İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Botnet Saldırılarında Apacheyi ayakta tutmak yada tutamamak

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
arkadaşlar 20.postta verdiğim yöntemle serverimize 2 saatir gelen botnet saldırıyı engelledim 500 e yakın ip banladım ufakda olsa saldırı gelmekte ancak apacheyi etkileyecek kadar değil

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Firewalleri açsaydın:) Daha mantıklı olmazmıydı..

sistem üzerinde zaten firewall mevcut ancak işin kötü tarafı gelen istekler firewallın banlayabileceği büyüklükte değil her bir zombi 3-5 saniyede bir bağlantı açıyor ve firewall bu kullanıcıları normal ziyaretçi olarak görüyor zombi exesinin yazılış tarzı ile ilgili 1 saniye içinde 30 bağlantı açan zombilerde var onlarda firewall banlamaya başlar ama 50-100 ipten sonra iptables şişer ve sunucu loadlarını 400 de görürsün

AsimasaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya Bukadar, Korkmanıza, Anlam veremiyorum:S
Arkadaşlar, Eger, Kurtulmak istiyorsanız, Bu tür İnsanlar'dan, Botnetlerini Deşifre Etmelisiniz..
Nasılmı Ediçeksiniz?, ya gidin Sunuculara Reklam atıyorlar, Exe'lerini buldunuz an, gerisi kolay açın exe'i botnetlerini deşifre edin verin ozaman mahkemeye görsünler günlerini he açmasını bilmeyen exe'i bana getirsin ben açarım.

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ya Bukadar, Korkmanıza, Anlam veremiyorum:S
Arkadaşlar, Eger, Kurtulmak istiyorsanız, Bu tür İnsanlar'dan, Botnetlerini Deşifre Etmelisiniz..
Nasılmı Ediçeksiniz?, ya gidin Sunuculara Reklam atıyorlar, Exe'lerini buldunuz an, gerisi kolay açın exe'i botnetlerini deşifre edin verin ozaman mahkemeye görsünler günlerini he açmasını bilmeyen exe'i bana getirsin ben açarım.

o kadar dava açan adam var 4 aydır devam eden davalar var zombi iplerin incelenmesi için bir 4 ay daha bekleyenler var maalesef ankara bilişim ağır çalışıyor

AsimasaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya Bilişim Suçlarına bırakırsak işimizi.. oho..
Deşifre Ettinizmi sunucularını..
Panige kapılılıp. Sunucuyu kapatçaktır.
başka port ile açmaya çalışçakdır..
yine yakalayıp deşifre edip soğutçaksınız..
Sonra, adam zaten bıkaçak..
mesela, bugun 1 exe'e açtım.
1; irc.webchat.org'da Dünyaca ünlü bir sunucu her ülkeden insanlar var burada kanal açıp besliyorlar join #Scan`,#¿ali,#semra,#Turkishbot,#xxx,#botnet <- bu kanalları göre bildim bunun gibi 100 lerce, Kanal var sunucuya lures çekdinizde anlarsınız zaten 3 bin gerçek kullanıcı var 20 bin bot var burada ve orada #help 'de bulunun yabancı Arkadaş'a rica ettim 1,2, kanalı Forbidlettirdim. Zormu bu hayır degil sizlerde kurtulmak için çabalayın mahkemeyle olçak iş olsa kimse buu yapmazdı arkadaşlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5