İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogger Yasağı Kalktı

Tekniker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Blogspot kullanıcıları dilekçe yazdı, engel Diyarbakır'dan kalktı
Ocak 2011 tarihinde Digitürk'ün yaptığı başvurusu sonucu Diyarbakır 5. Asliye Ceza mahkemesi tarafından Türkiye'den erişimi IP bazında yasaklanan blogspot artık serbest. Diyarbakır Baş Savcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu bugün (14.03.2011) aldığı kararla erişim engellemeyi kaldırdı.

Erişim engellemeden mağdur olan Blogspot kullanıcılarının Diyarbakır Sulh Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi, Diyarbakır Asliye Ceza Mahkemesi ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı başvurulara ek olarak Google'ın da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dilekçe sonucunda yapılan incelemeyle blogspot kullanıcılarının esareti sona erdi.

ENGELLETEN YAYINLAR KALDIRILMIŞ
Davayı başından beri takip eden ve Bilgi Üniversite Bilişim Hukuku öğretim üyesi Doç. Dr. Yaman Akdeniz'in verdiği Haberturk.com Ekonomi Servisi'ne bilgiye göre, savcılık tarafından kararı veren Diyarbakır Sulh ceza Mahkemesi, davacıların sunduğu belgeler ve "engellenen IP'lerde artık Digitürk'ün telif hakkını ihlal eden yayınlar yapılmadığı" yönündeki delilleri incelemesi için bilirkişi atandı.

KARAR ISS'LERE ULAŞINCA GİRİŞ SERBEST
Geçtiğimiz haftasonu bilirkişinin yaptığı inceleme sonucu bu IP'lerde kapatmaya konu olan blogların artık yayında olmadığı yönündeki raporuna istinaden erişim engellemenin kaldırılmasına karar verildi.

Karar İnternet Servis Sağlayıcılar'a tebliğ edildikten sonra blogspot platformu tekrar erişime açılmış olacak.
kaynak

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
videolu anlatsaydı ii olurdu okumayı blmıyoomm ben :D sadece yazabiliyom

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Türkiyede hersey olur yasaklarda niye vardir kaldirilmak icin vatana millete hayirli olsun.Yine birseyler bulup ayni islere devam eder insanlar..

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Ben de bu kararı bekliyordum.Çok iyi oldu.Bloguma tık sayısı %80 azalmıştı.Bilgi için teşekkürler.Umarım en yakın zamanda yasak kalkar.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Lütfen dikkat;

KARAR ISS'LERE ULAŞINCA GİRİŞ SERBEST
Geçtiğimiz haftasonu bilirkişinin yaptığı inceleme sonucu bu IP'lerde kapatmaya konu olan blogların artık yayında olmadığı yönündeki raporuna istinaden erişim engellemenin kaldırılmasına karar verildi.

Akblog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kalktı kalkmasınada bende hala erişim yasağı var deniliyor.
Ne zaman düzelir bu durum.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Belirtiğiniz sorun bende de var.ISS den açılmadı henüz.

Mehmet5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Hayır kalkmadı.
icon12.gif

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
tüm bloggerilerin gözü aydın sonunda açıldı şu sıralar girmiyor 2 güne tamamen sorunsuz girişler düzelecek

webveil

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sevindirici bir haber olmuş :şekil:

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Açıl susam açıl :)

Hala açılmadı.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
gafkolik siteni beğendim.Temayı sen mi yaptın.Ben o kadar aradım bu temadan bulamamıştım.

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Yahu hala açılmadı haberin doğruluğundan kuşkulanmaya başladım.

gafkolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yahu enes sen sitemi nerden gordun blogger hala kapali :şekil:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5