İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu işin ustaları anlatabilirmi ?

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reseller veya host alırken özellikle hız konusunu satın almadan önce anlamak mümkünmü ve dikkat edilmesi gereken diğer şeyleri anlatırsanız sevinirim

bu arada forumda arattırdım ama hız konusunu özellikle nasıl anlayabileceğimizi bulamadım

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redbaron' Alıntı:
reseller veya host alırken özellikle hız konusunu satın almadan önce anlamak mümkünmü ve dikkat edilmesi gereken diğer şeyleri anlatırsanız sevinirim

bu arada forumda arattırdım ama hız konusunu özellikle nasıl anlayabileceğimizi bulamadım

Kendilerinden hız testi için referans isterseniz yardımcı olurlar.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redbaron' Alıntı:

dosya download edebileceğin bir referansa bakabilirsin. Birde birkaç yüksek ziyaretçili siteyi göz kararı kontrol edebilirsin. Ama tabikide referans şart. Bir firma bulursan forumları araştır, konu yoksa, başlık açıp sormaktan çekinme. Hepimiz böyle yapıyoruz.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hızlarını öğrenmek için.Bilgim doğrultusunda

1-) bağlı oldugu Datacenterı incellemek(bağlantılarını, server özelliklerini vedesteklerini)

2-) serverın özelliklerine bakmak.(server özelliklerine göre kaç sitenin barındırdıgını ve server özelliklerini incellemek)

3-) http://www.iwebtool.com/speed_test burda siteleri arasındaki hıza bakabilirsin.

4-) ping sürelerine bakmak.1. Internet üzerinden ping atmak 2. local den ping atmak(1. Internetten atmak için http://www.dnsstuff.com/ 2. local dan atmak için Başlat>Çalıştır>cmd>ping siteismi.com ya da ping ıpnumarası

5-) siteye girdiğinizde sitesi hızlı açılıyorsa ve referanslarınıda kontrol ederek

6-) referanslarındaki sitelere sorarak

7-) serverda bulunan bir dosyayı download ederekte öğrenebilirsiniz
bu şekilde öğrenebilirsiniz.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar şu adresi buldum www.whois.sc burdanda dediğiniz ping olayı oluyo ama bu rakamlar hangi aralarda iyidir mesela benim site 85.17ms ve 86.32ms rakamlar çıkıyo

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redbaron' Alıntı:
şu adresi buldum www.whois.sc burdanda dediğiniz ping olayı oluyo ama bu rakamlar hangi aralarda iyidir mesela benim site 85.17ms ve 86.32ms rakamlar çıkıyo

orda gösterir çünkü o site amerikada en iyi ping localhosttan atılan ping tir.
yukarda saydıklarımın arasındaki 4. olan

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5