İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu mudur optimizasyon

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık bu tip beyin özürlüler nedeniyle türklüğümden nefret etmeye başladım. İnterneti çöplüğü çevirerek sadece google dan bir defalık gereksiz ziyaretçi çekmeyi beceri sanan insan müsvetteleriyle doldu ortalık. Bunların başını çeken nazı özürlüler gereksiz bir sohbet sitesi, aydesign[URL], [URL="http://www.google.com/search?hl=tr&q=site%3Askongraph.com&lr="]bomboş bir inşaat sitesi, saçma sapan bir site gibi gereksiz siteler sadece bir kısmı daha yüzlerce var tabii ki. Beni asıl sinirlendiren google denen ve artık arama işinden iyice vazgeçmiş, kendini adsense e adamış olan kurumun Cloaked page, Hidden text or links, Deceptive redirects, Doorway pages, Duplicate site gibi google spam kurallarının hepsini uygulayan siteleri farkedecek yaptırımı hala uygulayamaması, hatta bu tip siteleri her denk geldiğim kelimede üşenmeden spam raporundan günde onlarca defa bildirmeme rağmen hala en ufak bir ban vs olmaması. Eğer sizinde bu tip siteler canınızı sıkıyorsa ve google optimizasyonun bu olmadığını düşünüyorsanız sizden tek ricam bu boş beleş siteleri buraya bildirmeniz. Bu şekilde çabalarımda 7-8 büyük sitenin banlanmasında katkım oldu.

Bir de aklıma gelen son bir şey bu tip özürlüler sanırım kendini akıllı zannediyor ama bu tip siteler git gide arttığında ortam tamamen çöplük olacak ve pr si yüksek olan çöplüklerin biraz daha önde olacağı sadece. Tabi bu tip sitelere yüksek pr li sitelerden hangisi link verirse artık.

K

Kerasus

Misafir
Bahsettiginiz olay Google Spam, yani SEO demek Spam demek degil. Bunun neden yaparlar? Cevap basit: hit çekmet için, hit neye yarar para kazanmaya. Yani cevap:para

Google ne yapıyor, mühendisler spamı azaltmak için hergün yeni filtreler yazıyor mevcutları geliştiriyor ancak Spamcılarda boş durmuyor, bu döngü böyle devam edip gider.
Spamreport'dan bildirilen sitelere ise hemen yaptırım bekliyorsunuz ancak google'in ne kadar büyük bir veri yıgını oldugu ve bu verinin güncellenmesinin ve dogru isteklerin seçilip elemine edilmesinin ne kadar zor bir iş oldugunu anlamak zor değil. Onlarda mümkün olan en hızlı şekilde arama sonuçlarını daha temiz hale getirmek için ugraşıyorlar.

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o yorumunda 1 ay demişsin ama benim en az 100 defa yadığım tatlisesnet.com ve atdesign denen gereksiz siteler yılı geçti duruyor hala.

Arayan Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google çok ender durumlar dışında site bazlı ban uygulamıyor. Yani rapor ettiğiniz spam siteler için hemen bir yaptırım uygulanması mümkün değil. Bunun açıklaması olarak da rapor edilen tüm sitelerin incelendiği ve genel bir filtreleme sistemi geliştirilmesine katkıda bulunduğu söyleniyor.

Bazı updatelerde çok sağlam filtreler uygulayıp bu tip siteleri eliyorlar ama bu sırada kurunun yanında yaş da yanıyor.Yani esas sorun, bu adamların yaptıkları spamlardan kurtulurken gerçek içerik sahibi sitelerin zarar görmemesini sağlamak..

Tabii google gibi milyar dolarlık bir şirketin hala bu tip sitelerle baş edememesi büyük bir ayıp.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kanımca google in ban uygulaması için çok ciddi nedenler olması lazım. Adsense açısından bakınca; e google her tıklamada kar ediyor. Reklam kelimesinin bolca tıklandığı siteyi neden banlasın? Kendi gelirini neden indirsin ?
Google sadece adsense te hile yapanlarla uğraşıyor. Eh bir ticaret kurumu için de kar elde etmeye çalışmak, zarar etmemeye özen göstermek en doğal hak olsa gerek.

C

chemeng

Misafir
hukuki' Alıntı:
Kanımca google in ban uygulaması için çok ciddi nedenler olması lazım. Adsense açısından bakınca; e google her tıklamada kar ediyor. Reklam kelimesinin bolca tıklandığı siteyi neden banlasın? Kendi gelirini neden indirsin ?
Google sadece adsense te hile yapanlarla uğraşıyor. Eh bir ticaret kurumu için de kar elde etmeye çalışmak, zarar etmemeye özen göstermek en doğal hak olsa gerek.

bu konuda sana katılmıyorum. bu forumda google dan atılanların çoğu ben de dahil google a hep çok tıklama yaptırıp çok kazandırıyorduk hem de biz kazanıyorduk. ama yine de atıyor. beni sadece başka bir siteme popup açtım diye attı mesela.

bu biraz da şans meselesi bence. bu gösterdiğiniz siteler de her an banlanabilir ama zamanını bilemiyoruz işte.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence adam yapar.. Eşeklik var ise ortada google ın eşekliği.. O kdar biz büyüğüz diye geciyor buna mı önlem alamıyor? o yaparsa insanoğlu bu tabi yapar.

Benim çok kızdığım başka bir konu var.. Biraz hit için hoş olmayan metalar atılması :/

Ör : AB kan arıyorum, Satılık karaciğer v.b. Bunlar üzücü :/

O

optimizer

Misafir
chemeng' Alıntı:
bu konuda sana katılmıyorum. bu forumda google dan atılanların çoğu ben de dahil google a hep çok tıklama yaptırıp çok kazandırıyorduk hem de biz kazanıyorduk. ama yine de atıyor. /QUOTE]

Bu konuda benim bir yorumum olacak. Belki siz cok kazanip google a cok kazandiriyordunuz ama reklam veren bu tiklar icin para ödüyor. Ve verdigi reklam sonucu gercek ziyaretci = para dönmüyorsa bir daha buraya reklam vermeyecektir. Google da kisa süreli isler yapmiyor. Her zaman var olmak istiyorsa öncelikle reklam verene verdigi paranin karsiligini saglamali. Bu da nasil olacak. Reklam dogru yerde dogru tiki alacak ve reklam veren bunun faydasini görecek.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tabi canım bencede haklısın...
bu forumda onlarca banner ilanı görüyoruz...5ytl ye banner veriyo adam...ben şimdi oraya neden banner veriyimki...benim skalamla alakalı değil, yani geri döüşü bana sıfır...Ha nedir hit gelicekmiş, ben istemiyorum boş hiti ;)
Eh google da reklam verenlerin düşündüğüde budur sanırım

S

SatlikDomain

Misafir
google da reklam veriyorum ama içerik reklamı değil tabiki :) sadece arama sonuçlarına

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arama yapan için spam çok kötü fakat webmaster için vazgeçilmez nimet.. Sanmıyorumki kimsenin spam sayfa,metalarından vaz gececegini.. insanoğluyuz aç insanlarız, para para demekten vaz geçmiyoruz..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
site adresleri yazmaya kalkarsanız sanırım dünyada bansız olan çok az site kalır. Arkadaşım dioki 2-3 site yazdım spam etti banlanmadı.Tahminince günde kaç kişi o tarz spamlar yapıyor olabilir ?

Rakiplerini spam diye rapor edenler var.Google site banlamıyor.Spam engellemeye çaışıyor.Çünkü tek tek banlaması demek gerçekden de büyük bir yük.Hergün açıla siteleride buna katınca sanırım imkansız boyutlara ulaşıyor.Şikayet sadece örnek teşkil etmesi açısından yararlı olabilmektedir.Daha ötesini beklemekse sanırım mantık açısından ters olur.Spam rapor edilen sitenin banlanması demek, aynı anda spam yapmamış olanların ble banlanabilir duruma gelmesi demektir.Bu sebeple sanırım aşırı aceleciyiz.

B

Baria

Misafir
o spam degil 1 kerem site haritasını yazmıs oraya sadece biraz ufak kalmıs yazılar o kadar :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi