İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogger Seo ?

goodwin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar blogger sitem için ne gibi seo önerilerinde bulunursunuz ? başlık felan mesela neler yapmalıyım teşekkürler ..

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Sorunuz net olarak bir şey ifade etmiyor. Sorunuzu düzenlerseniz ve neleri istediğinizi yazarsanız ona göre en uygun önerileri sizlerle paylaşabilirim elimden geldiğince.

Ama genel olarak yapılması gerekenlerden bahsedeyim size;

Şimdi gelelim bloggerda meta tag eklemeye. öncelikle blogger.com dan giriş yapıyoruz. meta taglarını düzenleceğimiz blogumuzun şablonlarına geliyoruz ordan HTML ile düzenle diyoruz ve karşımızda tüm blogumuzun kodları
Meta tagları <head> kodunuz altına ekleyecez.

Geldik metalarımıza;

öncelikle ben blogger için en önemli 2 meta seçtim bunlar ;
<META NAME="Description" CONTENT="Dediğim şekilde açıklama içeren cümleler">
<META NAME="Keywords" CONTENT="seo teknikleri, ücretli arama motoru optimizasyonu,">

Bunları kendimize göre editliyoruz ve yukarıda belirtiğim gibi <head> kodunun altına ekliyoruz. böylece aramalarda daha iyi sonuçlar elde bilirsiniz.
NOT: Blogger XHTML standartlarında olduğu için metaları /> ile kapatmamız gerekiyor.

Bana göre seo linkleri yanlızca .html yapmak değil, link almak değil sadece... bana göre seo internet kullanıcılarının neyi ve nasıl arayacaklarını düşünürek onu kullanarak etkili bir şekilde arama motorlarına tanıtmaktır. yani bir nevi şöylede diyebiliriz seo için. ben olsaydım şu kelimeyi nasıl arardım.. bunu düşünerek internet kullanıcıların nasıl arayaccaklarını düşünerek daha iyi bir seo anlayışı üretebilirsiniz. bu şekilde arama motorlarında daha etkili bir şekilde çıkarsınız.. buda sizin sitenize hit çekip + başka insanlar tarafından tanınmasına öncelik sağlar..

Blogspot için en önemli nokta link değişimi ve içerik özgünlüğü;

Link Değişimi:Ne kadar kaliteli link değişimi yaparsanız bloglarınız için o kadar iyidir ama tabii aralıklarla bir anda yüzlerce yapıp sandbox a düşürmeyin blogunuzu. Blogunuza gönderdiğiniz gönderilerin linkleri içinde link değişimi yaparsanız o zaman site daha iyi yerlere gelir Ama dediğim gibi link değişimini aralıklarla yapalım. Sandbox a düşürmeyelim blogu.

İçerik:Bloglarda her şeyden önce gelende içeriktir. Çünkü bloglar full seoludur. Böylece kendi yazdığınız bir yazıda üstlere çıkma şansınız daha yüksektir. Sitenizdeki içeriğin özgün olmasına dikkat edin. Kendiniz makaleler yazılar yazmayı deneyin. Son zamanlarda google ağırlığı içeriğe vermiş bir durumda Ama eğer kendiniz yapamıyorsanız başka yerlerden yazılar alıp kendinize göre düzenleyin buda hoş olur en azından özgünlüğe yakın olur

Umarım yararı olacaktır.

goodwin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgilendiğiniz için teşekkürler dediğiniz gibi meta taglarını düzenledim..backlinkide şu an sağlam o konuda çalışıyorum içerikte ingilizce özgün sayılır .. şu anlık link değişimim yok çünkü pagerank 0 şu anda fakat bundan 2-3 gün önce 13 milyonlardaydı hatta dün 3 milyon 200 dü bugün 1 milyon daha ilerledi 2 milyon a kadar geldi hızla ilerliyor :) seo analizi yaptırmayı düşünüyorum , hit sağlamam gerekiyor birde saygılar . :)

blog : http://istanbultravel2010.blogspot.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5