İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"BLOGUMA DOKUNMA" İmza Kampanyası

selcuk_27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Sayın Başkan ve Üyeleri
Sayın Başbakan ;

Başımız dertte.
Teknoloji özgürlüğümüz elimizden alınıyor.

Türk internet kullanıcılarının düşüncelerini ifade etmiş oldukları dijital ortamlar birer birer engelleniyor.

Bloglarımız da engellendi.
Fikirlerimizi özgür olarak teknolojik platformlarda sunma imkanımız her geçen gün yok ediliyor. Gelişmemizi, geliştirmemizi sağlayan internet ve kendimizi ifade etme özgürüğümüz bu şekilde engelli devam ettiği sürece kısa bir süre sonra tamamen yok olma yolunda. Türk Ulusu olarak aydınlık teknolojiden global fikirler edinmemiz gerekirken, yasak ve engellerle dolu bir dünya içerisinde hep yerimizde saymak zorunda kalıyoruz.

Fikirlerimiz Engelli Değildir!
Yapılan uygulamalar sonucu erişim yalnızca sitelerimize değil, fikir özgürlüğümüz başta olmak üzere gelecek nesillerin yararlanacağı bilişim teknolojileri imkanlarınıda kapsamaktadır. Her engellenen site ve o sitenin kullanıcıları yararlı bilgi alış verişleri yerine kendilerine konulan engelleri tartışarak Türkiye'nin teknoloji anlayışından soğumaya başlıyor.

Lütfen!
Kendimizi ifade etme özgürlüğümüzü engellemeyin, engelletmeyin!

Fikirlerimizin engellenmemisi ve bloglarımızın kapatılmamasına ilişkin olarak ; aşağıda imzası bulunan biz Teknoloji Gönüllüleri, başta TBMM Başkanımız, Başbakanımız ile Telekomünikasyon İletişim Başkanımız Sayın Fethi ŞİMŞEK ve İnternet Daire Başkanımız Sayın Osman Nihat ŞEN olmak üzere Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütün üyelerinden, genç fikirlerimizin engellenmemesini ve kendimizi ifade etme ögürlüğümüzü teknoloji imkanlarından yararlanarak paylaşma isteğimizi bilgilerinize arz ediyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Fırsattan istifade email toplayalım mı diyorsunuz yoksa gerçekten icraat mı yapıyorsunuz :)

selcuk_27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu saçmalığa biraz da olsa dur demek istiyoruz...

X

Xman

Misafir
Başbakan'ın mahkeme kararlarına müdahele yetkisi olmadığını hatırlatmak isterim.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Katılıyorum. Hem blogspot a bel bağlamakta neyin nesi? Verin 3-5 lira kendinize host alın kendi hostunuz ve domaininizden yayın yapın.

Şurada isyan edenlerin hepsi azcok bu işi ticarete dökmüş olanlar, ticaret bu 3 vercek 4 alacaksın. Sen hiç vermeden hep almayı hedefliyorsun, kapanıncada ağlıyorsun..

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu onun sorunu değiL. Yasal olmayan siteleri banlasınlar. Yazık değilmi binlerce insana belki ekmeğini blog dan cıkaranlar bile vardır. onların şuçu günahı nedir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Katılıyorum Loi.
Blogger konusunda bunu söylediğimizde bize bi küfür etmedikleri kaldı :D
Herkes bireysel düşünüyor, toplumsal düşünseler faydasını anlayacaklar aslında.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
bu onun sorunu değiL. Yasal olmayan siteleri banlasınlar. Yazık değilmi binlerce insana belki ekmeğini blog dan cıkaranlar bile vardır. onların şuçu günahı nedir.

Yarın senin evladın, blogspotda yayımlanan ruh sağlığını bozabilecek içerikleri gördüğünde böyle konuşacakmısın acaba? O zaman demeyecekmisin benim günahım ne diye, azıcık empati kurun. Olaya farklı açılardan bakmayı deneyin.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyi oldu iyi.

Siz, Youtube, Dailymotion kapanırken, "ne de olsa benim kazancımı etkilemiyor" diyerek sallamadınız. Ya da tepki göstermek istediniz, ama "yemedi". Umarım daha birçok site kapanır da, kafanızı duvarlara vurursunuz.

Bizim ülkeden adam olmaz. Bu halkla, bundan eminim.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Katılıyorum. Hem blogspot a bel bağlamakta neyin nesi? Verin 3-5 lira kendinize host alın kendi hostunuz ve domaininizden yayın yapın.

Şurada isyan edenlerin hepsi azcok bu işi ticarete dökmüş olanlar, ticaret bu 3 vercek 4 alacaksın. Sen hiç vermeden hep almayı hedefliyorsun, kapanıncada ağlıyorsun..

Sanırım sen anlamıyorsun.

Dün video siteleri kapandı, bugün blog, yarın diğerlerinin kapanmayacağını bana garanti edebilir misin? Hala diyorsun ki, kendine host al; ne yapacaksın bloğu. Yarın öbür gün serverların kapatıldığında aynı şeyleri söyleyebilecek misin acaba?

İnsanların adam gibi sitesi var, arada 1-2 zibidi şerefsizce videolar koydu diye, kapattılar Türkiye'deki yayını.

Senin mantığın şu:
Önümdeki ekmeği aldılar, ama ben zeytin ve peynir yemeye devam edeyim. Yarın öbürgün çatalını da alacaklar, sen "ee elimle yerim canım" diyeceksin. Sonra o zeytin ve peyniri de alınca, elini yersin herhalde.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
İnsanların adam gibi sitesi var, arada 1-2 zibidi şerefsizce videolar koydu diye, kapattılar Türkiye'deki yayını.

bunu yalnış yazmışsın Zibidilerin açtığı milyonlarca sitenin arasına 1-2 kişi orjinal içerikli kendine ait şahsi site açtı diye açıkmı dursun dicektin sanırım.

İyi oldu iyi.

Siz, Youtube, Dailymotion kapanırken, "ne de olsa benim kazancımı etkilemiyor" diyerek sallamadınız. Ya da tepki göstermek istediniz, ama "yemedi". Umarım daha birçok site kapanır da, kafanızı duvarlara vurursunuz.

Bizim ülkeden adam olmaz. Bu halkla, bundan eminim.

milletin sırtından para kazanırsan böyle olur :) . Bence doğru şeyler yapıyorlar madem kontrol edemeyecektin neden o kadar site açılması izin veriyorsun madem açtırdım kontrol edecek Türk elemanlar al işe işleri sadece kontrol olsun paranmı yetmez. Bence sorun yok şimdiki halimden şahsen memnunum bedavadan para kazanan kişiler için kötü oldu ama aylık 100 lerde dolardan bahsedipte domain almayanlara uyuz olurdum zaten :) sanki o yüzlerce $ ın arasında 6-7$ verip domain 50-60$ verip hosting alcak paraları yok.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Halen milletin sırtından para kazanmaktan bahsediyorsun ya.

Blog açıp, içerik girmek, milletin sırtından para kazanmak mıdır?

Eğer ki "Youtube ve Dailymotion" ile ilgili söylüyorsan, bu da senin sadece "çıkar" düşündüğünü gösterir. Zira, ben bu iki video sitesinin kapanmasına tepki gösterenlerin, sadece sitelerinde youtube videosu bulunduranlar olduğunu sanmıyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sanırım sen anlamıyorsun.

Dün video siteleri kapandı, bugün blog, yarın diğerlerinin kapanmayacağını bana garanti edebilir misin? Hala diyorsun ki, kendine host al; ne yapacaksın bloğu. Yarın öbür gün serverların kapatıldığında aynı şeyleri söyleyebilecek misin acaba?

Senin mantığın şu:
Önümdeki ekmeği aldılar, ama ben zeytin ve peynir yemeye devam edeyim. Yarın öbürgün çatalını da alacaklar, sen "ee elimle yerim canım" diyeceksin. Sonra o zeytin ve peyniri de alınca, elini yersin herhalde.

Zeytin ve ekmeği helâliyle aldıysan kimse sana bişe demez. Afiyet olsun der.
Ama başkasının hakkını gasp edersen ekmeğini, zeytinini ve peynirini boğazına dizerler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Nefusa, mesajını editle. Herkesin "münasip yer" anlayışı farklı olabilir.

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarın senin evladın, blogspotda yayımlanan ruh sağlığını bozabilecek içerikleri gördüğünde böyle konuşacakmısın acaba? O zaman demeyecekmisin benim günahım ne diye, azıcık empati kurun. Olaya farklı açılardan bakmayı deneyin.

Benim evladim blogspot kapaninca Ruh sağlığını bozan sitelerden kurtulmuşmu oldu ? Biraz mantıklı düşünün. Milyonlarca site var Cocuğumun ruh sağliğini bozabilecek ve hergün binlercesi açılıyor. Bir doğru yapacağim diye 1000 yanlişa girmeye gerek yok.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim evladim blogspot kapaninca Ruh sağlığını bozan sitelerden kurtulmuşmu oldu ? Biraz mantıklı düşünün. Milyonlarca site var Cocuğumun ruh sağliğini bozabilecek ve hergün binlercesi açılıyor. Bir doğru yapacağim diye 1000 yanlişa girmeye gerek yok.

Bakın anlaşamadığımız tek nokta var.
Blogger'ın açılma amacı iyi niyetlidir, Türkiye'de kullanım amacı genelde kötü niyetlidir.
Bu genel dilim, azınlığı yok etmeye yetmiştir.
Etmelidiri savunuyoruz biz.
Sebebi ise gayet net. Şöyle ki; hiçbir ücret ödemeksizin çok hızlı site oluşturabiliyor, hızlı indexlenmesini google servisi olmasından dolayı kullanabiliyor, kişisel bilgilerinizi vermediğiniz içinde serbest atış yapabiliyorsunuz.
Tek tek hangi birini banlayacaklar ki?
Uyarı gönderilmesine rağmen blogger gerekeni yapmadıysa bu Türk internetinin sorunu olmaktan çıkar.
Blogger bir Google hizmetidir. Google, en ufak bir hatayı bile sandboxa düşürebilecek sistemleri yapabiliyorken, aynı şeyi blogda yapamadı mı?
Bunları düşünelim..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

yazık değil...
ekmeğini blogtan çıkaran varsa şayet yılda 100liraya host+domain alır işini adam gibi yapar. İşini adam gibi yapmassada kapanınca ağlaya ağlaya gezer işte böyle...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Su 3-5 lira ver host al bence dogru bir yaklasim degil. Bircok kisi icin ticari bir alan degil cunku internet, hatta esas cogunluk icin degil. Amator ruhla hareket ediyor esas kitle, su resimlerinizi videolarinizi sevdiklerinizle paylasin reklaminin cesitlenmisi yani, zaten tum yatirimlari sekillendiren de o kitle, adamlar blogspotu bu insanlar icin aciyor millet dizi mp3 blogu acsin mac yayinlasin diye degil. Ama tabi kim bu siteler yuzunden yaptigi bunca yatirimi riske eder, o zarara katlanr, o durumdaki herkes dava acardi, sorun daha efektif cozumlerinin gelirtirilememis olmasi. Yasagi tartisanlari aha bu yasakci aha bu ozgurlukcu diye kategorize etmeyle bir yere varilmaz, gerektiginde hukuki duzenlemelerin de alinmasi lazim, fakat o duzenlemelerin de 3ncu kisileri magdur etmeyecek sekilde ayarlanmasi da lazim gelir, burada o ayarlama yok, sorun o, parmak mi kaniyor kes omuzdan yaklasimi var. 3. katta muzik dinliyorlar cok ses oluyor diye bir ogrenci yurdunda aksamlari toptan elektrigi kesmek ne kadar baltaca bir cozumse bu da oyle bir cozum(ornegi salladim)

Bu arada Youtube biraz daha farkliydi orada Youtube tarafindan uygulanmis bir cifte standart vardi, Amerika'da yasalara uyarim kalani beni alakadar etmez ifade ozguirlugu ehehe peace peace falan diyorlardi(yada benim o yasagi savunmamin nedeni o cifte standarta feci kil olmamdi eheh), yada bircok sirket Cin pazarini kaybetmemek icin kendine oto sansur uyguluyordu ufak ulkelerde ise standart prosedurune devam ediyordu. Neyse yani daha optimum cozumler lazim, internet konusunda daha isi bilen adamlar lazim, aha sen yasakci kafasin ben ozgurluklerden yanayim falan bunlar biraz havada laflar bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi