka, konu ciddi ve ben de konunun ciddiyetine yakışır bir yazı hazırlayacağım ve inşallah da yayınlayacağım (ölmezsem veya bir şekilde kararımı daha iyi bir kararla değiştirmezsem).

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5