İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogger? Bloggum? Blogcu? Wordpress?

Seo açısından tercihiniz hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    27

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Blogger.com
Bloggum.com
Blogcu.com
Wordpress.com

Ücretsiz blog servisleri arasında seo açısından en iyisi sizce hangisi?

Ben sadece Blogger ve Blogcu kullandım, ve seo açısından tercihim blogcu. Ama reklamlar ve hatalardan dolayı kesinlikle tavsiye etmem, maalesef seosu kadar kaliteli değil kendisi.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
hocam bunların içlerinde en iyisi WP bnm tercihimde o yönde oldu herzmn

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
iyinetteki seo yarışması sonucu ilk sıradaki ücretsiz blog servisine bak http://74.125.77.104/search?hl=tr&q...tema+ve+dizinler"&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

seonun yapılış tarzına bağlıdır genellikle sitenin sıralaması ama blogspot bir çok yarışmada daima üst sıralarda yerini aldı

Güzel bi örnekleme ve açıklama. Amacım buydu zaten, teşekkürler.. :)

Ben de seviyorum Blogger'ı. Çok kaliteli bi sistem gerçekten ama seo konusunda sanki biraz zorluk çıkartıyo gibi (belki de ben beceremiyorumdur). Blogcu'nun seosu Blogger'da olsaydı sanırım bir çok blogsever hosting ile uğraşmazdı, en fazla domain alırdı ve Blogger ile devam ederdi.. :)

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Ücretsiz diyorsanız kesinlikle Blogger. Neden derseniz en organik olanı en esnek olanı olduğu için.
Ücretli( hostlu) derseniz ise Drupal.
Kendi adıma söyleyeyim.Wp artık can sıkmaya başladı.Herkes Wp kullanıyor ve her site bir birine benziyor.Bu da benim görüşüm.

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Blogcu.com & Wordpress.com bence 2si iyi. :)

Diğerleri pekte birşeye yaramaz.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
bence en iyisi blogcu.com

Katılıyorum. Ama işte kalitesizlik...

Ücretsiz diyorsanız kesinlikle Blogger. Neden derseniz en organik olanı en esnek olanı olduğu için.
Ücretli( hostlu) derseniz ise Drupal.
Kendi adıma söyleyeyim.Wp artık can sıkmaya başladı.Herkes Wp kullanıyor ve her site bir birine benziyor.Bu da benim görüşüm.

Blogger uzun vadede gerçekten iyi ama benim gibi sabırsız biri için pek tavsiye edilmez.. :)
WP konusunda güzel bi noktaya değinmişsiniz, ben de artık sıkılmaya başladım wordpress muhabbetlerinden (tıpkı vbullettin gibi) fakat mecburuz...

Blogcu.com & Wordpress.com bence 2si iyi. :)
Diğerleri pekte birşeye yaramaz.

Wordpress.com'un iyi olduğunu çok kişi söylüyor ama hiç denemedim, deniycem kısa zamanda.
Ha bir de, sanırım reklam yayınlamaya izin vermiyor. Bi dezavantaj bu, belki bu yüzden aramalarda Blogger ve Blogcu blogları daha çok göze çarpıyor..

Yorumlarınız için teşekkürler.. :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
oyumu Türk'lere attım
blogcu iyi bana göre, zaten yatırımda aldı, daha iyi olacaktır artık

• Like
Reactions: Eif

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
- bloggerin bitip tükenmeyen sorunlarından bahsetmeyelim bence
- wp reklam almıyor, sadece paravan olarak kullanıyorum
- blogcu daha sorunsuz, adsense yayınlayabiliyorsunuz, ama sandboxa kolay yakalanıyor

tercih yapmam gerekirse blogcuyu seçerim....

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
oyumu Türk'lere attım
blogcu iyi bana göre, zaten yatırımda aldı, daha iyi olacaktır artık

Oy için teşekkürler. :p

- bloggerin bitip tükenmeyen sorunlarından bahsetmeyelim bence
- wp reklam almıyor, sadece paravan olarak kullanıyorum
- blogcu daha sorunsuz, adsense yayınlayabiliyorsunuz, ama sandboxa kolay yakalanıyor

tercih yapmam gerekirse blogcuyu seçerim....

Hmm. Seo olarak evet blogcu daha kolay.
Ama "blogcu daha sorunsuz" kısmına katılmıyorum, katılmam mümkün değil. Deli ediyo beni, çıldırtıyo. :mad:

Teşekkürler..:harika:

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Ne yapmış sana ? :D

En önemli sorun, açılıştaki koskocaman pankart şeklindeki reklamı. Bi diğeri ise post editör kısmı. Yazıların özelliklerini falan düzenliyorum, postu yayınlıyorum ama yayındaki yazılar bi anda evrim geçiriyor editördekiyle hiç alakası yok.. Paragraf diye bişey kalmıyo, yazının yarısı bi renk diğer yarısı başka bi renk oluyor. Etiketleri uzun girip yayına aldığımda bütün etiketleri siliyor ilk girdiğim etiketin sadece 1 yada 2 kelimesi kalıyor.
Bu ve benzeri saçmalıklar işte..
Ayrıca doğru düzgün teması da yok. Hazır şablonlardakiler bile saçma sapan. Bazılarında sağ kolondaki başlıklar küçücük..
Sanki başka işim gücüm yokmuş gibi bi de onları düzenlemekle uğraşıyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5