İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu da neyin nesi?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
11. sayfadan sonra veriyor uyarıyı;
"A computer virus or spyware application is sending us automated requests"

bir virüs yada casus yazılımı otomatik istek gönderiyor diyor; sanki kullanıcılar 10. sayfadan sonrasına bakmıyormuş gibi davranıyor. yani 10. sayfadan sonraya ancak virüs ve casus yazılımları bakar.

sanırım google gardını alıyor. birileri googlenin datasını çalmaya kalkmış ve google da normal kullanım dışına çıkmayı blokluyor gibi geliyor bana.

S

Sporty

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
11. sayfadan sonra veriyor uyarıyı;
"A computer virus or spyware application is sending us automated requests"

bir virüs yada casus yazılımı otomatik istek gönderiyor diyor; sanki kullanıcılar 10. sayfadan sonrasına bakmıyormuş gibi davranıyor. yani 10. sayfadan sonraya ancak virüs ve casus yazılımları bakar.

sanırım google gardını alıyor. birileri googlenin datasını çalmaya kalkmış ve google da normal kullanım dışına çıkmayı blokluyor gibi geliyor bana.

tamamda yabancı sitelerde böyle bir durum yok yada bana denk gelmedi.. türklermi çalıyormuş db lerini :D

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba başka diller de durum ne? ve bu durumda olan kaç tane türkçe içerikli site var. yani olay türkçe içerikler için genel bir durum mu acaba?

S

Sporty

Misafir
Bunu farkettikten sonra birsürü yabancı siteyi gezdim, sadece türk sitelerinde bu durum mevcut.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sporty' Alıntı:
Bunu farkettikten sonra birsürü yabancı siteyi gezdim, sadece türk sitelerinde bu durum mevcut.

Bunun cevabını yine google da arattım;

"A computer virus or spyware application is sending us automated requests" <<< bu ifadeyle

yabancı sitelerde bu durum konuşulmuş daha önceleri yada şu anda bu durumu yaşayanlar var.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu önlem diyim yada koruma bir virus vardı vbulletindeki açıkları taratıp (ki google dan arama yaparak vbulletin forumların linklerini buluyordu) hek işlemi çin google u istismar etmek isteyenlere karşı alınmıştı diye biliyorum.

B

BİZİMFORUM

Misafir
Sadece Türk siteleri için değil bu.. benimde başıma geldi bu google.com da yabancı kelime ararken,ben de on küsür sayfa sayfalamıştım..
işin ilginç tarafı google de arama yapmadan önce pc ye trojan girmesi.. Norton olduğu halde nasıl girdi şaşırmıştım,birden ikaz verdi Norton Trojan buldum diye ama kendisi sildi yinede.
Ben yinede nolur nolmaz misali iyice çek yaptım pc , birşey yok.
İnternete girdim tekrar ,google de arama yaparken de bu olay geldi başıma..
Sonuç , google amca yüzünden pc ye format çektik durduk yere. sonradan bende araştırdm net de.. bu google den gelen bir hataymış ve ya önlem diyelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi