İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu hata kodunu neden verir??

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Provider error '80004005'

Unspecified error

/db.asp, line 4

bu satırda
tech.Open ("DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=" & efes)

yazıyo

arada sırada bu hatayı veriyor
refresh yapınca çoğunlukla düzeliyor ama bazen düzelmiyor

bu nedir ne nasıl çözebilirim

yardımcı olabilecek biri varmı

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten çok yoğun olduğu için olabilir mssqle geç ;)

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten çok yoğun olduğu için olabilir mssqle geç ;)

evet genelde online kişi sayısı yükseldiğinde oluyor :(

forumselçuk:
2. efes = Server.MapPath("/xxxxxxxx.mdb")
3. Set tech = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
4. tech.Open ("DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=" & efes)

tanımlama bu şekilde

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorunu nasıl çözebilirim mysql e geçmekten başka
kodlarla yada başka birşeyle çözme imkanı yokmu

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanlarını daha verimli kullanma yöntemlerini dene.Cache kullanımı ve sorguları düzenlemek gibi.
Örneğin 20 elemanı olan ve çok nadiren değişen bir tablon varsa bunun yerine bir yazı dosyası kullanabilir yada kodun içerisine gömebilirsin.
Kolaylıklar..

manglerman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db mdb ise sıkıştır ve onar yapabilirsin oda baya işine yarar db şişmiş olabilir. bunu yapan kodlarıda temin edebilirsin internetten her sabah siteye ilk giren insanla birlikte db yi bir kez sıkıştır ve onar yaparsın oda yardımcı olur problemin düzelmesine...

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<%
Set bag = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
bag.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("db.mdb")
Set rs = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
sql = "SELECT * FROM tablo"
rs.Open sql, bag, 1, 3 'db açtık devam edelim...
%>

ASP'de iki çeşit db yolu tanımlama olduğunu, bir tanesinin diğerine göre yavaş olduğundan online sayısı arttığında sürekli hata verdiğini; fakat, bu şekilde tanımlarsam hataların azalacağını ve diğerinden çok daha hızlı olduğunu söylemişti üniversiteden Visual Basic öğretmenim. Mesajını görünce paylaşmak istedim. Denersen faydalı olabilir.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ASP'de iki çeşit db yolu tanımlama olduğunu, bir tanesinin diğerine göre yavaş olduğundan online sayısı arttığında sürekli hata verdiğini; fakat, bu şekilde tanımlarsam hataların azalacağını ve diğerinden çok daha hızlı olduğunu söylemişti üniversiteden Visual Basic öğretmenim. Mesajını görünce paylaşmak istedim. Denersen faydalı olabilir.

teşekkürle bunu hemen deneyeyim

edit: olmadı. gene aynı
şu anda 4 online olmasına rağmen
hata devam ediyor
db sıkıştır ve onar yaptım bu sabah ama nafile

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hata mesajını arattım ve aspindir de şöyle bir başlık buldum. işine yarayabilir.

http://www.aspindir.com/yardim/konuoku.asp?ID=61

Bu tarz hatalarla databasem 100 mb ı geçince ve online sayım fazla olduğunda karşılaşıyordum. Daha hızlı bir sunucuda sorunu çözebilir tahminimce. Ama access db de en sinir olduğum şey TR karakter hatası :(

Yaşadıklarımdan ne ders çıkardım diye sorarsanız:
Üyelik sistemli, forum tarzı sitelerimi php + mysql kullanıyorum.
Bilgi, makale v.s fazla karmaşık olmayan sistemlerde asp + access

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim db 1.5 gb video sitesi
online en yüksek olduğu zamanlarda 80 falan
bide 100 mb db olsa hiç açılmayacak demekki
sodom ilgin için teşekkürler

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim db 1.5 gb video sitesi
online en yüksek olduğu zamanlarda 80 falan
bide 100 mb db olsa hiç açılmayacak demekki
sodom ilgin için teşekkürler

Soruna çözüm şudur - bende yasadım denedim - ama daha sonra bu hatayı almama garantisi olamaz :

Veritabanı adını değiştir - doğal olarak baglantı dosyasında da veritabanı adını değiştir - ve yeniden dene. düzelecektir. Ama bunu genelde acık kalan baglantılar sebep olabilir. Hostun kalitesiz olusundan da kaynaklanabilior. Ornegin 5.000 günlük hitle bu hatayı aldıgım bi firmadan baska yere gectim - 11.000 günlük hitle aylarca hic bu sorunu yasamadım. Ama asırı hit ten oturu shared packetde o domain SUSPEND edildi - tabi bu ayrı konu :)

Kaliteli host firmasını sec - RS.OPEN diye acılan baglantıları RS.CLOSE ve SET RS = nothing diyerek kapat.
Kolay gele...

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soruna çözüm şudur - bende yasadım denedim - ama daha sonra bu hatayı almama garantisi olamaz :

Veritabanı adını değiştir - doğal olarak baglantı dosyasında da veritabanı adını değiştir - ve yeniden dene. düzelecektir. Ama bunu genelde acık kalan baglantılar sebep olabilir. Hostun kalitesiz olusundan da kaynaklanabilior. Ornegin 5.000 günlük hitle bu hatayı aldıgım bi firmadan baska yere gectim - 11.000 günlük hitle aylarca hic bu sorunu yasamadım. Ama asırı hit ten oturu shared packetde o domain SUSPEND edildi - tabi bu ayrı konu :)

Kaliteli host firmasını sec - RS.OPEN diye acılan baglantıları RS.CLOSE ve SET RS = nothing diyerek kapat.
Kolay gele...

ok önce senin dediğin gibi bi düzenleyeyim
calisanhost dan resellerim var orda şimdi düzelmezse ayrı bi host alırım artık

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostingle görüştüm
isimtescil deki dns sorunları nedeniyle böyle hata alırsınız diyor :(

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmm

Arkadaşım acces kullandığım zamanlar bende yaşamıştım böyle bir sorunu.Veri tabanın şişme yapıyor ondan dolayı böyle bir hata veriyor.Mssql veri tabanına geçmeni öneririm hem kodlardada değişiklik yapmamış olursun sadece veri tabanı yolunu değiştirceksin yani mssql'a geçmesi kolayda hiç durma derim.

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ÖRN: webhocam.com
Sanırım mdb(access) kullanıyor ve böyle bi problemle karşılaşmıyorlar peki fark ne ? tabikide performanslı kodlar ve hızlı makinalar kullanmak, başka çaresi YOK.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5