İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogger Favicon Ekleme

demreli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Blogumun faviconunu değiştirecektim.Nasıl değiştireceğimi bilmiyordum.Biraz araştırdım ve buldum.Aslında bir sürü anlatım var fakat uzun uza anlatılmış yazılardan birşey anlamadım.Ben sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım.

1-)Öncelikle favicon olarak kullanacağımız resmi internetten bulup bilgisayarımıza kaydedelim.Resmin boyutu hiç önemli değil.İsterseniz 1024-768 çözünürlüğünde olsun farketmez.Resim otomatik olarak küçülecek.
2-) Tinypic.com resim upload sitesine giriyoruz ve bilgisayarımıza indirdiğimiz resmi sunucuya yüklüyoruz.Yükledikten sonra resmin linkini alıp bir kenara kaydediyoruz.
3-)Blogger panelimize giriş yapıyoruz.Yerleşim-Html'yi Düzenle bölümüne giriyoruz.Ctrl+f fonksiyonu ile

Kod:
</head>
kodunu arıyoruz.Kodun hemen altına şu kodu ekliyoruz.

Kod:
<link href='[URL]http://i40.tinypic.com/1pea1t.jpg[/URL]' rel='shortcut icon'/>
Koyu renkle yazdığım yere kendi resminizin linkini ekleyeceksiniz.

141tj7m.jpg

Kodumuzu ekledikten sonra Şablonu kaydediyoruz.Faviconumuzu eklendi.Faviconu adres çubuğunda adresin sol tarafında görebilirsiniz.

Kaynak:http://www.tanerblog.com/2010/03/blogger-favicon-ekleme.html

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Jpg olarak eklersen görünmez. ico uzantılı olması gerekir yani ikon dosyası olması gerekir ki .ico uzantılı dosyaları upload edecek sitede bulmak kendi hostunuz yoksa çok zordur. Normal resim upload sitelerine upload edilemez. Ben googlepages kullanıyordum orasıda değişti şimdi kendi deneme hostuma attım.

cAgAbA

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
13
hevesini kırmak istemem, linkini dağıtmak istemeni de doğal karşılarım ama açıkçası yeni olan hiçbir şey yok, "diğerlerinden bir şey anlamadım, kısa anlattım" demişsin, millete kullanacağınız faviocon'u indirin diyorsun. blogger dünyasında yıllardır anlatılan konuda "dünya yuvarlaktır kaynak benim blog" diyorsun... orijinale yönelmek lazım...

kişisel önerim favicon nasıl yapılırla ilgili bir iki küçük kesme programı linki ekle
resimlere efekt verme ya da şekilli favicon yaratabilme tüyoları ver,
favicon için ico uzantılı dosyaları upload edebilecekleri siteleri ver
yeni favicon türleriyle ilgili tüyolar ver
googlepages'in akibeti dolayısıyla js dosya upload edebilecekleri kaynakları ver,

yapmak istedikten sonra örnekleri çoğaltabilirsin..

demreli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hevesini kırmak istemem, linkini dağıtmak istemeni de doğal karşılarım ama açıkçası yeni olan hiçbir şey yok, "diğerlerinden bir şey anlamadım, kısa anlattım" demişsin, millete kullanacağınız faviocon'u indirin diyorsun. blogger dünyasında yıllardır anlatılan konuda "dünya yuvarlaktır kaynak benim blog" diyorsun... orijinale yönelmek lazım...

kişisel önerim favicon nasıl yapılırla ilgili bir iki küçük kesme programı linki ekle
resimlere efekt verme ya da şekilli favicon yaratabilme tüyoları ver,
favicon için ico uzantılı dosyaları upload edebilecekleri siteleri ver
yeni favicon türleriyle ilgili tüyolar ver
googlepages'in akibeti dolayısıyla js dosya upload edebilecekleri kaynakları ver,

yapmak istedikten sonra örnekleri çoğaltabilirsin..
hocam ben sadece favicon ekleme olayını anlattım.favicon nasıl yapılır nasıl editlenir bilmem

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5