chat ege.net

Blogsa Blog Scripti

NeFuSa

Müptela
Katılım
27 Ara 2006
Mesajlar
1,414
Konum
İstanbul
Programlama Dili : Aspx / ASP.NET

Açıklama : Hostunuzun asp.net destekli olduğundan ve hostunuzun Mssql 2005 desteği verdiğinden emin olun.

Kurulum için dosyaları sunucunuza göndermeniz yeterlidir. İlk defa siteyi kurduğunuz için otomatik olarak kurulum sayfasına yönlenecektir.

Eğer otomatik bir yönlenme işlemi sağlanmadı ise site adresinizin sonuna "/Setup/" yazarak kurulum işlemini başlatabilirsiniz. Bir hata olması durumunda sistem sizi bilgilendirecektir.

Yönergeleri izleyip başarılı bir şekilde kurulumu tamamlayın.

Kurulumdan önce yapmanız gereken açıklamalar kurulum esnasında belirtilmiştir.

Yapmanız gereken ayarlar Web.Config dosyanızdaki Mssql 2005 bağlantı satırını düzenlemenizdir. Başka hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmadan web siteniz kurulacaktır.

Eğer localhosta kurulum yapmak istiyorsanız bilgisayarınızın Microsoft.Net Framework 2.0 ve Microsoft Sql Server 2005 Express Edition sürümüne ihtiyacı vardır. Bunları bilgisayarınıza indirip kurmanız yeterlidir.

Microsoft.Net Framework 2.0 için : http://www.microsoft.com/downloads/...CB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=tr

Mssql 2005 Express sürümü için : http://www.microsoft.com/downloads/...b5-0b07-4448-8848-dcc397514b41&displaylang=en

adreslerini kullanabilirsiniz.

Bunları kurduktan sonra dosyalarınızı C:\inetpub/wwwroot/blogsa.net/ dizinine atıp http://localhost/blogsa.net adresinden kurabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi ve yeni sürümlerden haberdar olmak için yapımcının adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yapımcı Sitesi ve Detaylar İçin : Tıklayınız

Download : Tıklayınız
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst