İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blog yazmak...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Blög yazmak dünyanın en kolay işi bence. Hele ki kişisel blög olunca işler daha bi zevkli hal alıyor. Her telden bloglar biraz daha resmiyet ile yazılsa da kişisellerde bu sıkıntı olmuyor. Aslında kişisel takılıp her telden yazabilen kişiler az. Mesela ben. Hertürlü yazabilirim ama fazla açılmaya gerek duymuyorum şuan için. Zaman yok ayrıca her telden yazabilmek için.

Blog dünyasının olmazsa olmaz kategorilerine sahibim ama onlara da pek zaman ayıramıyorum. Kişisel pöykürük yazmayı ve yalan haber sunmayı çok seviyorum. Kişisel konularımı herkes okumaz ama yalan haber olunca insan iki gülmek için bile okuyabilir. Web’deki en büyük hayalim zaytung‘a rakip olmak. Taklit değilim bunu söyleyeyim. Zaytung’un kulvar farklı benim farklı. Ben saçma haber yapıyorum. Onlar yalan haber yapıyorlar. Arada inceden bir ayrıntı var. O da anlayana artık.
Nerde kalmıştık? Blög yazmak. Blöglarınızda yazacak konu bulamazsanız eğer panik yapmayın. Panik tuşuna basarak bildirimde bulunabilirsiniz. Size her türlü desteği sağlarım. Günlük hayatınızı bile blöglasanız zamanla niş bir site sahibi olabilirsiniz. Siz istemeseniz bile takipçileriniz artacaktır. Twitter kullanarak ta blogunuza okur çekebilirsiniz. Unutmayın saçmalayarakta para ve okur kazanabilirsiniz. Ben böyle şeyler yazamam diyorsanız eğer, webmaster konularında da yazabilirsiniz. İki wordpress tema konusu bile size hit kazandıracaktır.

Anlık hit yaratmayın kendinize. Belli bir konuda olmasa da en azından her 7-8 saatte bir herhangi bir konuda blöglayın. Blöglayın ve Google‘ın sizi unutmasına müsade etmeyin. Google geç gören ve çabuk unutan bir yapıya sahip. Sürekli algoritma değişikliği yaptıkları içinse kafaları bi hayli güzel.

Fenomen bir site olmak istiyorsanız eğer, reklamın iyisinden kötüsünden kaçınmayacaksınız. Blögunuza eklediğiniz resimlerde bile site adınız geçse en azından resim aratarak site adını gören kişi blöguna ziyarette bulunacaktır. Bir anda blöga yapay hit almayın. 2-3 ay bekledikten sonra ve blögta yavaş yavaş hareketliliğin başladığını gördüğünüzde backlink almaya çalışın. Blöglar için en iyi backlink çeşidi yorum backlinktir. Web dünyasının önde gelen blöglarını yorum manyağı yapabilirsiniz. Ama kısa ve öz yorumlarda bulunupta kendinizi spam olarak algılatmayın. Konuya özgü mesajlarda bulunmanız her iki site için önemlidir. Direk olarak çıkış kelimenize ya da blögunuzdaki herhangi bir konunun linkini bırakabilirsiniz. Alt sayfalarınızı güçlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Web sitenizin içeriğine yakın blöglarla link değişimi yapmanız siteniz açısından daha yararlı olur. Blögroll alanına eklenen her bağlantıya friend met etiketlerini mutlaka ekleyin. Robotlara “Bu onun arkadaşıymış” dedirtin. Yine 2-3 ay sonra sitenize link almaya çalışın. Her hafta 2 siteye kadar backlink alın. Ne olur ne olmaz. Google‘ı daha çözemedik. 1 haftada 1000 backlink alana taht hediye ediyor. 2 backlink alan spammer oluyor. Garip bişey bu google denen icat.

Alexa‘nızı güçlendirmek için ise Mozilla‘nın Alexa Sparky eklentisini ve iMacros eklentisi ile de Adsense olmayan sayfalarınızı otomatik refresh edin. Refresh demek yenilemek demek. Neden öyle yazdım ki şimdi ben? Herneyse konu dağılmasın. Bu eklentiler ile web sitenizin Alexa’sını yükseltebilirsiniz. Yine Firefox’un Search Status eklentisi ile Alexa ve Pagerank‘ını güncel olarak görebilirsiniz. Son olarak şunu söylemek istiyorum.
İyi blöglamalar.

kaynak: ben.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Blog yazmak demişsin. Bende şöyle birşey ekliyim.
Makale yazıyorum fakat hiç konu bulamıyorum. Hergün düşünüyorum bir tane konu aklıma gelmiyor.:D Aklıma gelincede hemen yazıyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ben depresan'ın takipçisiyim e-maille. Yazılarını beğeniyorum.

gokdag18

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel paylaşım sağol. blog yazmak güzel iş. ama insan konu bulmakta zorlanıyo

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
aslında sağımız solumuz konu, otorup sabır ederek bi sürü konu çıkarılabilir
teşekkürler Eif

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5