İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bu ne biçim virüs ?

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sen böyle legalpara ederek zaten bilinçsizliğini gösteriyorsun. Herkesin işi ve ihtiyaçları seninle paralel değil. Sen rastlamıyorsundur sadece o kadar. Sitelerdeki linklerin uzantılarında exe olması ya da activex açmamızı istemesine sen bilinç diyorsan sana diyecek birşey yok.

Benim bilinçden kastımı anlayan anladı burda anlatacak halim yok.Benim uğraştığım sektör farklı , bu söylediğiniz doğru ben bunu hesaplamamıştım ama legalpara ettiğim gibi illa'da antivirüs'e gerek kalmaz bilinçli bir kullanıcı olunursa.Ayrıca beni nerden tanıyorsunuzda bilinçsiz diyorsunuz, şu insanlık ne kadar tuhaf bir muamma.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bana göre antivirüs kullanıp kullanmamanın bilinçlilikle alakası olamaz.
Bilinçli ol ama bağla eşeğinide kazığa yoksa (bkz: peep)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Benim bilinçden kastımı anlayan anladı burda anlatacak halim yok.Benim uğraştığım sektör farklı , bu söylediğiniz doğru ben bunu hesaplamamıştım ama legalpara ettiğim gibi illa'da antivirüs'e gerek kalmaz bilinçli bir kullanıcı olunursa.Ayrıca beni nerden tanıyorsunuzda bilinçsiz diyorsunuz, şu insanlık ne kadar tuhaf bir muamma.

Zaten bende onu diyorum işte. Sen farklı alanda kullanıyorsundur karşılaşma riskin azdır. Bilinçsizsin derkende sadece kendi etki alanındaymış gibi yorumluyorsun herkesi. Ben yeri geliyor laptopuma 15-20 ayrı usb bellek takıp çıkarıyorum. Taktığım an aktif olan türlü virüsler mevcut. Bundan sıyrılmak bilinçmi sence? Autorun çalışır çalışmaz cart diye kopyalıyorsa kendini ne yapabilirsinki? Konuya sadece web sitesi, sörf vs. olarak bakıyorsun. Buda seni tanımama gerek kalmadan bilinçsiz konuştuğunu inandırdı bana. Konuyu geniş düşünmeden sadece kendine kıyasla fikir yürütmen diğerlerinede bilinçsiz demen saçma geldi.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet virüs her yerden gelebiliyor,bilinçli olmak lazım ama önlemide almak lazım mutlaka.

naptın hacı formatladınmı?

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yok hayır format atmadım virüsü sildim biraz zor oldu ama başardım şuan temiz :D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Aynı sorun dün arkadaşımdada vardı ve çözdüm. Önce bilgisayarı güvenli modda aç. Sonra msconfig veya your uninstaller tarzı programlarla açılıştaki herşeyi kaldır. Windowsu normal olarak aç. Masaüstü gelince o programın artık çalışmadığını göreceksin. Sonrada virüs programında C yi tarat. Nod32 1 tane trojen bulacak ve silecek. Bu kadar.

Sen sorunu çözmüşsün ama başına gelenler dediğimi uygulasınlar.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba bende aynı sorundan şikayetçiydim Nod32 yüklüydü ama ne virüs buldu ne bişey. halbuki sitelerime yayılmış bile http://download4.emsisoft.com/a2FreeSetup.exe buradaki programı öneririm. kurduktan sonra update edin Türkçe dil desteği de geliyor. daha sonra C sürücünüzü taratın Content.İE5/ klasörünün içinde bir pdf dosyası bulacak işte o yayılan virüs bu virüs :) kolay gelsin

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Combofix ve malwarebytes ikilisi her zaman bilgisayarınızda yüklü dursun.
Combofix özellikle tavsiye ederim. Bu güne kadar ne geldiyse hepsini temizledik.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Combofix ve malwarebytes ikilisi her zaman bilgisayarınızda yüklü dursun.
Combofix özellikle tavsiye ederim. Bu güne kadar ne geldiyse hepsini temizledik.

Combofix URL yazarmısın ? Bir tane kurdum acaba yanlış mı :) Daha doğrusu kurulmadı güncelleyip kendini scan etti galiba.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Combofixin alanı biraz daha farklı olsada ayyuka çıkmış olan bu tarz spywareleri temizleyebiliyor ve gerçekten diğerleri ile farklı şekilde çalışıyor birçok yazılımın veri tabanı ve dll dosyalarına etki edip devre dışı bırakılabiliyor ama combofixde olay daha farklı, hatta bazı spywareler bundan sonra combofixin bu yapısı yüzünden antivirüsle ilgili combofixle ilgili ne varsa bilgisayarda çalışmaz hale getirebiliyor. Ama combofix boot recorda yerleştiğinden kimilerine göre bilgisayar performansını düşürebiliyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exesürekli güncel sürümü bu adrestende indirebilirsiniz

MaRKeRs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
durun durun sakın format çekmeyin.

başlata msconfig yaz,başlattan kaldır nalet programı. Restart aty pcye,pc başladığında açılmamış olacak, karspersky ve spyware terminator yükle taramayı gerçekleştir kurtulursun.

program açıkken size hiçbişiy yaptırmaz

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

başlata msconfig yaz,başlattan kaldır nalet programı. Restart aty pcye,pc başladığında açılmamış olacak, karspersky ve spyware terminator yükle taramayı gerçekleştir kurtulursun.

Aradan 2 ay geçmiş, bence artık o virüsler temizlenmiştir :)

MaRKeRs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MaRKeRs´isimli üyeden Alıntı

Aradan 2 ay geçmiş, bence artık o virüsler temizlenmiştir

Evet ben 1 sayfa cevap var sandım =)

bozoerkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu virüsü temizleyene kadar anamdan emdiğim süt haram olmustu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5