İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu Laptop Bu 5+1 Ses Sistemini Kaldırır mı ?

Premium

0
Yasakli Uye
Reaction score
2

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
N61Jq Asus İle Kulaklık Çıkışından 2+1 Çalıştırıyorum Çokda Güzel

E

Erturk

Misafir
Ses sisteminiz 5+1 , ama Laptop'un sadece kulaklık cıkısı var sanırım...

Ses sisteminde en az 3 jack girişi var. Laptopta ise tek cıkıs.

Hesabı yap :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
laptoplar ses sistemine pek uygun olmuyor creative alabilirsin ya da logitech bunların 5+1 leri var laptop için

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Merhaba Arkadaşlar

Laptobu alalı daha 1 - 2 ay oldu. Sitem Laptop için iyi ama şuanki almak istediğim ses sistemini kaldırır mı bilmiyorum. Bazı Arkadaşlarım kaldırmaz ses kartını yakabilirsin diyolar.

Sizinde Görüşlerini Bekliyorum.

Laptop :http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...63&CS_Catalog=_BILGISAYAR&ref=akakce&v=1.35.9

Ses Sistemi: http://www.bimeks.com.tr/urun/113982/logitech-z506-5-1-hoparlor-940-000431-.aspx#specs
İlave bir aparatla olduğunu biliyorum ...

eklemedir koca konak ekleme: ses sistemini, laptopun üzerine koy, kırılmadan taşıyabiliyorsa kaldırır demektir. Gönül rahatlığıyla laptopuna, yeni ses sisteminle halter yaptırıp, pazu çalıştırabilirsin.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Jack etki değil aslında. Benim salondaki uydu alıcısında tek giriş var. 5+1 inde bağlantısını tek girişe çeviren bir aparat alınca sorun kalmamıştı. Yeni birde odaya aldım 5+1 creative. Hem b.sayara hemde odadaki uyduya bağlı. Bunun çıkışı 3 adet çeviriciye gerek yok. Ancak salondaki tek girişli olan çok çok daha güzel ses veriyor.
Tecrübeydi paylaştım ;)...

Birde asıl soruya gelecek olursak 5+1 kaldırmaz vs. gibi bir şey söz konusu olamaz. Çünkü ses sistemleri bildiğim kadarıyla kendileri anfi görevi görüyor. Yani uydu hoparlörlerini takarsan ses kartına ses alamıyosun zaten. Kaldı ki bildiğim yanlış bile olsa 1000W jbl de takmıyosun sonuçta alt tarafı 200-300 liralık bir sistem.

Kısacası bişi olmaz :)
Ancak giriş olayını alırken sor sonra başın ağrımasın, olmadı çevirici al aynı yerden, hatta çalıştır öyle al.

Premium

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
Jack etki değil aslında. Benim salondaki uydu alıcısında tek giriş var. 5+1 inde bağlantısını tek girişe çeviren bir aparat alınca sorun kalmamıştı. Yeni birde odaya aldım 5+1 creative. Hem b.sayara hemde odadaki uyduya bağlı. Bunun çıkışı 3 adet çeviriciye gerek yok. Ancak salondaki tek girişli olan çok çok daha güzel ses veriyor.
Tecrübeydi paylaştım ;)...

Birde asıl soruya gelecek olursak 5+1 kaldırmaz vs. gibi bir şey söz konusu olamaz. Çünkü ses sistemleri bildiğim kadarıyla kendileri anfi görevi görüyor. Yani uydu hoparlörlerini takarsan ses kartına ses alamıyosun zaten. Kaldı ki bildiğim yanlış bile olsa 1000W jbl de takmıyosun sonuçta alt tarafı 200-300 liralık bir sistem.

Kısacası bişi olmaz :)
Ancak giriş olayını alırken sor sonra başın ağrımasın, olmadı çevirici al aynı yerden, hatta çalıştır öyle al.

Bilgi için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5