İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Borsaya girmeyi düşünüyorum

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,
En az 2-3 ay borsa ile ilgili şeyleri araştırmayı düşünüyorum.
Daha sonrada borsayı girmeyi planlıyorum.
Önerileriniz varmı?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Uzun vadeli oyna, geleceği olan kağıtlar ile.

Kısa vadeli oynayacağım, para kazanacağım hırsındaysan, hiç girme ya da tümden kafadan sildiğin bir miktar para ile tecrübe kazan.

Bunlar genel söyleyeceklerim, öneriden kastın hisseyse, onu ayrıca tartışmaya açarız :p

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
borsaya girilecek zaman şu an değil, bekle sabret borsa 20binlere geldiğinde gir, şu anda zaten çok yüksek seviyede, yükselterek borsadan çıkış başladı.. tavsiye etmem, illa değerlendirecekseniz, gecelik repoda değerlendiriniz..tavsiyedir yazdıklarım..yinede işin uzmanına danışmalısınız..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar artık para oyunlarına girmeyi düşünüyorum.

Bu konu ile ilgili bir çok yerden araştırma yapacagım. Sazan gibi atlama yapmayı düşünmüyorum.

Kişilerin önerdikleri hisseleri araştıracagım. kendi düşündügüm hisselere bakacagım.

Baya zaman alacak gibi inş. verdigim zamana deger

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım büyük firmaların hisselerinden satın al, genelde oynama cok ufak derecelerde oluyor, düşüş ve yükseliş bakımından.. Ama zarar etmeyecek firmalar oldugu icin bu büyük firmalar uzun vadede kazanclar saglayabiliyor, kucuk meblalar bile büyük meblaya donusebiliyor. Mesela Akbank'ın hisselerinden satin alabilirsin. Önerebilirim.

Genelde şu fikir vardır insanlarda. Örnek Yaz geldigi zaman herkes KOZA ya dayanır, Davetiye Firmasi oldugu icin git gide yükselir değeri, kücük yatırımcı da yükselişi görünce atlar (; Ve o yükseliş 3-5 gün daha sürer, sonra büyük yatırımcılar hisselerini 1000'er LOT 1000'er LOT cıkartırlar sende ekranın başında melersin. Şöyle gösteriyorum - MEEE MEE MEE :)

Ama gir derim ben girdim birşey olmadı, sende gir, haftalık borsa dergilerini takip et, internetten Akbank ve Garanti'nin yatırım sayfalarına bak. Sonuc olarak Borsa bir çanaktır, dolu çanakla girip boş çanakla dönmek borsada %98 fakat boş çanakla gidip dolu çanakla dönmek %2 :)

Çok konuştum, ayrıca dersim her an başlayabilir, yanlıslarım hatalarım olabilir, daha bilgili arkadaşlar hem benim yanlislarimi düzeltsinler, hemde arkadaşa fikir beyan etsinler, hassas konular bunlar :)

İyi çalışmalar dilerim..

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkurler.
Bu arada iyinette daha fazla kişinin borsaya girdigini sanırdım :)

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben girdim, aynı gün çıktım....:)
kardeş oynuyosan garantiye oyna aylık kazanç tutmaya çalış...
sakın en çok kazandıranlar gibi şeylere yanaşma...
istikrarlı, işlem hacmi günlük yüksek kağıtlara yanaş.....

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Borsayı anlamak, mantığını kavramak 2-3 ay sürer.

Geçen haftalara kadar günlük oynuyordum. Yükselmekte olan aldığım her hisse güzel düşüşler yaşadı. Sanki birileri benim almamı bekliyordu. :)
Aldım sattım, aldım sattım. 3 saatte 1200 ytl zarar ettim.
Oysa bu yöntemle daha önce güzel kazançlarım olmuştu.
Aynı şekilde alıp beklettiğim her hisse ben sattığım gibi yükselmeye başladı. Sanki birileri benim satmamı bekliyor gibiydi.

Eski sayılan artık borsadan uzak duran arkadaşımın tavsiyesiyle bayram şekeri kent aldım. 3 hafta elimde beklettim. Ha bu gün ha yarın derken 55.50 den 53 e geriledi.
Profosyonelce yatırım yapan, en az 3-5 yıllık deneyimi bulunan kişilerden hisseler hakkında bilgi alman gerekir. Geçmiş yıllarda yaşanılanları neyin ne zaman nasıl tekrarlayacağını bilmen gerekir.

Sabır çok önemli, sabırlı biriysen kazanırsın. Sabırsız biriysen beklemeyi sevmiyorsan her zaman zarar edersin.

epaprat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gazetelerin dergilerin yazdiklarina SAKIN INANMA. ATV veya Kanal D haberde borsa costu, piyasalar super, kucuk yatirimcilara tavsiyeler haberleri ciktigi anda kisa vadeli pozisyonlarini kapat.

Tetik disiplini gibi stop loss disiplinin olsun. Ilk etapta banka faiz getirisinin 1 puan bile ustunde borsadan kazaniyorsan karli oldugunu unutma. O yuzden fazla buyuk hayaller pesinde kosma.

Tiyo, tavsiye vb. kelimeleri lugatindan cikar."Kisilerin onerdigi hisselere bakacagim" cumlesini unut. Risk-Kazanc gibi kelimeleri lugatina kazi.

Asla ASLA! kredili aciga satis vs gibi olaylari kullanma cogu kisi iflas bayragini bu yuzden ceker.

Yolda dusurdugunde seni cok fazla canini yakmayacak bir miktar para ile basla.

Kendi stratejini olusturmaya calis ve buna sadik kal.

TRENDIN TERSINE ISLEM YAPMA! Yani yukselecegi kadar yukseldi burdan doner artik yada dusecegi kadar dustu burdan yukselir gibi tepe dip noktalarini yakalamaya calisma.Dibin dibi tepenin de tepesi var unutma.

Grafiklere bakip bakip 1000 ytl su kagitta 3 ayda 3000 ytl olmus demek evi arabayi satip yatirsaydim 3 ev 3 arabam olacakti. Gibi dusuncelere dalip maceraya atilma.

Adini sanini duymadigin sirf en cok yukselenlerde bir kac gun ilk siralarda diye sig kagitlara girme. IMKB 100 hatta IMKB 30 kagitlari disina pek cikma.

Piyasayla asik atmaya calisma.

Manuplator ve Spekulator kelimelerini aklinin bir kosesine yaz bunlar hakkinda ne varsa okuyup ogrenmeye calis.

Simdilik aklima gelenler bunlar...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
borsaya para yatır sonra borsada neleri yapmamalısınız tarzı bir blog site aç kaybettiğini en azindan siteden kazanir fazla hayıflanmazsın.

ayrıca eksi deneyimlerime gore borsada bir hisse 1-2 gunde deger kazanmaz, kazanani da var ama cok az, 1000 ytl yi koyarsin bir kağıda en az 1 yıl beklersin ki 1500-2000 olsun, tabi belli olmaz bazen cok firlayan bir hisseye denk gelirsin iyi kazanirsin

evlenene kadar borsaya takilirdim, evlenirken hisseleri sattim 2 ay sonra hisseler 3 kati olmuştu, artık oynamıyorum ama hafif bir giriş uygun bir zamanda yapabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5