İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Bana Yapılır mı?

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Arkadaşlar kişisel sitem için www.onuroktem.com alan adını alıcaktım birde baktım biri almış ve whois gizlemiş. 1-2 gün önce birşey yoktu . Bu bana yapılır mı ya? Kişisel blogum için ne alan adı regliyeceğim ben şimdi. :/:hönk::eek:ha::(:ağla:

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Başka bir firmayla sorgulama yaptın mı ?
Ayrıca bunu regleyeceğini duyurdugun kişileri elden geçir.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Evet baktığımda boşdu bugün baktığımda dolu. Regliyeceğimi kimse bilmiyordu. Firma neden alsın ki alsa bile neden whois gizlesin ki? Jenerik değil birşey değil.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Özellikle gizlememiş olabilir. Ben her domain kayıt ettiğimde default olarak whois bilgilerim gizleniyor. Bunu domain panelimden ayarladım. Böyle yapılmış olabilir.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
bende habergezer.com u tescillicektim aynı gün isimtescil kendine reglemiş hayallerimi yıktı :D :D

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bilgileri görünüyor, bornova'dan hemde...
Savcılığa veremezsin.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
1 yıl anlarımda vicdansız adam bu ayın 4 ünde reglemiş 2013'e kadar.:ağla::eek:ha:

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Savcılıktan birşey çıkmaz hocam sonuç olarak birtek sen değilsin o isim ve soy isime sahip olan bak benim com'da dolu com.tr'de istersen com.tr al. Kimlik fotokopini gönderiyorsun birtek.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Aynen hocam savcılı o yüzden ciddi misin dedim çünkü bir sürü onur öktem var com.tr de kişise blog için fazla resmi kaçmaz mı?

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynen hocam savcılı o yüzden ciddi misin dedim çünkü bir sürü onur öktem var com.tr de kişise blog için fazla resmi kaçmaz mı?

com.tr ile başla ilerde freelance çalışacaksan yararı olur hem domain yaşlı olur kelimesinde googleda ilerler hemde işine yaramış olur.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Mantıklı hocam ama 18 yaş sınırı yok mu? com.tr için ben 12 yaşındayımda. :S

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Tamam hocam bakayım şimdi com.tr şartlarına sağolasın.

Ekleme: Hocam firmalara güvenebiliriz dimi çünkü tc no felan gözükmeliymiş? Güvenilir bir yer var mı bildiğiniz?

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
18 yaş sınırı kesinlikle yok com.tr'de . Bizim arkadaş 14 yaşında .com.tr domaini var. Problem değil yani.

CihatAYDIN

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Onur uğraşma kardeşim

adsoyad.com.tr tescille onuroktem.com.tr isimtescil den gir sipariş ver ödeme yap senin adsoyad.com.tr de yaş sınırı yok

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5