İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blog

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba,

İyinet.com - Webmaster Forumu

Lanet, arkadaşımın daveti üzerine araniza katıldım. İyinet.com altında bir blog yapılanması sanirim iyi olacaktır. Sub domain seklinde -blog.iyinet.com- Hem forumda, hemde blog'da yayınlanan bilgilerin kullanıcılara, ve bize çok yararlı olacağı görüşündeyim.

Payşalımlar zaten vBulletin'de yapılır?

Evt haklısınız. Ama bu blog olmamasını gerektirmiyor. Yani blog olmayacak diye gecerli bir sebeb degil. Hem vBulletin icin yazarlar, hemde blog icin yazarlar olmak üzere iki ayri grup oluşturulmalı. Bu gruplar her iki baskanlarıyla iletişim halinde olmalı. Bu değişik ve iyi bir fikir olacagından şüpem yok.

Blog'da neler yapabiliriz?

Blog'da istedigimiz herşeyi yapabiliriz. Mesela Web dünyasi ile ilgili haberler, makaleler, ircd dünyasi hakkında bilgiler, ve resimli, görüntülü dersler. Bu amaç hem blog'dan, hemde vBulletin(forum)'dan iyi bir gelişme sağlayabilecek kadar iyi bir fikir oldugu düşüncesindeyim.
Blog'u günlük güncel tutarak, her yonden bu işlere kendini vermis arkadaşlarımıza eminim ki, yararlı olacaktır.

Amaç ne olacak?

Amaç; Kendini bu dünyaya adamış, arkadaşlarımızla beraber hicbir beklenti olmadan, tam doğru olumlu bilgiler paylaşarak, hem blogumuzdan hemde forumumuzdan yararlanmalarını sağlayacaktır. Bu Blog konusu bazı arkadaşlarımıza gereksiz gelebilir, forum varken, blog'a ne gerek var? gibi.
O arkadaşlara şunu soylemek istiyorum; Bir çok webmaster formu var. Hepsi forum ve portallı. Hic birinde blog oldugunu gormedim. Hem blog'da başarılı, hemde forumda başarılı olma imkanini İyinet.com sunabilir.

İYİnet irc network!

Evt bu konu hakkında, belki çoğumuz olumlu düşünmeyebilir. Fakat irc.iyinet.com Hem irc severler, hemde forum severleri bir arada toplaması için çok uygun ve olumlu bir fikir olabilir. Forumda pm atmak, Profile yazmak, Yardim icin msn istemek gibi olaylar yerine, Yardim amaçlı irc.iyinet.com'dan alınabilmeli. Buda iyi bir fikir oldugunu düsünüyorum.

Son olarak,

Sadece fikirlerimi paylastım, eğer düşünürseniz bu konuda desteklerimi asla esirgemeyecegim. Bana ait makaleleri, bilgileri paylaşacağımdan hic çekinmeyecegim. Umarim yönetim bu oneriye olumlu bakar. Beni ve iyinet.com ailesini mutlu yapar.

Bu fikirler hakkındaki düşüncelerinizi konu altından paylaşırsanız sevinirim.

Saygilarimla.

T

trgy

Misafir
Herkese güvenemeyiz, adam sadece link için blog açabilir. saçma sapan linkler bilmem ne kontrol edilemez bir durum oluşur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
vbullettin e ait blog a bari üyelere yetki verinde paylaşımda bulunalım .

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Merhaba,

Benim bahsettigim blog bu tarz degil. Herkesin bildigi -wordpress- yapısından olusan bir blog. Umarim fikirlere olumlu bakılır.

Saygilarimla.

hacım wordpress çoklu blogla blog açtım şimdilik kendim 20 kadar blog açmama raağmen kasmaya başladı hit bile yok nerdeyse . tek tek kurulması da zor olur.

onun yerine blogcu gibi yedekleme sistemi olan (blogcuda yedekleme yok) seosu sağlam bir blog dağıtma işi yapılsa tutar.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Herkese güvenemeyiz, adam sadece link için blog açabilir. saçma sapan linkler bilmem ne kontrol edilemez bir durum oluşur.

O zaman güvendiginiz birine verirsiniz. Ben fikirlerimi paylastim olursa iyi olacagini düsündüm. Ayrica blog link için acilmiyor malesef. Soyle acikliyayim;

blog.iyinet.com seklinde wordpress yapısından olusan bir blog acildigini düsünün. Bu blog'a ayri bir yazar ekibi olmali. Bu ekipler güvendiginiz kisiler tarafindan günlük olarak, güncel tutulabilcek yazilar, makaleler paylasabilmeli. Yani benim linkle, isim olmaz şahsen. Ki eklenmeside engellenebilir.

Fikir benden, gerisi sizden. ,)

Son olarak wordpress çoğu kişi tarafindan kullanılan bi sistem, ve harika bi sistem. Wordpress olmaz diyorsaniz, joomlada olabilir..

Saygilarimla.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
vbullettin e ait blog a bari üyelere yetki verinde paylaşımda bulunalım .

Merhaba,

vBulletin'e ait olan blogda yazabilmek icin herkese izin vermek bence mantıksız olur. Düsüncelerine saygim sonsuz. vBulletin'e ait blogda belirli kisilere yazma izni verilebilir. Bu kisilerde özel bir konumda olmalı. Ornek title'si degistirilmeli. Blog Yazarı v,s Nick renginin degistirilmesi. Bi yonden seyler.

Saygilarimla.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ayrica;

irc.İYİnet.com fikrinle ilgilenen yok sanirim? forumdaki kisilerin, birbirleriyle daha samimi olmalari icin, arkadaslik dostluk en onemlisi bir aile olabilmeleri icin hem sohbet, hemde iş yapabilmeleri icin en uygun bi fikir. Tekrar goz atilmasi gerekiyor.

Saygilarimla.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
ırc için server filanda gerekiyor orayla ilgilenecek op,adminde...adminlerimiz gerekli görürse açıklamayı yapar,serveride açar.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ırc için server filanda gerekiyor orayla ilgilenecek op,adminde...adminlerimiz gerekli görürse açıklamayı yapar,serveride açar.

Şöyle açıklayayım;

Forumda herkesin bir görevi var. Yetkilendirme sınırları v.s Bunu irc'dede en yuksek gorevden asagiya dogru ayarlanabilir.. En aşşasıda forumdaki kullanıcılar. İrc server kurulumları, modulleri, ayarları v.s hepsini yapabilirim. Hic sorun degil. Amaç: Hem sohbet, hemde daima iletişimde olmak. Herkes kendini daha iyi tanıması için. Daha samimi olabilmek için yani. Gerekirse bir dostum var. İsmini vermek istemiyorum. Onda bazi kodlar var. webmaster odakli. !rank !pr v,s. Onlarida rica edecegim. irc.iyinet.com / #webmaster odasına kuracagım. Ve boylece tüm kullanıcılarımız pagerank degerini, google'da hangi sayfalarda ve ne kelimelerde öncülük etmekte v,s hepsini iyinet.com irc network katkilariyla öğrenmis olacak.

Ben her zaman fikir sunmam. Hatta suan'a kadar fikir sundugum hic bir yer yoktur.

Saygilarimla.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöyle açıklayayım;

Forumda herkesin bir görevi var. Yetkilendirme sınırları v.s Bunu irc'dede en yuksek gorevden asagiya dogru ayarlanabilir.. En aşşasıda forumdaki kullanıcılar. İrc server kurulumları, modulleri, ayarları v.s hepsini yapabilirim. Hic sorun degil. Amaç: Hem sohbet, hemde daima iletişimde olmak. Herkes kendini daha iyi tanıması için. Daha samimi olabilmek için yani. Gerekirse bir dostum var. İsmini vermek istemiyorum. Onda bazi kodlar var. webmaster odakli. !rank !pr v,s. Onlarida rica edecegim. irc.iyinet.com / #webmaster odasına kuracagım. Ve boylece tüm kullanıcılarımız pagerank degerini, google'da hangi sayfalarda ve ne kelimelerde öncülük etmekte v,s hepsini iyinet.com irc network katkilariyla öğrenmis olacak.

Ben her zaman fikir sunmam. Hatta suan'a kadar fikir sundugum hic bir yer yoktur.

Saygilarimla.

çok güzel öneri zaten bende ırc serveri her zaman severim.Foruma da katkı sağlayabilir.Adminlerimize de bir danışalım.;)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
yapılırsa bu irc olayı, sadece iyinet üyeleri yazabilir mi? dışarıdan hoppadanak girenler ne olucak?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) foruma yazı yazmıyor insanlar blogamı yazsın.

Bu foruma ilk geldiğim günden beri her kes paylaşım olsun bilmem ne olsun şu olsun bu olsun diye zırt pırt konu açıyor. Ama hiç biri ne makale yazıyor nede üyelere yardımcı oluyor. :D

Ben koca wordpress e eklenti yazıyorum wordpress.org da yayınlanıyor cevap yazan 2 kişi konuyu okuyan 70 kişi. Bu sitede asıl paylaşılması gereken yazılar gibi.

Sitemizin admini de Kedim Pamuk diye konu açıyor 20 cevap 250 okunma.

Bu forum böyle gelmiş böle gider bilader boşuna parmaklarını yormana gerek yok. Biz alıştık zamanla sende alışırsın.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Blog üzerinden canlılık olamaz belki ama projelerimiz var iyinet adına, bunları zamanla ve yavaş yavaş yapıyoruz. Böyle mi geldi bilmem ama, böyle gitmemesi için elimizden geleni yapıyoruz/yapacağız.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:) foruma yazı yazmıyor insanlar blogamı yazsın.

Bu foruma ilk geldiğim günden beri her kes paylaşım olsun bilmem ne olsun şu olsun bu olsun diye zırt pırt konu açıyor. Ama hiç biri ne makale yazıyor nede üyelere yardımcı oluyor. :D

Ben koca wordpress e eklenti yazıyorum wordpress.org da yayınlanıyor cevap yazan 2 kişi konuyu okuyan 70 kişi. Bu sitede asıl paylaşılması gereken yazılar gibi.

Sitemizin admini de Kedim Pamuk diye konu açıyor 20 cevap 250 okunma.

Bu forum böyle gelmiş böle gider bilader boşuna parmaklarını yormana gerek yok. Biz alıştık zamanla sende alışırsın.

İnsanlari bir tutamayiz. Ben soyledigimin arkasindayim her zaman, hersey ortada acık ispatda edebilirim.. Blog isi tamamlansin, makaleler v.s ne gerekiyorsa eminim kısa zaman icerisinde, forumdaki konulardan daha cok olacaktir. forum ile blog sevenler farklidir. Bir kisi vbulletin ile ugrasir. Bir kisi ise, blog ile ugrasir. Eklenti yazar tema yapar.

IRC konusuna gelince, sadece iyinet.com degil, tabi kide baska kisilerde gelebilir. Gelen herkese kapilar acik olacaktir bundan süpem yok.

Lanet: Bugracim haklisin. Canlilik olmaz degil ama, ugrasan olmaz ya da ugrasmak isteyen olur ama yapmaz. Sahsen blog günümüzde kullanılan birsey. Canlılık olmasa, iyi olmasa kimse kullanmazdı. Discuz sistemini kac kisi kullaniyor? ya da blog sistemini kac kisi kullaniyor? Ornek verdim sadece. Ama sadana katiliyorum. Senin el attigin her is yararli olacaktir. Projelerini bekliyorum. öptüm seni mıncık.

Saygilarimla.

XfaCtoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Blog konusunda haklı olabilirsiniz. Fakat irc konusunda aynı düşünceye katılmıyorum. irc konusu iyinet için bence güzel bi gelişme olacaktır. Lanet arkadaşımızda eski irc'cilerdendir. Kendisi bilir iyinet ortamı aile ortamından ayrı kılınamaz. irc acilmasi süper olabilir. Tabi irc sadece sohbet etmek için kullanılmayacaktır. Forumda açılan konular, giriş çıkış yapanlar, konuya yorum yapanlar başlıkları irc'de görünecektir. Bunlarla ilgili bir cok calismalar yapılabilir. Bu calismalar daha fazla olacaktır. İlgili kisiler her kimse bunla ilgili yönetimle oturup konusma yapmasi ve bunu anket sonucu cikarmasi hem üyelere verdiği değeri ortaya koyacaktir. irc.iyinet.com gerçekten gerekli bir gelişme olacaktır. Hangi webmaster sitelerinin ircleri mevcut? Birebir yöneticilerle diyalog, iletişim sorun oneri ve problemleri çözmek için birebir kurulan diyaloglar her zaman için gerçekçi anlam taşır. Bence bir kez düşünmeye ve denenmeye deger. Ayrıca eger olursa üst kısma örnek: E-ticaret v.s var. Oraya IRC menüsü eklenebilir bi java appet ile giris saglanabilir. Bi düsünmenizi tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5