İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu kertenkele kendini yaprak sanıyor

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Uzaktan bakınca sonbaharla birlikte sararmaya başlamış, ancak dalından kopmamış bir yaprak olduğunu sanıyorsunuz. Onun yaprakların arasına başarıyla gizlenmiş bir kertenkele olduğunu ise ancak dikkatli bakınca anlayabiliyorsunuz.
Kıvrımlı vücudu tamamen yaprakların rengini almış, dikkatlice baktığınızda kolları ve kafasını çok rahatça görebiliyorsunuz.
Madagaskar Mantadia Milli Parkı’nda çekilen bu fotoğrafta rengi değişen yaprakların arasına kendini gizleyen hayvan “geko” türü bir kertenkele. Madagaskar’a ait bir tür olan gekolar, genelde kahverengi veya yeşil oluyor, ancak ortama göre sarı, yeşil, turuncu ve pembe renge dönüşebiliyorlar.

MADAGASKAR

639246_2.gif

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sahip olmak ve yaşamak istediğim bir ada Madagaskar.
madagaskar_strand.jpg

Madagaskar dünyanın en geniş biyo çeşitliliğe sahip yerlerinden biri. Adada, bilinen 200 bin türden 150 bini endemik, 50′den fazla çeşit lemur, kurbağa türlerinin yüzde 99′u ve 36 tür kuş yalnızca bu adada bulunuyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bunları duymuştum.

Ama ben kolunun sağ tarafındaki çubuğu anlamadım, resim bize bir şey mi anlatmak istiyor? :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
olsun yahu sokakta kendini insan sanan tonla adam varken kertenkeleyi ayıplamamak lazım :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5