İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bloglardan,normal sitelerimiz için google'dan ipuçları

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi düşünüyorum..

Mesela blogspot'dan blog açtık.

Artık hepimiz ezberledik,yeni içerikler ekledikçe site indexleniyor ve yükseliyor.

Bi ara popup koymanın yolunu bulduk,herkes bayram etti,koyduk popupları ama gördük ki popup açınca hitler yarılandı.

Bloglar google torpili ile büyüdü.

Yani blogların durumundan kendimize ipuçları bulabiliriz.

Wordpress site sahipleri için daha kolay olacak gibi bloglarla neredeyse aynı işleyişleri

Sitelerimizde popup açmayarak ve sürekli güncel içerikler ekleyerek bloglardaki gibi iyi yol alabiliriz.

Yani zaten hepimiz biliyoruz bunu ama canlı örneğini gördük işte popup açarak zarara uğradığımızı.

Google temiz,reklamsız,güncel site istiyor.Böyle siteleri de kaptırmıyor.Spam siteler eskisi kadar başı çekemiyor.

Çalışana emeğinin karşılığını veriyor google.1.5 aylık siteyi bloglardan örnek alarak yutube kelimesinde 2. yaptım 2 haftada.

site : komiktavuk . com
arama : http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=yutube&meta

Bloglarımızda bunu gördük,google algoritması biraz daha çözüldü sanki blogların işleyişi sayesinde..
666cc_rolleyes.gif

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yutube için yaklaşık 633.000 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,06 saniye)

633,000 sonuç bırakta olsun :p

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
o neki benimki gökhan kelimesinde 1.590.000 sonuçtan 9. çıkıyor..

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi baktım ilk sırada youtube yok :D Dedim noluyorz bi baktım üste youtube'mu aramaya çalıştınız diyor :) Sonra çaktım davayı

Darısı youtube kelimesine

Edit: şimdi baktımki youtube kelimesinde çikitamuz tarihe gömülmüş :D

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@gokhans19 seninki ocak ayından bu yana açıkmış ama 1.5 ayda güzel gibi ya=)
aytugggda aslında birşeyler yapmak için büyük çaba var...
Öncelikli önemli olanda zaten sonuçlar değil bence. İstemesi ve severek, USANMADAN yapmaya çalışmasıda iyi bir başlangıçtır.
Eminim başarılı olacağından ilerleyen zamanlarda=)

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence hitli bir siemızden arada bir 1-2 günlük pop up açmak yararlı oluyor , ama tabi abartmamak koşuluyla :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5