İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

blogger ve domain

ersin89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim bu forum sitesine ilk mesajım :) :
şimdi ben bir domain alacagım buyuk bir ihtimalle ihs.com.tr den ana domainde blog yazacagım ve sonra subdomainler olusturacagım NOT: bütün sitelerim blogger üzerinde. mesela dizi.alanadi.com veya film.alanadi.com sonra turkcemuzik.alanadi.com gibi daha uzarda uzar :) simdi bu sitelerin hepsi bloggerde olacak. simdi gelelim dananın kuyrugunun koptugu yere bu ihs benim bu işlemi yapmam için bana kac tane subdomain vercek yada verebileckmi ? önerileriniz tavsiyeleriniz fikirlerinizi bekliyorum.. ne zaman yazarsanız artık:)

power

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ihs sana subdomain vermez ve bloggerında subdomain destegi yok eger subdomain seklinde acmak istersen bloggerı kullanamazsın , domain alırsın birde hosting hizmeti alırsın , sınırsız subdomain acarsın ama domainini bloggera yönlendirececeksen blogger subdomaine izin vermiyor benim bildigim bu :)

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogger'i kendi sitende kendi domainin ve subdomainin ile kullanmak icin önce kendine ait bir hostinginin olmasi lazim.

Orda subdomaini aciyorsun, en saglami o subdomain icin yeni bir ftp hesabi aciyorsun. O hesap bilgisi blogger'a veriliyor ve sen blogunu normal olarak bloggerden yaziyorsun, güncelliyorsun o otomatik senin hostuna atiyor.

Ama hostun olmadan bloggeri kendi domainin veya subdomaininde kullanamazsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5