İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu ne çiledir ya...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Selam arkadaşlar...

Bu sabah 5.45'de Ankara Mamak Mebs'e gittim uzun / kısa dönem sınavı için. Her neyse girdik kışlaya. Bir numara verdiler 481! İçimden dedim ki bittin Serdar sen. 50'erli gruplar halinde aldılar evrak mevrak derken saat oldu 1. Saat 1'de sınava girdik, elemanın birisi soru kağıdını karaladı diye tutanak tutuldu normalde 2'de sınavdan çıkmamız gerekirken 3'e sarktı. Hepimiz ayakta durmaktan uyuşmuşuz. Komutan diyor ki var mı uzun dönem isteyen " tık yok ". Var mı hakim savcı olan, yanımdaki çocuk avukat ama ses etmiyor :) Var mı öğretmen? hepimiz sus pusuz.

Adam bir nara çekmez mi ulan diplomalarınızı gördüm neden yalan söylüyorsunuz diye. Bu sefer herkes el kaldırmaz mı :) Korku ayrı birşey. Birde yemek sırasında azar işitmezmiyiz....

Öyle böyle saat 5'e kadar bekledik, abi her yerde sıra sıra sıra... Ayaklarıma kara sular indi. Allah'tan 8-9 gibi gitmemişim gece 1'de biterdi herhalde.

9 Nisan'da yer belli oluyor 12 Nisan'da teslim oluyorum. Bakalım nasıl geçecek günler :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Komutan diyor ki var mı uzun dönem isteyen " tık yok ". Var mı hakim savcı olan, yanımdaki çocuk avukat ama ses etmiyor Var mı öğretmen? hepimiz sus pusuz.

Adam bir nara çekmez mi ulan diplomalarınızı gördüm neden yalan söylüyorsunuz diye.
hahaha buna çok güldüm:D
askeriye böyle bişey, bi yemek sırası olur 1 kilometre, yemek alma sırası sana gelir, yemeğin dibi kalmıştır:D hayattaki en büyük sabır sınavının yapıldığı mercii askeriyedir.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Valla bir an ailece kendimizi koyun gibi hissettik. Yani komutan dese ki gidin karşı duvara çarpın gelin hiç tereddüt etmeden yapacaz :)

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Tanıdığım herkes askerlik zor ama unutulmayacak kadar güzel diyor :)

İnşallah sorunsuz , hayırlı bir askerlik yaparsınız.

Hafta sonları foruma toplu mail çekmeyi de ihmal etmeyin..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İnşallah askerliğin kolay geçer. Askerlik anılarını dinleyeceğimiz günlerin senin için çabuk gelmesi dileğiyle.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
:)

Henüz daha sıra görmedin, teslim olduğunda muayene edicekler, çıplak çıplak sıra bekldiğinde benim bu söylediklerimi düşün :p

komutan indir dediğinde yüzünüzdeki o ifadeleri görmeyi isterdim:D
bir asker seni konuşturuyor aşı yapıyor, diğeri sağdan gelip cart diye sokuyor tetanosu:D çok pis oluyor o işte

(buna dayanamayıp bayılanı bile gördüm kocaman adamı yerle bir ettiler)

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Hahaha :) Hocam ben neler neler gördüm :p 2 tane kendini sıhhıyeci sanan usta er'lerin yaptığı iğneleri zaten hiç unutmadım biri sağda durur biri sol'da, gider önlerinde durursun ne olduğunun farkına bile varmazsın aslında o iğneleri yapmalarının farklı nedenleri var :D Hakkında hayırlısı, benim Acemiliğim Manisa / Kırkağaç 6 'ıncı Jandarma Komando Eğtm Alayı idi. Oradan Şınrak / Güçlükonak'a düştüm Askerlik Acemibirliğinde daha zordu, Doğuda rahatladım :)

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
dur daha yolun başındasın hele bi kışlaya git o zaman Allah büyüktür gözünü korkutmayalımda hani ister istemez öpcekler :D

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Hocam normal erler poşet'leri sevmezler sen kendini sevdirmeye bak :p

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
iyi dilekleriniz için tşkler :) artık uslu çocuk olup şirin erleri görmeye çalışcam :)

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
4 poşet yolladım varya hiç unutmam arkadaş göndermekten ben bıktım onlar gitmekten bıkmadılar ama son gelen poşetlere 2 ay boru yaptım adamlar ağlayacaktı nerdeyse yuh dedim biz o kadar gönderdik sıra bize gelince bi tek sizinmi zorunuza gidiyor ama gerçekten adamı adam eden askerliktir ben buna her zaman inananlardan oldum

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Kardeşim bu daha hiçbir şey değil,

Askerliğin başlasın sen gör o zaman olacakları,

Ben sülüsü alabilmek için 3 gün üstüste sabahın 7'sinde kalkıp Askerlik Şubesi'ne gitmiştim ve ancak alabilmiştim.

Hele o askerliğin ilk günü yok mu, yaa yok böyle birşey arkadaş, o ilk gün resmen insanlığımdan utanmıştım artık,

Gerçi şanslısın Ankaralı olduğun için en azından Ankara gibi bir yere düşme olasılığın yok :D

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
323 yapmıştım ben şimdi kaçlardadır ki..
ve ben mebsten geç geldiğim için alımmamıştım. Ben D.K askerlik yaptım zaten :)
ist.dan ank. kaç para mazot yakmıştım birde :s

neyse askerlik güzeldir, kafada hiçbirşey yok.
Bomboş vakitlere ve sabırlı olmaya hazır ol. Ama kısa dönem rahattır.
Kimse karışmaz (bizde öyleydi) .
Hayırlı teskereler şimdiden.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Teşekkür ederim artofevil :) hayırlısıyla bitirip gelicez. İster zor ister kolay bitecek bir şekilde.

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ünv. mezunları için farklı bir tecrübe askerlik. Hayatın içinde hiç de zannetmediğin tip de insanlar olduğunun farkına varıyorsun.
Kafa da çok fazla büyütmeye gerek yok. İlk zamanlar alışma anlamında zorluk çekeceksiniz ondan sonrası zaten sivilde hiç yaşamamış gibi olacak. İyi aslında öyle olması, daha kolay geçiyor zaman.
Şimdiden hayırlı teskereler dilerim.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Teşekkür ederim, uyumsuz biri değilim ömürümün çoğunu ailemden uzak, uzak yerlerde farklı insanlarla geçirdim. Hayırlısı olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5