İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu kurallara aykırı mı?

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende daha önce kendi download sitemde uyguladım kimse birşey demedi ve gördüğüm kadarı ile pekçok site bunu yapıyor sonuçta yanıltıcı ve zorlama olayı yok

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama açılan sayfada yanıltıcı link var
"Yukarıdaki linke tıklayarak Picasa 2 programını indirebilirsiniz. "
diyor. yukardaki link dediği ise adsense tavsiye picasa :D

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bir kural ihlali yok,sonuçta program tanıtımı yapılıyor ve google reklamıylada olsa download sayfasına yönlendiriliyor...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"indirmek için yukarıdaki linke tıklayın" yazısı teşvik sayılır ama tanıtmanda bir problem yok

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende katılıyorum "Yukarıdaki linke tıklayarak Picasa 2 programını indirebilirsiniz." yazısı dışında herşey kurallara uygun

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence uygun değil. Kurallara göre teşvik yasak; burada da teşvikten başka bişey yok.
Yine de emin değilim :/

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı şeyi bende kendi download sitelerimde yapmıştım. Sonra ne olur ne olmaz eldeki bulgurdan olmayayım dedim ve kaldırdım. Bence riske girmeye hiç gerek yok.

kassarulu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google AdSense Program Kuralları' Alıntı:
Teşvikler
Web sayfaları kullanıcıları reklamlara tıklamaya teşvik edecek herhangi bir metin içeremez. Buna kullanıcıları reklamlara tıklamak için cesaretlendirmek veya reklamlara tıklamak ve reklamlara ilgi çekmek de dahildir. Örneğin, siteniz içeriğe bağlı olmaksızın herhangi bir reklam için “buraya tıklayın”, “bizi destekleyin”, " bu linkleri ziyaret edin” veya benzeri metinler içeremez. Bu tür işlemler reklamverenlerin maliyetini artırmamak açısından kesinlikle yasaktır. Buna ek olarak, yayıncılar topluca gönderilen e-posta mesajları veya üçüncü taraf web sitelerinde yapılan istenilmeyen reklamlar yoluyla, reklamları veya tavsiye ünitelerini bulunduran sitelere gayri ihtiyari olarak ilgi çekemezler. Ayrıca, yayıncıların doğal olmayan veya yanıltıcı yöntemlerle, tavsiye ünitelerine dikkat çekmeleri veya tıklamaya teşvik etmelerine de izin verilmez.

tartışılamıyacak kadar açık bence

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trichnosis' Alıntı:
bende katılıyorum "Yukarıdaki linke tıklayarak Picasa 2 programını indirebilirsiniz." yazısı dışında herşey kurallara uygun

evet. bencede öyle. ama aslında pekde yanıltıcı bir metin olmadığı için yasak olmayabilir bu bile.. neyse teşekkürler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi