İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

böyle bir durumda ne yapılır ki...

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
arkadaslar hostun bir addon izni var. bende linesis'te kayıtlı bir domaini addon yaparak kullanıyordum. şimdi bunu değiştirmek için yeni bir domain aldım. addonu sildim ve yenisini girdim.buraya kadar sorun yok.

ancak google indexleri mahfolacak sanırım. nasıl yonlendirme yapabilirim ki ?

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Eski domaini yeni domaine 301 (Permanent , Kalıcı) yönlendirme yaparsan google o adrese taşındığını anlar.

Ayrıca ,

Google webmaster araçlarından resimde gösterilen işlemi yaparsanız neredeyse 0 kayıp ile domaininizi değiştirmiş olursunuz.

googlevk.jpg

3. Edit :

Yukarıda ki işlemleri yaparsan daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsin ama yok ben illede eski domain ile giren adamı yeni domain.com/eskisayfa.php ye yönlendirmek isterim dersen buyur ;

Eski domaininin .htaccess dosyasına aşağıda ki kodu ekle.
Kod:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.kullanacagindomain.com/$1 [R=301,L]

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Eski domaini yeni domaine 301 (Permanent , Kalıcı) yönlendirme yaparsan google o adrese taşındığını anlar.

Ayrıca ,

Google webmaster araçlarından resimde gösterilen işlemi yaparsanız neredeyse 0 kayıp ile domaininizi değiştirmiş olursunuz.

googlevk.jpg

3. Edit :

Yukarıda ki işlemleri yaparsan daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsin ama yok ben illede eski domain ile giren adamı yeni domain.com/eskisayfa.php ye yönlendirmek isterim dersen buyur ;

Eski domaininin .htaccess dosyasına aşağıda ki kodu ekle.
Kod:
RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)$ http://www.kullanacagindomain.com/$1 [R=301,L]

tesekkürler yalnız. o domainin hostu yok işte. ondan dolayı hiçbişey yapamıyorum.google webi yapacaktım ama dogrulama kodu olmadıgı için dogrulanmamıs gorunuyor.?? yani domainde host yok suanda.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Ücretsiz host kullan diyeceğim ama ücretsiz hostlar da .htaccess kullanımı olup olmadığı konusunda emin değilim. Host bulamazsan resellerimden 5-10mb bir host açarım sana nasılsa sadece htaccess kullanacaksın.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
hocam hostu buldum diyelim. nasıl olcak, domainin nsleri hosta yonlendiricem, hostun içinde wordpress bilgilerim olmadıktan sonra?? ya benım kafa acayip karıstı nasıl olacagını bi anlatır mısınız :D...

domaini ns hosta yonlendirdim.
snra hosta htaccess attım. tüm linkler oraya gitmesi lazım. ama hostta wp olacak mı?
benım wp oraya mı taşıcaz. htacces nereye atıcaz:D

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
- www.eskidomain.com senin wp kurduğun ilk siten. Sen www.yenidomain.com u kullanmak istiyorsun ve wp dosyalarını alıp www.yenidomain.com a atıyorsun.

- www.eskidomain.com şu anda boşta. www.eskidomain.com/selam.html ye gitmek isteyen kişiyi www.yenidomain.com a yollayacaksın. Bu işlem için wp kurmana gerek yok. Sadece .htaccess dosyasını www.eskidomain.com a göndereceksin.

Eskiden :

www.eskidomain.com = WordPress siteydi.

Şimdi :

www.eskidomain.com = yenidomain.com adresine yönlendiren .htaccess dosyasına sahip bir site.

www.yenidomain.com = WordPress site.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
- www.eskidomain.com senin wp kurduğun ilk siten. Sen www.yenidomain.com u kullanmak istiyorsun ve wp dosyalarını alıp www.yenidomain.com a atıyorsun.

- www.eskidomain.com şu anda boşta. www.eskidomain.com/selam.html ye gitmek isteyen kişiyi www.yenidomain.com a yollayacaksın. Bu işlem için wp kurmana gerek yok. Sadece .htaccess dosyasını www.eskidomain.com a göndereceksin.

Eskiden :

www.eskidomain.com = WordPress siteydi.

Şimdi :

www.eskidomain.com = yenidomain.com adresine yönlendiren .htaccess dosyasına sahip bir site.

www.yenidomain.com = WordPress site.

acıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim.

eski/selama giren kişiyi yeni/selama yollamak ıcın wp dosyalarını da atmak gerekıyor sanırım.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
- Önerebileceğim free host yok.
- Evet eskidomain.com adresinin ns lerini yeni hostunuza yönlendirin. .htaccess dosyasını oluşturun. Bunun dışında başka bir yönlendirme kullanmayacaksınız. Verdiğim htaccess kodları zaten 301 yönlendirme yapıyor.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
tamam rahatladım şimdi.:D. [okadar index yancak die ödüm patladı]
hemen bir host buluyum :p
tekrar tşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5