İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirme

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Google blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en çok göze çarpanı, blogspot.com olan alan adlarını, blogspot.com.tr 'ye yönlendirmesi oldu.

Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme

Blogspot.com olan adreslerimiz,blogspot.com.tr ye yönlendirilmiş durumda. Tabi hal böyle olunca, pr değerleri, alexa değerleri de sıfırlandı. Bu durum birçoğumuzun canını sıkmıştır eminim. Şimdi sizlere bu sıkıcı durumdan nasıl kurtulacağınızı söyleyeceğim.

Fikir bana ait değil öncelikle onu söyliyeyim:) Siz nasıl bu konuyu bulduysanız, bende ilgili aramayı yaparken bir konu buldum. Arkadaşın söylediklerini uyguladım ve sonuç aldım. Daha fazla kişiye ulaşması açısından sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle blogger hesabınıza giriş yapın. Hemen ardından, düzenleyeceğiniz bloğun üstüne tıklayın. Sol menüde yer alan " Şablon " kelimesine tıklayın. Açılan sayfada, " HTML düzenle " seçeneğini tıklayın. Karşınıza, blogger sitenizin html kodları çıkacak. <head> kodunun hemen altına aşağıdaki kodları ekleyin ve kayıt edin.

Kod:
<!--blogspot.com.tr yönlendirme kaldırıcı cemoli.com--><script type="text/javascript">// <![CDATA[
var kd=location.href;if("-1"==kd.indexOf(".com/")){var kc=kd.substring(kd.lastIndexOf(".blogspot.")),kf="-1"==kc.indexOf("/")?kc:kc.substring(0,kc.indexOf("/")+1);location.href=location.href.replace(kf,".blogspot.com/ncr/")};
// ]]></script><!--blogspot.com.tr yönlendirme kaldırıcı cemoli.com-->

Şimdi bloğunuza giriş yaptığınızda, siteadi.blogspot.com.tr olan adresinizin, siteadi.blogspot.com 'a yönlendiğini ve alexa ve pr değerlerinizin geri geldiğini göreceksiniz. Böylelikle blogspot.com.tr den blogspot.com geri dönme işlemini sorunsuzca halletmiş olduk:)

Kaynak : http://cemoli.com/blogspot-com-tr-adresini-blogspot-com-a-yonlendirme.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5