İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bölgesel iş arama sitesi kurma

tayfnn

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
Uzun süre düşündükten sonra en güzel girişimin iş arama sitesi olduğunu düşündüm. Bulunduğum bölge türkiye'nin en büyük 3. sanayi alanı ve yüzde 50 ye yakın kısmı her gün iş ilanlarına girmekte en azından göz gezdirmekte. Profesyonel anlamda bir site kurulduğunda ve facebook üzerinde yeterli tanıtım yapıldığında 3ay sonra aylık 1 milyona yakın hit alabilebileceğini düşünüyorum.Kariyer.net in şirketler için ücretli olduğunu düşünürsek bölgeye hitap eden bir profosyenel site beklentisi içinde olduklarını tahmin etmek zor değil. Site gelirleri ne olabilir diye düşünürsek adsense tabiki öncelikli geliyor fakat bunun dışında bölgede en az 450 fabrıka var ve bellı bır ucretten ılan paketı satılırsa aylık net bır getırısı olur. Ek olarak yerel firma reklamları ile gelir artıralabılır. İhtiyacım olan ise sağlam bir site adresi, güzel bir tasarım ve seo açısından yüksek sırada olması. Girişimde bulunmak isteyen arkadaşlarla birlikte çalışıp en azından deneriz. Bu konuda görüşmek isteyen arkadaşlar pm atabilir.

maxiyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Script yok doğru dürüst. yoksa bende düşündüm. Akınsofta yaptırayım dedim ilk seferde 20 sonrası her yıl için 5 Bin + host parası istediler.
Yinede verecektim ama güvenmedim iş büyüdüğünde pislik yaparlar dedim vazgeçtim. Script olsa süper olur. Türkiye geneli ücretsiz site açtınmı diğer iş ilanları siteleri toptan gümlerdi.

Bu arada adsense iş ilanları sitesine reklam vermiyor diye biliyorum ben. şuan wordpress bir iş ilanları sitem var ama vermediler.

tayfnn

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
anladım adsense olayını tam bılmıyorum su anda. sahadan a bıle reklam verıyorsa ıs ılanları sıtesınede verir galiba. şu anda blogspot tan bir site açıp onu kasmayı deniycem. sanırım kaybetcek bir şeyim olmaz. telif hakkı gibi sorunlarda yaratacagını sanmıyorum kariyer ve dıger ıs ılanları sitelerinin. seo ve içerik kastıktan sonra profesyonel bir tema ya geçmeyi düşündüm bugun itibariyle.eğer site büyürde istediğim sonucu elde edersem 4 yıl içinde hayatım kurtulmuş olur. keske 2010 gibi site olaylarının içinde olduğum dönemler başlamış olsaydım bu işe.

maxiyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iş ilanları sitesinin çok fazla ziyaretçisi var aynı prn siteler gibi. bugün aç 2 ay sonra dev bir site oluyor.
sahadan'a baktım iddia sitesi tam googlein istediği türden bir site reklam verir bence.
Blogspot trafikte sorun yaratmazsa kendi alan adını al blogspota yönlendir. günlük hit 3-4 k'ya çok kolay ulaşırsın.

TuFaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba isterseniz Yazılım için uygun ve kaliteli hizmet sağlayabiliriz

tayfnn

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
hiçbirşey yok aslında ama gerekenler sunlar . basit ve iyi bir tasarım, alan adı kolay bulunur bolgesel oldugu için, facebookta ki iş arama gruplarıyla baglantı kurma ve ilk başlarda işkur, kariyer, elema.net gibi sitelerden copy paste yapacak bir kaç kişi. site oturduktan sonra ise işletmelere gidip elden kartvizit dağıtma ve görüşme. ben bunu trakya bölgesi için düşünüyorum. çerkezköy, çorlu, silivri civarında oldukça çok nufus ve oldukça çok fabrika var. istanbulda ilerleyen zamanlarda ilave edilebilir. iş arayanların görmek istedikleri şeyler ise işyeri hakkında yorum ve yorum yapabilme. tek başıma girilebilir bir işmi diye sorarsanız biraz zor. böyle bir projeye atılmak isteyen varsa iletişime geçsin. gerçekten şu anki iş arama siteleri iş arayanların beklentilerini karşılayan cinsten değil. bunun yanında bir fikrim daha var letgo da sağlam ürün bulmak zor yine aynı şekilde bölgesel olarak letgo da ki ürünler seçilip o fiyatı edip etmediği, sağlam görünüp görülmediği gibi bilgiler veren bir proje yapılabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5