İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bloggerdan wp ye geçiş artıları ve eksileri

kalenderm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bloggerda bitane sağlık sitem var haliyle biliyorsunuz bloggerda yaşanan sorunları engelli durumda şuan haliyle bende hiçbişey yapasım gelmiyor siteyle ilgili güncellemek içimden gelmiyor nedense

bu yüzden wp ye gecmek istiyorum herşeyim hazır domainim hostum ws.fakat suan 737 tane indexli sayfam var googleda eğer wp ye geçersem bu indexleri kaybedermiyim bide gerçi PR değerim yok ama

bloggerdan wp ye geçersem bu indexleri kurtarma şansım var mı hani aynı konu başlıgınla acsam konuları falan

bildiklerinizi yazarsanız sevinirim

NovaCep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hayır indexleri kurtaramassın ama zamanla indexlerin yerine oturacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bloggerdeki siten için kendi domainini kullanıyorsan indexleri kurtarırsın.

demreli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diğer bir konuda bloggerın kalıcı bağlantıları ile wordpressin kalıcı bağlantıları.Bloggerda siteadi.com/yıl/ay/konuadi.html şeklinde bir link yapısı var.Eğer bloggerdan wordpress geçtikten sonra sitemin link yapısı bozulmasın diyorsanız WordPress kalıcı bağlantı ayarlarınızı şu şekilde güncelleyiniz.
/%year%/%monthnum%/%postname%.html

Son olarak.htaccess dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyin.

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ – [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
Konu hakkında ki sorularınızı yorum olarak bildirebilirsiniz

Birde bloggerda bağlantıları ayarlarken mesela
yazı başlığı : forum iyinet dünyanın en iyi webmaster forumu olma yolunda
bu şekilde başlık girdiğinizde şu şekilde çıkar
siteadi.com/yıl/ay/forum-iyinet-dunyanin-en-iyi-webmaster.html şeklinde çıkar.Wordpress gibi tüm başlık adı sef yapısında çıkmıyor.Wp ye taşırsan blogu bu şekildeki yazılarda googledan gelen ziyaretçiler 404 hata sayfası ile karşılaşır.

Kaynak http://www.demreli.com/2011/03/bloggerdan-wordpresse-gecis-resimli-anlatim.html

kalenderm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kendi domainime yönlendirme yaptım bloggerdan da fakat yapısı farklı değil blog bildim kdarıyla html wp php demrelinin dediği gibi hata sayfasınla karşılaşırlar gbime geliyor ama sanırım yine de wp ye gecicem cunku sitenin kenarda ölece durmasından iyidir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
hit kaybetmeden taşımak için wolkancadan yararlanabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5