İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bloguma Domain ya da Yönlendirme

tlbam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar benim şuan bir tane bloggerdan alınmış adresi: adres.blogspot.com olan bi blogum var..bu blogu arkadaşlarla biraz daha gelişterelim diyoruz işe önce ücretli domain almakla başyalalım dedik..

acaba ücretli domaini siteye bi zarar gelmeden yani google açısından (bütün indexlenen sayfalar vs..)
siteyle ilgili bir değişiklik olmadan adres değişikliği sağlayabilir miyiz?
bizim bir arkadaş da bunun mümkün olmadığını söyledi öncelikle ilk sorum bu dediğim mümkün müdür?

eğer bu mümkün değilse ücretli domaini alıp bizim blogger'a yönlendirelim diyoruz(tr.cx gibi yani)

ve bu domain'i nerden alabilirizi,nasıl alabiliriz,ns ayarlarını nasıl yapacağız?

kusura bakmayın biraz acemiyiz..

şimdiden teşekkürler..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
blogger da nasıl ns eklersiniz bilmiyorum ama yeni domain aldığınızda eski linkleriniz 404 e düşer

tlbam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi ya:S neyse o zaman mecbur yönlendirme şeklinde yapacaz onu hangi domain şirketinden nasıl yaparım acaba bilgisi olan var mı?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
istersen benim sitenin barındığı siteyi yazaym
www.e-sayfa.net
anlat bakalım durumu be dicekler
gerçi birazdan hostingçi dolar burası, birisi üstlenir

melancholia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam blogspot sayfanızı com,org,net... gibi ücretli domainlerden istediğinize yönlendirebilirsiniz. yönlendirdiğinize sayfalarınız 404e düşmez. xxx.blogspot.com/deneme ise
domaine yönlendirdiğinizde xxx.com/deneme olarak devam eder. hiçbir hata vermez.
örnek olarak blogspota yönlendirdiğim bir sitemi verebilirim. http://www.kitapseverler.net

tlbam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam arkadaşlar çok sağolun olayı anladım..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
site adresi değişen bi sayfanın indexleri google da nasıl kırılmıyor anlatırmısın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5