İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogspot Hit Yapmanın 9 Altın Kuralı (Makale)

drxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ;

Bu makalemde blogspot camiasına değinmek istiyorum . son zamanlarda her yerde gözümüze takılan bi sistem blogspotlar . milllet iyi kazanç elde edince hemen çullandı tabiki üzerine . ben pek tavsiye etmem blogspot u ama yine de hit yapma yöntemlerini dilimin döndüğü kadarı ile sizlere anlatayım ..

1-) Güzel bir blog ismi bulmak : blogunuzun içeriği ne hakkında olacaksa o isimde bir domain almak gerekir. Misalen ; Bir program sitesi açmayı düşünüyorsunuz . Bunun için en ideal domain ismi programindir.blogspot.com ya da program.blogspot.com , indir.blogspot.com olabilir.

2-) İkinci madde olarak blogumuza iyi bir tema seçmeliyiz. bunu nerden yapacagız derseniz blogger yönetim panelinden yeni tema seç adlı butona tıkladıgınızda önümüze bloggerın bizlere sunmuş olduğu temalar gelir. Velevki bunlardan bir tanesini seçmek istemiyorum diyorsanız Google amcaya blogger templates yazdıgınızda bir sürü blogger teması bulabilir ve html düzenle kısmından sisteme entegre edebilirsiniz.

3-) Temayı da yaptık... Gelelim Şimdi açtıgımız blogu Google amcaya indexletmeye ... Bunun için biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Blogu actıktan sonra içerisine 5 adet konu ekleyin .

4-) Konuları ekledikten sonra Google ' a toplist yazarak ilk 10 toplist e blogspot sitenizi ekleyin .

5-) Bu işlemleri de yaptıktan sonra http://www.google.com/sitemaps adresine gidin ve gmail hesabınızla oturum açın . Sitenizi doğrulayın secenegine tıklayarak buradan Google un bize vemiş oldugu Meta tagı aynen kopyalayıp , Yönetim panelindeki HTML düzenle kısmının içindeki <head> </head> tagları arasına yapıştırıyoruz .sonra da google sitemap sayfasına geri dönüp doğrula diyoruz.

6-)Bu işlemi yaptıktan sonra Site haritası bölümüne geçiyoruz ve orada yeni bir site haritası ekle diye seçenek olması gerekiyor ona tıklıyoruz ve sitemizinadı/atom.xml olarak site haritası ekliyoruz .

7-) Bu işlemleri yaptıktan sonra 30 dakika felan bekliyoruz .. Bir sakatlık olmazsa Google sitemizi indexliyor. Googleda sitemin indexlendiğini nasıl anlarım diyorsanız site:siteadi.blogspot.com şeklinde bir sorgulama yaparsanız sitenizin kaç tane indexlenmiş sayfası var onlar çıkıverir google da :)

:cool: Tek bu işlemlerle bitmiyor tabiki :) En önemli konulardan bir tanesine değinelim. Url deiştirme :)Öncelikle blogspot a konu açarken Başlıkları TR oalrak açmayacağız . Misalen Konumuz ne olsun : "İş Bankası Ödemeleri" .. bu konuyu ilk Is Bankasi Odemeleri Şeklinde kayıt ediyoruz . Ve urle baktıgımızda site.blogspot.com/2008/02/is-bankasi-odemeleri.html şeklinde görüntülendiğini görürüz.buda Blogspot SEO alanında devrim niteliğinde bir özelliktir.

9-) Bundan sonra yapacağınız blogunuzu güncel tutmak ve bol backlink almaktır. backlink alma yöntemleri Forumlarda yeterince mevcuttur. Yine de bir ikisini ben yazayım . Link değişimi , Youtube videoları,forumlarda post atmak,dizinlere eklemek , toplistlere eklemek,diğer bloglarda comment yapmak vs vs...

10-) Hepinize Bol şanslar . Makale Kaynak gösterilerek dağıtılabilir. Lakin yeni konular açmam için biraz rapuation puanına ihtiyacım olacaktır.

#Orjinal Makale : http://drxy.blogspot.com/2008/02/blogspot-hit-yapmanin-9-altin-kurali.html

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bloggerda sihirli kelime güncellemedir, hergün en az bir içerik ekleyin.

micromalik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6-)Bu işlemi yaptıktan sonra Site haritası bölümüne geçiyoruz ve orada yeni bir site haritası ekle diye seçenek olması gerekiyor ona tıklıyoruz ve sitemizinadı/atom.xml olarak site haritası ekliyoruz .

Blogger Atom.Xml değil Rss.Xml Kullanıyor, Belki önceleri olabilir ama yanlış yönlendirme olmasın.

Paylaşım için teşşekur ederim.

a0z

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herşeyi çok güzel anlatmışsınız.ama 4. kuralı yeni açılmış bir siteye yapmak iyi değil.Çünkü blogger öyle yapınca siteyi spam olarak algılıyor.4. kuralı siteyi açtıktan 1 hafta sonra yapmak daha iyi bence.

Radamel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylaşımın için sağol oldukça yararlı bir bilgi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5