İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu hatayı veriyor bir süre sonra düzeliyor

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
HTML:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e4d' 

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Too many client tasks. 

/Default.asp, line 37

yukardaki hatayı bazen veriyor 5-10 dakika sonra kendiliğinden düzeliyor.
defaul.asp line 37 yerine bazen default.asp üzerindeki includenin satırına hata veriyor. hata verdiği satır
HTML:
rsSub.ActiveConnection = MM_connDUclassified_STRING

Türkçe' ye çevrilince " alıcıya bir çok aşırı görev " gibi birşey çıkıyor. Nadiren bu hatayı veriyor. includeyide kaldırsam hatayı veriyor. Umarım anlatabilmişimdir. Çözümleyebilirsek çok sevineceğim.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vermiş olduğun bilgiyle çözüm bulmak çok zor. Sunucunun max kaç kullaniciya sorgu sağlayabiliyor dns'li yada dns'siz baglantımı sağlıyorsun? ana sayfada kaç tane db cağiriyorsun?

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun hostla ilgili olabilirmi?

vermiş olduğun bilgiyle çözüm bulmak çok zor. Sunucunun max kaç kullaniciya sorgu sağlayabiliyor dns'li yada dns'siz baglantımı sağlıyorsun? ana sayfada kaç tane db cağiriyorsun?

Tek bir veritabanından sorgu çekiyor ama anasayfa içersinde 3 tane include var bunlar aynı veritabanından hatta aynı stundan veri çekiyor, en son ilan ve en çok incelenen ilanlar gibi includeler. Bu hata kodlamadan ziyade kullandığım resellerle alakalı olabilirmi acaba??

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
aktif kullanıcın fazla ise bu hatayı alman muhtemel sonuc olarak access cok güclü bir veri tabanı değil işin içine birde kötü kodlama girince bu tür hatalar kacınılmaz olur.

sonuc olarak sayfalarını iyi asp bilen bir coder e optimize ettirebilirsin zamanında bu hatalardan cok cekmiştim ondan biliyorum.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkür ederim

aktif kullanıcın fazla ise bu hatayı alman muhtemel sonuc olarak access cok güclü bir veri tabanı değil işin içine birde kötü kodlama girince bu tür hatalar kacınılmaz olur.

sonuc olarak sayfalarını iyi asp bilen bir coder e optimize ettirebilirsin zamanında bu hatalardan cok cekmiştim ondan biliyorum.

Kötü kodlama konusunda sanırım haklısın :) Ben o konuda sabıkalıyım. Çalışır ama garantisi olmaz :) İşlerimden dolayı çok fazla zaman ayıramıyorum. Acces konusunda da daha sonrada sıkıntılar yaşayacağım oyüzden fırsat ve imkanlar doğrultusunda PHP' ye geçiş yapacağım. Zaman Ayırdığınız için Teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5